Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/oszczednosci-we-flocie-samochodow-osobowych-i-dostawczych-po-pandemii-73733-id5854

Informacje o szkoleniu

 • Oszczędności we flocie samochodów osobowych i dostawczych po pandemii.


  ID szkolenia: 73733
  Typ: Szkolenia
  Kategoria:
 • Termin szkolenia:

  Informacje o platformie szkoleniowej oraz wymaganiach technicznych:

  W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać urządzenie (komputer, laptop lub smartfon) z dostępem do Internetu, wbudowaną kamerą i mikrofonem.

  Po rejestracji na szkolenie wszystkie kwestie techniczne będą Państwu przesłane drogą mailową.
  Godziny zajęć (czas trwania):
  8.00 – 8.30 Logowanie do platformy i sprawdzanie ustawień

  8:30 – 10:30 Zajęcia
  10:30 – 10:40 Przerwa
  10:40 – 12:40 Zajęcia
  12:40– 12:50 Przerwa
  12:50 – 14:50 Zajęcia
 • Organizator szkolenia:

  Ośrodek Szkoleń i Informacji EFFECT
  ul. Kozielska 137d
  44-100 Gliwice
  woj. śląskie
  O firmie Inne oferty firmy
Ośrodek Szkoleń i Informacji EFFECT
Zadaj pytanie:
Zgłoś uczestnictwo:
Wyszukaj inne
Szkolenia

Opis szkolenia

Informacje podstawowe o szkoleniu:

Okres post Covid19 to czas, w którym dotychczasowe podejście do problemów związanych z flotą zastępowane jest przez działania zmierzające do znacznej redukcji kosztów, optymalizacji procesów oraz prowadzące do zdefiniowania na nowo benefitu jakim jest auto służbowe w polityce HR w firmie.
Planowanie, prognozowanie, kalkulowanie i działania prewencyjne to dziś fundamenty kwalifikacji nowoczesnego fleet managera.

Praca zdalna, home office, wykorzystywanie nowoczesnych technologii komunikacji (wideokonferencje, wirtualne salony, sprzedaż przez internet itp.) wpływają w sposób bezpośredni na potrzeby mobilności pracowników jak i na konieczność dostosowania się polityki flotowej firmy do nowych czasów.

Uczestnicy naszego szkolenia przygotują flotę firmową do nowej rzeczywistości nastawionej na maksymalną redukcję kosztów.

Zajęcia skupią się na optymalnym z punktu widzenia floty i specyfiki jej działania, doborze partnerów serwisowych.
Czy Autoryzowana Sieć Obsługi jest rozwiązaniem optymalnych, czy też wyprowadzenie napraw do niezależnych serwisów gwarantuje niższe ceny w połączeniu z porównywalna jakością.
Istota i sens posiadania gwarancji producenta pojazdu.
Jakość części zamiennych i wpływ zamienników na cenę usług, jakość napraw i warunki rękojmi / gwarancji. Wpływ wybranego modelu serwisowania na późniejszą wartość odsprzedaży auta.

Szkolenie skierowane jest do:

 • fleet managerów, administratorów floty, specjalistów floty samochodowej, osób odpowiedzialnych za flotę firmową,
 • kierowników i specjalistów ds. transportu
 • kierowników administracyjnych
 • dyrektorów finansowych
 • członków zarządów, właścicieli firm, których profil działalności wymaga posiadania floty pojazdów.

Program szkolenia:

Jaki wpływ na rynek wywarł i wywrze kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię Covid19?

Zbudujemy prognozę rynku na najbliższe 12/24 miesiące w celu planowania i analiz budżetów / kosztów flotowych w latach 2020 – 2021.

Dlaczego firma musi mieć wdrożoną nową Car Policy (Regulamin używania samochodu służbowego) i co powinna ona zawierać? 

Car Policy – podstawowy dokument flotowy regulujący prawa i obowiązki firmy i pracownika w stosunku do pojazdów wykorzystywanych w firmie (własnych, leasingowanych, wynajmowanych, użytkowanych itp.)

Na przykładzie wzorcowego dokumentu wspólna ze słuchaczami analiza (krok po kroku) kluczowych zapisów dokumentu wraz z przykładami odnoszącymi się do ich floty, sytuacji i zagrożeń występujących w rzeczywistości, a w szczególności:

 • odpowiedzialność i ryzyka firmy (w tym zarządu) w obszarze floty,
 • zadania i odpowiedzialności osób zarządzających flotą,
 • obowiązki pracownika w stosunku do powierzonego mienia (auta) wraz z ustaleniem odpowiedzialności materialnej za uszkodzenia, szkody komunikacyjne itp.,
 • obowiązkowa dokumentacja – protokoły zdawczo – odbiorcze, oświadczenia, regulaminy, obiegówki itp.,
 • używanie samochodu służbowego do celów prywatnych (w tym nieobecności, urlopy, zwolnienia lekarskie, home office, praca zdalna itp.),
 • opis procesów i procedur istotnych z punktu widzenia floty i generowanych przez nią kosztów.

