Szkolenie: Nowoczesny Urząd. Skuteczny Public Relations w samorządzie terytorialnym.

Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/nowoczesny-urzad-skuteczny-public-relations-w-samorzadzie-terytorialnym-31424-id3086

Informacje o szkoleniu

Zadaj pytanie:
Zgłoś uczestnictwo:
Narzędzia: Poleć znajomemu Drukuj
Wyszukaj inne
Szkolenia

Opis szkolenia

Informacje podstawowe o szkoleniu:

Prowadząc podczas ostatnich wyborów samorządowych projekt w jednej z gmin zauważyłem, że żadna instytucja nie miała przeszkolonego specjalisty ds. PR i rzecznika prasowego. Nie istniał jednolity system komunikacji ze społeczeństwem z wykorzystaniem wszystkich nośników dostępnych władzom gminy oraz powiatu.

Natłok zadań, priorytety, budżet i kompetencje współpracowników decydują o wyborze strategii komunikowania się z mediami, organizacjami pozarządowymi, instytucjami podległymi i mediami. Nie mając odniesienia, porównania lub czasu na sprawdzanie informacji specjaliści nie wykorzystują posiadanych zasobów. W rzeczywistości powoduje to, że mają więcej pracy i mniej wymiernych efektów. Możemy doradzić.

Proponowane przez WGD PR szkolenie:
- pozwala oszczędzić czas specjalisty ds. promocji i public relations na szukanie rozwiązań – my oferujemy gotowe propozycje
- ułatwia pracę dzięki prezentacji sprawdzonych w innych samorządach systemów komunikacji z mediami i społeczeństwem
- stwarza szansę awansu dzięki poznaniu a następnie zastosowaniu przez specjalistę ds. PR najkorzystniejszych i często najtańszych formy promocji gminy i jej władz
- zwiększa kompetencje specjalisty do kreowania wydarzeń, wizerunku i relacji „na już” w oparciu o zdobyta wiedzę i posiadany materiał szkoleniowy
- nie ogranicza czasu – jest krótkie, prowadzone aktywnie z energią z wykorzystaniem przykładów i video-prezentacji

Szkolenie skierowane jest do:

Szkolenie adresowane jest do rzeczników prasowych, specjalistów ds. promocji, PR i marketingu, ale tez do burmistrzów, członków zarządów gminy i powiatu, dyrektorów jednostek administracji publicznej, naczelników i pracowników wydziałów odpowiedzialnych za relacje publiczne i promocję instytucji i gminy.

Program szkolenia:

Podstawowe cele skutecznego Public Relations w urzędzie i jego jednostkach podległych. Jak analizować sytuacje i jak zbudować strategię dla całej gminy lub powiatu?

•Urząd -media-społeczeństwo. Skuteczne komunikowanie się z otoczeniem urzędu i gminy od poziomu lokalnego do unijnego.
•Strategia PR instytucji, gminy, powiatu: - cele i podstawy planowania w PR,- dopasowanie narzędzi PR do sytuacji, budżetu i polityki gminy.
•Prezentacja burmistrza, dyrektora, naczelnika jako element budowy wizerunku instytucji.
•Zasady współpracy z mediami. Jak zdobyć media czyli czego oczekują dziennikarze od managerów oraz od specjalistów ds. PR jednostek samorządowych? Jak profesjonalnie przygotować informację i konferencję prasową.
•Wypowiedz w radio, przed kamerą i wystąpienie publiczne – jak uniknąć stresu i jak wykreować swój wizerunek.
•Komunikacja i PR w Internecie.
•Jak „nie dać się wodzić za nos”, czyli prawa i zasady rzetelnej komunikacji i dobrych relacji z dziennikarzami. Obowiązki dziennikarza – wybrane zagadnienia prawne, aby sprostowanie było ostatecznością.
•Różnice w przekazie, czyli jak prawidłowo i skutecznie wykorzystać różne media do prezentacji instytucji i jej polityki w gazecie i mediach elektronicznych.
•Rzecznik prasowy a wystąpienia publiczne władz instytucji i gminy.
•Jak skutecznie wykreować wydarzenia medialne od imprezy okolicznościowej do koncertu.
•Własna gazeta, portale i fora a opinia publiczna i pozyskanie inwestorów.

Informacje o prelegentach:

Maurycy Seweryn – Były wiceburmistrz Dzielnicy Ochota w Warszawie. Trzykrotnie wybrany radnym. Prowadził biuro prasowe Kandydata na Prezydenta Warszawy – Marka Borowskiego . Przeprowadził wiele kampanii wizerunkowych i PR, w tym kilkadziesiąt w ramach samorządu terytorialnego.

Wykładowca „Komunikacji interpersonalnej” i „Autoprezentacji i wystąpień publicznych” w Studium Podyplomowym w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu oraz „Etykiety i savoir vivre” na Wydziale Nauk Humanistycznych WSH.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i stypendysta Uniwersytetu Humboldta w Berlinie. Były doktorant w Katedrze Zarządzania WSPiZ im. Leona Koźmińskiego.


Absolwent Krajowego Centrum Edukacji Europejskiej oraz Studium Stosunków Międzynarodowych IPB. Ukończył Szkołę Liderów Społecznych i Politycznych Fundacji Schumana.

Doświadczenie w komunikacji i kreowaniu wizerunku zdobywa od 1995. Przez 4 lata był rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Działkowców, rzecznikiem organizacji społecznych, pracownikiem Centrum Informacyjnego Rządu i sekretariatu MSWiA a następnie dyrektorem ds. PR w Towarzystwie Inicjatyw Społecznych „TROSKA” i PR managerem roadshow RAGE-RACE 2010. W sferze gospodarczej był kierownikiem projektu w Raabe Verlags, i dyrektorem ds. sprzedaży w Ricco Sp. z o o.
Ma na swoim koncie ponad 2000 publikacji prasowych. Założyciel Warszawskiej Grupy Doradców Public Relations.

Koszt i warunki udziału

Ceny:

  • 699 - zł + VAT

Cena zawiera:

diagnozę potrzeb szkoleniowych Klienta i grupy docelowej, przygotowanie prezentacji, pokazu multimedialnego, przygotowanie materiałów do ćwiczeń dostosowanych do grupy docelowej, konsultacja zawartości merytorycznej materiałów, przeprowadzenie szkolenia przez trenera, przeprowadzenie oceny wyników szkoleniowych, sporządzenie raportu końcowego, przygotowanie i przesłanie płyty DVD do Klienta z gotowym materiałem poszkoleniowym, tygodniową obsługę posprzedażową – konsultacje, serwis kawowy, wyśmienity obiad

Dostępne zniżki:

  • 10 - za każdego kolejnego uczestnika

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

Zgłoszenie

Wydarzenie: Nowoczesny Urząd. Skuteczny Public Relations w samorządzie terytorialnym.