Szkolenie

NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE PODATKAMI przy wykorzystaniu struktur międzynarodowych - konferencja

O szkoleniu

Podczas Konferencji uzyskają Państwo wiedzę dotyczącą skutecznych oraz legalnych rozwiązań, które pozwolą efektywnie zoptymalizować wysokość płaconych podatków. Omówione zostaną również metody i możliwości wykorzystania przyjaznych systemów podatkowych czyli Międzynarodowych Rajów Podatkowychze szczególnym uwzględnieniem Cypru.

Na organizowaną przez nas Konferencję zapraszamy szczególnie właścicieli firm oraz członków zarządów, rad nadzorczych, a także doradców prawnych i podatkowych, dyrektorów finansowych, inwestorów, przedstawicieli przedsiębiorstw oraz firm konsultingowych.

Powyższa Konferencja to wyjątkowe spotkanie wybitnych Ekspertów-Praktyków, polskiego i międzynarodowego życia gospodarczego. To doskonała okazja do dyskusji nad problemami związanymi z kwestiami optymalizacji podatkowej przy wykorzystaniu innych jurysdykcji podatkowych i korzystaniu ze struktur międzynarodowych a także wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.
Kto powinien wziąć udział?
Wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji

Program szkolenia

PROGRAM

I DZIEŃ KONFERENCJI

7 GRUDNIA 2011 r. 9.00 – 17.30

PRAWNE ASPEKTY PLANOWANIA PODATKOWEGO W GRUPACH KAPITAŁOWYCH ORAZ INSTYTUCJACH

/Przedstawiciel Kancelarii Allen&Overy/

FINANSOWYCH PLANOWANIE PODATKOWE W PRAKTYCE – czy optymalizacja podatkowa jest dla każdego?

* cele planowania, parametry na jakie należy zwrócić szczególną uwagę, ­
* możliwości oraz korzyści wynikające z dobrze opracowanej strategii optymalizacji ­
* legalne zarządzanie podatkami a nadużycia podatkowe /finansowe
* najczęściej pojawiające się problemy

CASE STUDY

/Przedstawiciel kancelarii Weil, Gotshal & Manges/

WYBRANE ZAGADNIENIA OPTYMALIZACJI PODATKOWEJ – OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY ­

* struktury umożliwiające kreowanie aktywa podatkowego ­
* struktury holdingowe w tym transakcja „wymiany udziałów” jako optymalizacja podatkowa „wyjścia
z inwestycji” ­
* struktury funduszy inwestycyjnych ­
* struktury finansowania – „debt pushed down”
* optymalizacja podatkowa a tzw. klauzula obejścia prawa podatkowego

CASE STUDY

Interpretacje organów skarbowych w zakresie wykorzystywania optymalizacji podatkowej – orzecznictwo NSA, najbardziej kontrowersyjne sprawy ostatnich lat

/Przedstawiciel KPMG/

OPTYMALIZACJA PODATKOWA I MOŻLIWOŚCI JEJ ZASTOSOWANIA Z WYKORZYSTANIEM DOŚWIADCZENIA PODMIOTÓW ŚWIADCZĄCYCH USŁUGI NA CYPRZE W ZAKRESIE: ­

* prowadzenia spółek – przedstawiciel kancelarii
* finansowania działalności i obsługi bankowej – przedstawiciel międzynarodowego banku

/Przedstawiciel Kappa Trust, panel anglojęzyczny/


II DZIEŃ KONFERENCJI

8 GRUDNIA 2011 r. 9.00 – 15.00

MIĘDZYNARODOWE PLANOWANIE PODATKOWE A DYREKTYWY UE ­

* obowiązujące przepisy w prawie międzynarodowym
* tendencje w zakresie prawa podatkowego w UE przykładowo propozycja Komisji Europejskiej dot. dyrektywy w sprawie CCCTB /wspólna, skonsolidowana podstawa opodatkowania dot. podatku od osób prawnych/ ­
* możliwości optymalizacji podatkowej w przyszłości

