Nowelizacja prawa pracy - praca zdalna

O szkoleniu

Praca zdalna w Kodeksie pracy! Prezydent RP Andrzej Duda w dniu  27 stycznia 2023 r. podpisał nowelizację Kodeksu pracy, która została opublikowana w Dzienniku Ustaw  w dniu 06 lutego 2023 r. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną. Nowe regulacje o pracy zdalnej zastąpią w szczególności przepisy o telepracy. Jest to rewolucyjna zmiana na polskim rynku pracy, z którą organizacje muszą się zmierzyć. Przepisy dotyczące pracy zdalnej zaczną obowiązywać w dniu 7 kwietnia 2023 r.

Szkolenie ma na celu kompleksowe omówienie zagadnień związanych z pracą zdalną oraz wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, które mogą pojawić się przy stosowaniu tej instytucji prawnej w nowej odsłonie.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się między innymi, kto i na jakich zasadach będzie mógł korzystać z pracy zdalnej oraz jakie są ustawowe prawa i obowiązki pracownika i pracodawcy związane z wykonywaniem pracy zdalnej.

Mając powyższe na uwadze zapraszamy Państwa na 4-godzinne szkolenie stacjonarne pt.: „Nowelizacja prawa pracy - praca zdalna”. W ramach szkolenia omówione zostaną podstawy prawne pracy zdalnej oraz praktyczne aspekty jej wdrożenia w organizacji.

Kto powinien wziąć udział?
  • pracownicy kadry zarządzającej,
  • pracownicy działów HR,
  • osoby odpowiedzialne za wdrożenie rozwiązań prawnych dotyczących przedmiotowego zagadnienia

Program szkolenia

1. Definicja pracy zdalnej;

2. Zasady pracy zdalnej;

3. Tryby pracy zdalnej;

3. Praca zdalna - nowe uprawnienia i obowiązki stron stosunku pracy;

4. Rozliczanie czasu pracy zdalnej;

5. Praca zdalna a zasady BHP;

6. Wypadek przy pracy zdalnej;

7. Dokumentacja dotycząca pracy zdalnej w organizacji – aspekty praktyczne.

Czas trwania

10:00-14:00

Prelegenci

MEC. AGNIESZKA BYTOF – RADCA PRAWNY

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Prawo. Odbyła aplikację radcowską i po złożeniu egzaminu radcowskiego uzyskała wpis na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku pod nr wpisu GD/GD/2641. Założyciel Kancelarii Prawnej z siedzibą w Gdańsku będącej członkiem Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Ekspert Zespołu Ekspertów Centrum Prasowego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku w dziedzinie szeroko pojętego prawa gospodarczego, prawa karnego gospodarczego oraz prawa pracy i ochrony danych osobowych, a także alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów i sporów (Alternative Dispute Resolution – ADR) tj. mediacji i arbitrażu. Mediator stały Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów w sprawach cywilnych, gospodarczych i z zakresu prawa pracy. Mediator Pomorskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji prowadzonego przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza we współpracy z Pracodawcami Pomorza w sprawach gospodarczych. Posiada wieloletnie, bogate doświadczenie zawodowe w obsłudze prawnej polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, grup kapitałowych oraz w reprezentacji Klientów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi i organami administracji publicznej. Przeprowadza audyty prawne przedsiębiorstw oraz tworzy i wdraża procedury w zakresie prawa gospodarczego, prawa pracy i ochrony danych osobowych (RODO). Wykładowca uczelni wyższych. Prelegent dedykowanych seminariów prawnych dla biznesu. Autor wypowiedzi medialnych oraz publikacji eksperckich z zakresu prawa pracy i ochrony danych osobowych.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Agencja Rozwoju Pomorza SA

80-309 Gdańsk

Grunwaldzka 472D

woj. pomorskie

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
650
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
  • przerwy kawowe
Zapisz się

Organizator

Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
80-309 Gdańsk
Al. Grunwaldzka 472 D
woj. pomorskie
Agencja Rozwoju Pomorza S.A. powstała w 1992 roku z inicjatywy władz województwa pomorskiego. Od tego czasu jest wiodącym partnerem samorządów w zakresie kreowania rozwoju regionalnego a także wyznacza standardy wspierania pomorskiej przedsiębiorczoś...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
80-309 Gdańsk Al. Grunwaldzka 472 D
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!