Nadchodzące zmiany odnośnie środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 609/2013, które zacznie obowiązywać od dnia 20 lipca 2016 r. Nowe rozporządzenie wprowadzi szereg zmian: obala definicję i koncepcję środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wskazuje kilka konkretnych grup żywności przeznaczonej dla szczególnie wrażliwych populacji. Wymagania odnośnie składu i oznakowania żywności objętej zakresem rozporządzenia (UE) nr 609/2013 zostaną wydane jako rozporządzenia delegowane Komisji Europejskiej. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak w związku z nowym rozporządzeniem zmieni się podejście do kwalifikacji żywności traktowanej w chwili obecnej jako specjalnego przeznaczenia żywieniowego, jakie wymagania będą obowiązywały przed zastosowaniem rozporządzeń delegowanych oraz których środków spożywczych dotyczył będzie nadal obowiązek notyfikacji.
Ze względu na to, że do 20 lipca 2016 r. ciągle obowiązujące są aktualne przepisy ws. środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i częściowo będą one obowiązywać także po tej dacie, uczestnicy dowiedzą się o najczęściej popełnianych błędach w kwalifikacji i oznakowaniu tej kategorii żywności.
Ponadto podczas szkolenia będzie możliwość przedyskutowania problematycznych zagadnień.
Kto powinien wziąć udział?
Szkolenie skierowane jest do podmiotów działających na rynku spożywczym (producenci, importerzy, dystrybutorzy, itp.) oraz przedstawicieli służb kontrolnych.

Program szkolenia

Nadchodzące od 20 lipca 2016 r. zmiany związane z zastosowaniem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 609/2013;
Wymagania dotyczące składu i znakowania żywności dla niemowląt i małych dzieci, żywności specjalnego przeznaczenia medycznego i środków spożywczych zastępujących całodzienną dietę, do kontroli masy ciała – co się zmieni i od kiedy?
Żywność bezglutenowa, żywność dla sportowców, napoje na bazie mleka dla małych dzieci, żywność dla osób z cukrzycą, środki spożywcze niskosodowe – co z tymi kategoriami od 20 lipca 2016 r.?
Wybrane zagadnienia, np. powiadomienie o pierwszym wprowadzeniu do obrotu w Polsce, przykładowe błędy w kwalifikacji i oznakowaniu;
Pytania i odpowiedzi.

Miejsce szkolenia: Warszawa, ul. Grzybowska 80/82 (budynek KOLMEX)
Termin: 21.04.2016 r. 10.00-15.15
Cena: 590,- zł., cena zawiera udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, serwis kawowy, lunch

Czas trwania

1 dzień, 6 godz. dyd.

Prelegenci

Prowadzenie szkolenia: mgr inż. Barbara Ratkovska - pracownik Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

budynek Kolmex

00-844 Warszawa

Grzybowska 80/82

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena 1
całkowita
590
Cena zawiera:
  • cena zawiera udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, serwis kawowy, lunch
Zapisz się

Organizator

Akademia Wiedzy Użytecznej LeoPard
00-844 Warszawa
Grzybowska 77
woj. mazowieckie
Akademia Wiedzy Użytecznej LeoPard jest firmą szkoleniową, wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m.st. Warszawa. Organizujemy szkolenia biznesowe, seminaria i warsztaty zarówno w formule otwartej jak i zamkniętej d...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Dokonanie zgłoszenia poprzez jeden z poniższych sposobów:
- formularz zgłoszeniowy
- telefonicznie (22) 457 03 01 lub 602-119-518,
- faksem: (22) 457 03 11,
- e-mail: akademia@awuleopard.pl

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Akademia Wiedzy Użytecznej LeoPard
00-844 Warszawa Grzybowska 77
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!