Szkolenie

Odpowiedzialność i zasady funkcjonowania spółek kapitałowych

O szkoleniu

Podczas seminarium przedstawimy ramy, w jakich poruszają się członkowie organów spółek kapitałowych. Podpowiemy jakie są zgodne z prawem i bezpieczne metody na usprawnienie funkcjonowania organów spółek. Postaramy się przybliżyć praktyczną stronę działania spółek kapitałowych oraz perspektywę „sędziowską” ich organizacji.

za zgłoszenie do dnia 2011-12-19 otrzymuje się 10.0% rabatu
za zgłoszenie więcej niż jednej osoby otrzymuje się 5.0% rabatu
Kto powinien wziąć udział?
Wszystkich zainteresowanych wyżej wymienioną tematyką

Program szkolenia

PROGRAM

PIERWSZY DZIEŃ

POZYCJA CZŁONKÓW ORGANÓW SPÓŁKI KAPITAŁOWEJ W RAMACH PORZĄDKU KORPORACYJNEGO W SPÓŁCE ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ZAGADNIEŃ ODPOWIEDZIALNOŚCI WEWNĘTRZNEJ
1. WEWNĘTRZNE RELACJE CZŁONKÓW ZARZĄDU SPÓŁKI KAPITAŁOWEJ
2. WEWNĘTRZNE RELACJE CZŁONKÓW RADY NADZORCZEJ (EW. KOMISJI REWIZYJNEJ W SP. Z O.O.) SPÓŁKI KAPITAŁOWEJ
3. RELACJE ORGANÓW W SPÓŁCE KAPITAŁOWEJ
CASE STUDY – ZAGADNIENIA PRAKTYCZNE
ODPOWIEDZIALNOŚĆ CZŁONKÓW ORGANÓW SPÓŁKI KAPITAŁOWEJ
4. ODPOWIEDZIALNOŚĆ CYWILNA W SPÓŁKACH KAPITAŁOWYCH
5. ODPOWIEDZIALNOŚĆ CZŁONKÓW ORGANÓW ZA NARUSZENIA PRZEPISÓW PRAWA PRACY ORAZ PRZEPISÓW O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH


DRUGI DZIEŃ

1.ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA CZŁONKÓW ORGANÓW SPÓŁKI KAPITAŁOWEJ
2. FORMA DOKUMENTÓW KORPORACYJNYCH Z PODZIAŁEM NA POSZCZEGÓLNE TYPY SPÓŁEK
3. KSIĘGA UDZIAŁÓW W SPÓŁCE Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
4. KSIĘGA AKCYJNA W SPÓŁCE AKCYJNEJ I SPÓŁCE KOMANDYTOWO-AKCYJNEJ
5. PROTOKOŁY Z POSIEDZEŃ ORGANÓW SPÓŁEK
6. KSIĘGI PROTOKOŁÓW I UCHWAŁ ORGANÓW SPÓŁEK
7. OZNACZANIE SPÓŁEK W PISMACH I DOKUMENTACH

Czas trwania

2 dni(16 godzin)

Prelegenci

Cytat
PRELEGENCI:

BARBARA TREFOŃ - JABŁOŃSKA – Radca Prawny

Doświadczenie zawodowe zdobywała w administracji państwowej oraz w kancelariach prawnych. Pracowała m. in. w Urzędzie Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast w Warszawie oraz w Kancelarii Chałas Wysocki i Partnerzy. Od 2002 r. w Kancelarii Stopczyk & Mikulski - jest Szefem Zespołu obsługi korporacyjnej, świadcząc pomoc prawną w zakresie prawa handlowego i cywilnego, przekształceń kapitałowych, procesów prywatyzacyjnych, analiz prawnych, prawa pracy.
Jest stałym doradcą Klientów korporacyjnych w ich bieżącej działalności. Autor wielu koncepcji przejęć, fuzji i transakcji kapitałowych. Brała udział w licznych transakcjach prywatyzacyjnych, przekształceniach kapitałowych oraz analizach prawnych wielu przedsiębiorstw. Ma bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu sporów korporacyjnych oraz postępowań upadłościowych i naprawczych.

ŁUCJA SULEJ – Radca Prawny

Doświadczenie zawodowe od początku kariery zawodowej zdobywa w Kancelarii Stopczyk & Mikulski, z którą jest związana od 2003 r. Odpowiedzialna jest za doradztwo prawne w zakresie prawa spółek i bieżącej obsługi korporacyjnej, transakcji kapitałowych, a także prawa cywilnego i prawa pracy. Obsługuje także postępowania rejestrowe oraz wspiera zespół procesowy.
Posiada bogatą praktykę w zakresie obsługi korporacyjnej inwestorów krajowych i zagranicznych oraz w zakresie doradztwa transakcyjnego. Jest współautorką licznych opinii prawnych, analiz prawnych za zlecenie inwestorów krajowych i zagranicznych oraz artykułów z zakresu prawa handlowego, prawa cywilnego oraz prawa pracy. Łucja Sulej jest pełnomocnikiem procesowym w sprawach gospodarczych i sprawach z zakresu prawa pracy.

KRZYSZTOF WÓJCIK – Radca Prawny

W Kancelarii Stopczyk & Mikulski - od 2007 r jest Szefem Zespołu nieruchomości i projektów inwestycyjnych. Prowadzi doradztwo prawne w zakresie prawa obrotu nieruchomościami i inwestycji oraz transakcji kapitałowych i sporów, w tym sporów korporacyjnych.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w sądach powszechnych, współpracując z kancelariami radcowskimi oraz prowadząc własną praktykę doradczą. Dysponuje szerokim zakresem doświadczeń z zakresu stosowania prawa cywilnego, materialnego i procesowego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rzeczowego i kontraktowego. Świadczył pomoc prawną na rzecz wielu inwestorów krajowych i zagranicznych. Jest autorem licznych opinii prawnych, analiz i artykułów z zakresu prawa cywilnego, prawa obrotu nieruchomościami i prawa inwestycyjnego. Jest współautorem wielu koncepcji transakcji kapitałowych i strategii sporów sądowych i strategii sporów korporacyjnych.

Gdzie i kiedy

Warszawa 30 - 31 stycznia 2012
Oxford Tower

00-613 Warszawa

Chałubińskiego

woj. mazowieckie

Weź udział

Cena 1
z
1480 PLN
Cena zawiera:
  • za zgłoszenie więcej niż jednej osoby otrzymuje się 5.0% rabatu
Weź udział

Organizator

Eurofinance Training Sp. z o.o.
00-029 Warszawa
Nowy Świat 27
woj. mazowieckie
Grupa Eurofinance została stworzona w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiego rynku finansowego, a następnie rozszerzyła swoją doradczą działalność na rynek usług, handlu oraz główne sektory produkcji przemysłowej. Oferujemy kompleksową obsługę w zak...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

zgłoszenie

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.
Wiadomość została wysłana!

Dane kontaktowe

Eurofinance Training Sp. z o.o.
00-029 Warszawa Nowy Świat 27
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!