Polityka benefitowa firmy w stosunku do auta służbowego wykorzystywanego do celów prywatnych w regulacjach wewnątrzzakładowych – teraz oraz w niedalekiej przyszłości (zmiany jakich możemy się spodziewać).

Z uwagi na zmiany dotyczące miejsca wykonywania pracy (home office, praca zdalna, praca delegowana), planowane redukcje zatrudnienia, pogorszenie się wyników ekonomicznych przedsiębiorstw, optymalizacje kosztów i procesów itp. należy oczekiwać głębokich zmian w polityce HR firm w aspekcie programów benefitowych, z szczególnym naciskiem na samochody służbowe. Podczas zajęć zostanie omówiony stan obecny wraz z zagrożeniami jaki dziś w sobie niesie oraz spodziewane kierunki zmian w polityce firm jak i w polityce podatkowej państwa.

Umowy leasingu / wynajmu długoterminowego – kluczowe obszary zagrożeń

Istotnym elementem pracy osób zarządzających flotą jest negocjowanie umów z dostawcami, zapewniających biznesowe bezpieczeństwo firmy. Na podstawie coraz popularniejszych umów leasingu / wynajmu długoterminowego (wynajem, leasing z serwisem i wysoką wartością wykupu) omówione zostaną główne zagrożenia i ryzyka zawarte w podpisywanych umowach wraz z propozycjami stosownych zabezpieczeń.

Główne zainteresowania skierujemy na:

 • gwarancje jakości świadczonych usług,
 • rekalkulacje umowy w trakcie jej trwania (obszar największego ryzyka biznesowego)
 • refaktury, czyli miejsca niespodziewanych kosztów
 • kary umowne – jak i gdzie stosować (w tym kary nie pieniężne)
 • pulowanie kilometrów, opon itp.
 • ubezpieczenia w umowach, rekalkulacje składek i sposoby jak ograniczyć wpływ szkodowości na koszt polisy wynajmującego
 • zwrot pojazdu po zakończeniu umowy (jak ograniczyć koszty)
 • SLA (Service Level Agreement)

Umowy serwisowe – ASO vs warsztaty niezależne, pojedyncze warsztaty vs sieci serwisowe, umowy, części, warunki. Optymalizacje kosztowe w serwisie.

Informacje o prelegentach:

Krzysztof Sosnowski

Ekspert w zakresie optymalizacji procedur zarządzania flotą pojazdów w firmach, współtwórca branży flotowej i pierwszych firm wynajmu w Polsce. Za swoje osiągnięcia zawodowe został wyróżniony w plebiscycie Ludzie Dekady Branży Flotowej i „100 najbardziej wpływowych osób branży flotowej”.
Doradca firm-właścicieli największych flot samochodowych w Polsce.

Podwójny Laureat Auto Finance Network Londyn 2015.
Pełnił funkcję Dyrektora ds. Rynku Motoryzacyjnego w ZPL (Związek Polskiego Leasingu).

Obejmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Hertz Leasing, Dyrektora Handlowego w Prime Car Management (Masterlease Group), Dyrektora Operacyjnego i Członka Zarządu w ING Car Lease Polska a ostatnio pracował jako Dyrektor Operacyjny/Członek Zarządu w Alphabet Polska Fleet Management (BMW Group).

Obecnie Partner w firmie konsultingowej, która skupia się na realnym wsparciu przedsiębiorstw w ograniczeniu wydatków, podniesieniu efektywności oraz optymalizacji zarządzania służbowymi pojazdami. Na co dzień identyfikuje koszty flot firmowych, tworzy strategie oraz realizuje programy redukujące wydatki na samochody, przy jednoczesnym wzroście jakości flot.

Specjalizuje się również w audycie flot, weryfikacji kosztów serwisu i zużycia paliwa, zarządzaniu ryzykiem, likwidacji szkód – we wszystkich aspektach zarządzania i optymalizacji firmowej floty.

Wieloletni wykładowca i prelegent, obecnie prowadzi zajęcia dla fleet managerów na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Autor wielu artykułów w prasie biznesowej i motoryzacyjnej.

Koszt i warunki udziału

Ceny:

 • 550 zł brutto za 1 osobę

Cena zawiera:

udział w szkoleniu z ćwiczeniami, materiały szkoleniowe w wersji pdf, elektroniczny certyfikat o podwyższeniu kwalifikacji zawodowych.

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.


Wydarzenie: Oszczędności we flocie samochodów osobowych i dostawczych po pandemii.