Mój Stres – mogę nim zarządzać!

O szkoleniu

Cel szkolenia
Cel główny:
• Podniesienie świadomości własnych reakcji (emocji i zachowań) w sytuacjach trudnych – zarówno w miejscu pracy jak i życiu prywatnym.
• Uczestnik zdobędzie wiedzę i umiejętności z obszaru inteligencji emocjonalnej, tak, by mógł świadomie zarządzać swoimi zachowaniami zarówno w trakcie sytuacji stresującej jak również – profilaktycznie – przygotowywać się na ich zdrowsze przeżywanie w przyszłości.

Cele szczegółowe:

• Absolwent szkolenia w zakresie wiedzy: poza biologiczne podstawy pojawiania się reakacji stresowych w ciele, zrozumie zasadę działania cyklu stresu. Pozna zasady zdrowego myślenia ( w oparciu o ”RTZ” M.C. Maultsbiego).

• Absolwent szkolenia w zakresie umiejętności: zdobędzie umiejętność przeformułowania własnych przekonań niewspierających na oparte o myślenie zdrowe – obniżające poziom stresu i dające poczucie wpływu.

• Absolwent szkolenia w zakresie postaw: zwiększy osobistą odpowiedzialność za sposób przeżywania stresu oraz przyjmie aktywną postawę w świadomym wpływaniu na odpoczynek i relaks w odpowiednim momencie ”cyklu stresu”.
Kto powinien wziąć udział?
Osoby zainteresowane poznaniem technik radzenia sobie ze stresem, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Program szkolenia

GODZ. SZCZEGÓŁOWY ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA

9:00 – 9:45- Powitanie. Poznanie grupy. Zbudowanie zasad naszej pracy.
9:45 – 10:30- Stres w moim ciele - jak funkcjonuję w stresujących sytuacjach? Jak stres wpływa na mój organizm i czy mam na to wpływ?
10:30 – 10:45- przerwa kawowa
10:45 – 11:30- Ciało w stresie – cd – co dzieje się, gdy stres trwa zbyt długo? Poznanie cyklu stresu. Mój typ osobowości a sposób przezywaniu stresu – czego mogę się spodziewać i jak wpływać na zdrowsze radzenie sobie z trudnymi sytuacjami?
11:30 – 12:45- Stres w moich myślach – jak myślę? Czy zmieniając myśli mogę obniżyć stres? Jak stać się bardziej świadomym swoich myśli i jaki ma to wpływ na codzienną pracę?
12:45 – 13:45 - przerwa obiadowa
13:45 – 14.30 - Pięć zasad zdrowego myślenia – jak sprawdzić czy moje myślenie ułatwia czy utrudnia osiąganie moich celów? Czy moje myśli generują stres czy spokój? Jak sprawdzić czy ”myślę zdrowo”?
14.30 –15.15- Stres w komunikacji - jakich słów używam nawykowo? Jak słowa i przekonania ułatwiają czy utrudniają rozwiązywanie trudnych sytuacji?
15.15 – 15:30 - przerwa kawowa
15:30 – 16:15 - Moje nowe myślenie o stresie – poznamy technikę zamiany niezdrowych myśli i przekonań na wspierające i dające poczucie wpływu.
16:15 – 17:00 - Moja mapa wpływu – na co realnie mam wpływ i jak mogę skuteczniej w jego obszarze działać? Metoda IGROW – do samodzielnej pracy nad własnymi celami.

Czas trwania

Szkolenie 1-dniowe w godz. 9:00- 17:00, łączna liczba godzin: 8 godzin zegarowych, w tym: 8 dydaktycznych szkolenia (po 45 min.), 2 przerwy kawowe po 15 min. każda oraz przerwa obiadowa 1 h zegarowa

Prelegenci

Dorota Nawalaniec

Trener biznesu-psycholog z wieloletnim doświadczeniem. Autorka szkoleń m.in. dla: samorządów województwa śląskiego, małych i średnich przedsiębiorstw na terenie Polski południowej, członków fundacji i stowarzyszeń, instytucji państwowych. Prowadzi zajęcia i wykłady dla słuchaczy Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, pracowała na stanowisku asystenta Instytutu Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Specjalistka w doradztwie i szkoleniach z zakresu: inteligencja motywacyjna, komunikacja interpersonalna, procesy grupowe, zarządzanie zespołem, motywowanie pracowników, trening asertywności, obsługa klienta, coaching-mentoring w pracy zarządzania emocjami, inteligencja emocjonalna, radzenie sobie ze stresem. Prowadzi coaching managerski oraz life-coaching. Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Opolskiego; absolwentka studiów podyplomowych „Coaching w biznesie” w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie; absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu i Doradztwa Personalnego Elżbiety Sołtys Krakowie.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Art Of Finance

30-039 Kraków

Pomorska 10/4

woj. małopolskie

Rejestracja

Cena 1
zł/brutto
360
Cena zawiera:
  • Przerwę kawową
Zapisz się

Organizator

ART OF FINANCE Doradztwo Biznesowe Szczepan Brzeski
31-505 Kraków
Ariańska 8/10
woj. małopolskie
ART OF FINANCE - to firma szkoleniowo-doradcza specjalizująca się w zakresie finansów oraz zarządzania strategicznego. Misją firmy jest wpieranie rozwoju regionalnego poprzez przyczynianie się do długookresowego wzrostu wartości i znaczenia firm i...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Osoby zainteresowane poznaniem technik radzenia sobie ze stresem, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

ART OF FINANCE Doradztwo Biznesowe Szczepan Brzeski
31-505 Kraków Ariańska 8/10
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!