Szkolenie

Pełnomocnik PSB ds. bezpieczeństwa wyrobu

O szkoleniu

CELE SZKOLENIA -Nabycie wiedzy i/ lub zwiększenie kompetencji w zakresie obowiązków Pełnomocnika ds. bezpieczeństwa wyrobu. -Poznanie najważniejszych aspektów prawnych oraz metod służących zapewnieniu bezpieczeństwa wyrobu. -Zdobycie wiedzy odnośnie specyficznych wymagań klienta grupy VW. -Szczegółowe zapoznanie się m.in. z kwalifikacjami, obowiązkami i odpowiedzialnością Pełnomocnika ds. bezpieczeństwa wyrobu. -Pogłębienie wiedzy na temat metod i narzędzi jakościowych oraz ich praktyczne zastosowanie (lessons learned, FMEA etc.) KORZYŚCI ZE SZKOLENIA -Pogłębienie wiedzy z zakresu wymagań dotyczących bezpieczeństwa wyrobu oraz CSR VW -Uwzględnienie wymagań klienta w łańcuchu dostaw – ustalenie zasad współpracy, osób kontaktowych, kanałów komunikacji etc. -Sporządzenie niezbędnej dokumentacji, wykorzystując listy kontrolne, listy auditowe etc. -Ugruntowanie wiedzy odnośnie FMEA, zarządzania ryzkiem, 5why -Zgłębienie aspektów zarządzania charakterystykami specjalnymi
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest do kadry kierowniczej wyższego i średniego szczebla, managerów firm, managerów produkcji, a także kirowników działów jakości.

Program szkolenia

1. Przybliżenie najważniejszych zagadnień przepisów dotyczących aspektów bezpieczeństwa i odpowiedzialności za produkt niebezpieczny obowiązujących w Polsce i Niemczech.
2. Wymagania normy IATF 16949:2016 w zakresie bezpieczeństwa
3. Zadania i funkcja pełnomocnika wynikająca z wymagań VW (Formel Q Konkret, Formel Q Capability załącznik).
4. Proces zarządzania charakterystykami zgodnie z podręcznikiem VDA Charakterystyki specjalne.
5. Umocowanie pełnomocnika w strukturach organizacji. Zdefiniowanie jego roli i kompetencji np.: przy wdrożeniu działań korygujących.
6. Zasady określania częstotliwości przeprowadzanej kontroli, a także zadań do dalszych planów działań po weryfikacji w bieżącej produkcji.
7. Klasyfikacja, planowanie i minimalizacja ryzyka związanego z wyrobem, FMEA, frontloading, charakterystyki bezpieczeństwa, lessons learned.
8. Przeniesienie wymagań PSB w łańcuchu dostaw, wdrożenie, utrzymanie i komunikacja.
 
Warsztaty:

  • Budowanie matrycy charakterystyk specjalnych.
  • Karty lessons learned.
  • Tworzenie programu auditu dla PSB na bazie LL.

Prelegenci

Cytat

Trener SGP

Gdzie i kiedy

Wrocław 4 grudnia 2020
brak danych

Wrocław

woj. dolnośląskie

Weź udział

Cena 1
zł + 23% VAT za osobę
990 PLN
Cena zawiera:
  • proces szkolenia, sala szkoleniowa, materiały szkoleniowe w formie książkowej wraz z długopisem, wszelkie koszty związane z trenerem, imienny certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, przerwy kawowe, obiad, poszkoleniowe konsultacje z trenerem.
Weź udział

Organizator

SGP Training&Consulting przy SGP Sp. z o.o.
42-202 Częstochowa
Legionów 90/100
woj. śląskie
Nasze szkolenia dają możliwość wdrożenia w praktyce omawianych rozwiązań.Szkolenia prowadzą Trenerzy z ogromnym doświadczeniem, dzięki którym Państwa pracownicy staną się kluczowym czynnikiem w osiąganiu celów organizacji. Jakość i zadowolenie uczest...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Wiadomość została wysłana!
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

SGP Training&Consulting przy SGP Sp. z o.o.
42-202 Częstochowa Legionów 90/100
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!