Pisanie pracy doktorskiej

O szkoleniu

Pisanie pracy doktorskiej to trudne wyzwanie dla wytrwałych. Ale może też być wspaniałą przygodą, którą będziemy wspominali z uśmiechem na twarzy. Wszystko zależy od nastawienia i przygotowania. Aby dobrze przejść przez czas doktoratu wystarczy zorganizować naszą pracę, działać świadomie i efektywnie. Te wszystkie elementy zostaną przedstawione uczestnikom w trakcie szkolenia.
Dlaczego warto wziąć udział?

Uczestnicy szkolenia nabędą praktyczną wiedzę i umiejętności pomagające doktorantom skutecznie i bezstresowo przejść przez czas doktoratu. Warsztaty poświęcone będą pracy doktoranta począwszy od organizacji badań pod kątem publikacji, zdefiniowanie zakresu pracy, poprzez warsztat autora, organizację tekstu, współpracę z promotorem oraz przygotowanie się do obrony. Nabytą praktyczną wiedzę, uczestnicy będą w stanie zastosować natychmiast przy realizacji swojej pracy doktorskiej. Przedstawione techniki pozwolą uczestnikom pracować bardziej efektywnie i w sposób przynoszący więcej satysfakcji.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenia są skierowane do osób pragnących zrealizować pracę doktorską w dobrym stylu. Szkolenia będą wartościowe dla początkujących doktorantów jak i dla osób będących tuż przed obroną.

Program szkolenia

 • Definiowanie celu pracy (Leister).
 • Przekaz główny pracy doktorskiej (historia).
 • Organizacja badań pod kątem pracy doktorskiej (Greg).
 • Porządek chronologiczny pracy doktorskiej (T - lit revie; transfer, pianie, publikowanie; “PhD planner”).
 • Budowanie bazy literatury (dobra literatura; ćwiczenie Mendeley, matryca).
 • Warsztat autora (PEE, zestaw od promotora, przydatne narzędzia).
 • Jakość rysunków i prezentacja danych.
 • Współpraca z Promotorem i Mentorem.
 • Publikowanie wyników badań naukowych.
 • Udział w konferencjach naukowych.
 • Obrona i prezentowanie wyników.
 • Aktywne budowanie widoczności.
 • Aspekty formalne przewodu doktorskiego.

Czas trwania

09:00 – 15:30

Prelegenci

Jan Paczesny

 

Doktor nauk chemicznych, adiunkt w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk.
Studiował na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie w Lund (Szwecja), oraz Instytucie Chemii Fizycznej PAN w Warszawie (doktorat w 2012). Staż podoktorski odbył w Korei Południowej (2016-2018). Był kierownikiem grantów badawczych przyznanych przez Narodowe Centrum Nauki, Fundację na Rzecz Nauki Polskiej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego zainteresowania naukowe dotyczą zagadnień na granicy chemii, fizyki oraz biologii, ze szczególnym uwzględnieniem bio-inspirowanych funkcjonalnych nanomateriałów. Jest współautorem 29 publikacji naukowych, wśród których zdecydowana większość opublikowana została w prestiżowych czasopismach z listy filadelfijskiej (średni współczynnik wpływu IF około 6). Za swoją dotychczasową pracę otrzymał m.in. Nagrodę Naukową tygodnika Polityka, stypendium START (FNP), Stypendium dla Wybitnych Młodych Naukowców (MNiSW) oraz nagrodę Polskiego Towarzystwa Chemicznego im. Wojciecha Świętosławskiego.
W swojej pracy łączy badania podstawowe z aplikacyjnymi, co przekłada się na liczne patenty oraz zgłoszenia patentowe, których jest współautorem. Brał udział w wielu stażach i szkoleniach z zakresu umiejętności miękkich oraz współpracy nauki z biznesem, m. in. w Judge Bussines School, Cambridge University, Haas Bussines School, UC Berkeley oraz Massachusetts Institute of Technology.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Online 21 wrzesień 2021

Rejestracja

Cena promocyjna
przy zgłoszeniach nadesłanych do 10 września
750
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór)
Zapisz się
Cena standardowa
za osobę
850
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór)
Zapisz się

Organizator

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
02-757 Warszawa
Pory 78
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego powyżej. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić rejestrację oraz przekazać szczegóły organizacyjne.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
02-757 Warszawa Pory 78
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!