/Przedstawiciel KPMG/

PLANOWANE ZMIANY W POLSKICH PRZEPISACH I ICH KONSEKWENCJE W ZAKRESIE OPTYMALIZACJI PODATKOWEJ PLANOWANE ZMIANY W UMOWACH O UNIKANIU PODWÓJNEGO OPODATKOWANIA, ZAWARTYCH PRZEZ POLSKĘ. KONSEKWENCJE W ZAKRESIE OPTYMALIZACJI PODATKOWEJ NA PRZYKŁADZIE TRAKTATU Z CYPREM

/Przedstawiciel KPMG/

Czas trwania

2 dni/16 godzin

Prelegenci

Cytat
PRELEGENCI:

Anna Sińczuk - Dyrektor w Departamencie Tax International KPMG. Zajmuje się doradztwem podatkowym dla wielu polskich i międzynarodowych firm w szczególności w zakresie tworzenia międzynarodowych struktur holdingowych oraz struktur z wykorzystaniem funduszy inwestycyjnych, a także doradztwem dotyczącym transakcji wychodzących, w tym zbycia aktywów, migracji własności intelektualnej oraz podatkowych efektów zarządzania łańcuchem dostaw. Zapewnia wsparcie dla klientów w zakresie cen transferowych i międzynarodowej struktury finansowania przedsiębiorstw.

Marcin Rudnicki - Kieruje Zespołem Podatków Międzynarodowych i Europejskiego Prawa Podatkowego KPMG. Specjalizuje się w projektach z zakresu międzynarodowego prawa podatkowego, a także fuzji przejęć, głównie w sektorze nieruchomości i dla funduszy private equity. Doradza w zakresie cen transferowych i przy tworzeniu międzynarodowych struktur finansowych. Ostatnio doradzał przy polskich inwestycjach za granicą, w tym leasingu, sprzedaży aktywów, migracji własności intelektualnej i efektywnego podatkowo zarządzania łańcuchem dostaw.

Maciej Kulawik - Radca Prawny współpracujący z kancelarią Allen & Overy, A. Pędzich sp. k. Specjalizuje się w doradztwie podatkowym, w szczególności w zakresie transakcji finansowych, efektywnych podatkowo struktur korporacyjnych oraz struktur majątkowych osób fizycznych, w zakresie opodatkowania krajowych i międzynarodowych transakcji oraz inwestycji w nieruchomości. Przez 6 lat zdobywał praktyczne doświadczenie w dziale podatkowym KPMG.

Marek Kanczew - Radca prawny oraz doradca podatkowy współpracujący z kancelarią Weil, Gotshal & Manges. Doradza spółkom z różnych sektorów gospodarki, m.in. z branży finansowej, farmaceutycznej oraz telekomunikacyjnej. Uczestniczył w projektach dotyczących zarówno bieżącej obsługi podatkowej przedsiębiorstw, jak i przy przeglądach podatkowych, transakcjach typu M&A oraz wprowadzaniu podmiotów zagranicznych na rynek polski.

Andreas Karasamanis - Prezes Zarządu w Kappa Trust, zastępca dyrektora w SNORAS Banku Cypru. Posiada szeroką wiedzę z zakresu międzynarodowego planowania podatkowego, ryzyka akumulacji bogactwa i strategii inwestycyjnych. Ponad 18 lat pracował w sektorze bankowym jako Regionalny Manager w corporate finance i środowiskach zarządzania operacjami.

Gdzie i kiedy

Warszawa 23 - 24 stycznia 2012
Business Center Club, Pałac Lubomirskich

00-613 Warszawa

Plac Żelaznej Bramy 10

woj. mazowieckie

Weź udział

Cena 1
3300 PLN
Cena zawiera:
  • za zgłoszenie więcej niż jednej osoby otrzymuje się 5.0% rabatu
Weź udział

Organizator

Eurofinance Training Sp. z o.o.
00-029 Warszawa
Nowy Świat 27
woj. mazowieckie
Grupa Eurofinance została stworzona w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiego rynku finansowego, a następnie rozszerzyła swoją doradczą działalność na rynek usług, handlu oraz główne sektory produkcji przemysłowej. Oferujemy kompleksową obsługę w zak...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zgłoszenie

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.
Wiadomość została wysłana!

Dane kontaktowe

Eurofinance Training Sp. z o.o.
00-029 Warszawa Nowy Świat 27
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!