Notyfikacja produktów kosmetycznych w teorii i w praktyce

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników wiedzy z zakresu notyfikacji produktów kosmetycznych. Ważnym elementem szkolenia będzie część praktyczna pozwalająca na zapoznanie się z funkcjonowaniem portalu notyfikacji produktów kosmetycznych CPNP oraz wykonanie przykładowych zgłoszeń roboczych różnych kategorii produktowych.

Kto powinien wziąć udział?

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli firm i osoby fizyczne zajmujące się produkcją, importem produktów kosmetycznych, którzy chcą zdobyć oraz poszerzyć swoją wiedzę związaną z ostatnim etapem wprowadzenia produktu kosmetycznego do obrotu – notyfikacją. Na szkolenie zapraszamy także dystrybutorów, którzy chcą zapoznać się z wymaganiami w zakresie zgłoszenia dystrybutora oraz mają wątpliwości czy powinni dokonać zgłoszenia produktu. Ponadto kierujemy szkolenie do osób pragnących wprowadzić do swojej receptury nanomateriał i poznać tajniki notyfikacji nanomateriałów.

Program szkolenia

 1. Wprowadzenie produktu kosmetycznego do obrotu – podstawowe informacje.
 2. Raport bezpieczeństwa produktu kosmetycznego jako źródło informacji wymaganych do zgłoszenia.
 3. Oznakowanie produktu kosmetycznego - etykieta i zdjęcie produktu jako element zgłoszenia.
 4. Zgłoszenie produktu kosmetycznego na portalu CPNP jako końcowy etap wprowadzania produktu kosmetycznego do obrotu.
 5. Ogólne informacje dot. portalu CPNP (Co to za portal? W jakim celu dokonuje się zgłoszenia produktów? Kto może korzystać z portalu? Kto ma prawo wglądu do informacji zgromadzonych w ramach zgłoszenia?).
 6. Podstawowe pojęcia stosowane na portalu CPNP (produkt złożony z jednego elementu, produkt złożony z kilku elementów, nazwa, odcienie, osoba wyznaczona do kontaktu, kategoria i receptura ramowa, dodatkowe informacje dotyczące składników budzących obawy, oryginalne opakowanie i oznakowanie, zestaw, element zestawu itp.
 7. Korekta i/lub aktualizacja zgłoszeń.
 8. Kopiowanie oraz przenoszenie zgłoszeń produktów dla innej osoby odpowiedzialnej.
 9. Zgłoszenie dystrybutora – kiedy i w jaki sposób należy dokonać notyfikacji.
 10. Notyfikacja nanomateriałów na portalu CPNP – podstawowe informacje.
 11. Notyfikacja produktów na portalu CPNP – zajęcia praktyczne.
 12. Konsekwencje nieprzestrzegania przepisów w zakresie notyfikacji – sankcje.
 13. Ogólne informacje dotyczące funkcjonowania brytyjskiego portalu SCPN.

Czas trwania

8:45-15:00

Prelegenci

mgr inż. Karolina Wicha-Pierzynka absolwentka studiów o profilu ogólnoakademickim w obszarze nauk ścisłych kierunku chemia i technologia żywności na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz studiów o profilu praktycznym w obszarze nauk technicznych kierunku technologia kosmetyków na Politechnice Łódzkiej. Od 2017 r. posiada kwalifikacje w zawodzie technik farmaceutyczny. Absolwentka studiów podyplomowych „Jakość i bezpieczeństwo produktów kosmetycznych” na Uniwersytecie Łódzkim. Auditor wewnętrzny dobrych praktyk produkcyjnych w branży kosmetycznej wg ISO 22716:2007 (certyfikat wystawiony przez TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.). Ukończyła „Kurs specjalistyczny dla Safety Assessorów”, liczne szkolenia z zakresu oceny bezpieczeństwa kosmetyków, dokumentacji produktów kosmetycznych, toksykologii dla Safety Assessorów oraz wprowadzania do obrotu i oznakowania chemicznych produktów konsumenckich. Autorka publikacji zamieszczanych w czasopiśmie branży chemicznej „Kwartalnik Chemiczny Prawo i Wiedza”. Członek Grup Roboczych działających przy Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego (Grupa Ocena Bezpieczeństwa, Grupa Legislacyjna, Grupa Składniki, Grupa Claims). Specjalista ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków i Produktów Chemicznych, doradca w zakresie doboru niezbędnych badań, wprowadzania do obrotu produktów kosmetycznych, weryfikacji etykiet, notyfikacji kosmetyków na portalu CPNP oraz opracowywania kart charakterystyki, klasyfikacji i oznakowania produktów chemicznych.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.
Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.
Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.
Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
580
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź
ul. Żeligowskiego 32/34
woj. łódzkie
Firma THETA Doradztwo Techniczne istnieje na polskim rynku od 2000 roku. Działając początkowo jako wsparcie dla firm, które wprowadzając do obrotu produkty chemiczne potrzebowały rzetelnie opracowanych Kart Charakterystyki. Stopniowo, w miarę zmian w...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź ul. Żeligowskiego 32/34
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!