Szkolenie

Podstawy rachunku kosztów.

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami i metodami z zakresu zarówno tradycyjnych metod rachunku kosztów, jak i nowoczesnych rozwiązań. Szczególny nacisk zostanie położony na zrozumienie przez uczestników omawianych pojęć i metod.
Kto powinien wziąć udział?
Osoby nie posiadające wykształcenia kierunkowego w zakresie rachunku kosztów, - kadra kierownicza pionów niefinansowych

Program szkolenia

1. PODSTAWOWE POJĘCIA.

- Rachunek kosztów dla celów sprawozdawczych.

- Rachunek kosztów pełnych i zmiennych.

- Metody wyceny rozchodu zapasów.

2. TRADYCYJNE METODY KALKULACJI KOSZTÓW.

- Kalkulacja doliczeniowa.

- Kalkulacja podziałowa.

- Rachunek kosztów normalnych.

- Rachunek kosztów standardowych.

- Rozliczanie kosztów działalności pomocniczej.

- Rozliczanie kosztów produkcji łącznej (sprzężonej).

3. NOWOCZESNE METODY KALKULACJI KOSZTÓW.

- Rachunek kosztów działań (ABC).

- Rachunek kosztów działań sterowany czasem (TDABC).

- Zarządzanie działaniami – ABM.

- Koszty jakości.

- Rachunek cyklu życia produktu.

- Rachunek kosztów docelowych – target costing.

- Kaizen costing.

Czas trwania

10.00-17.00 I dnia, 9.00-16.00 II dnia

Prelegenci

Cytat
Doktor nauk ekonomicznych (SGH). Stypendysta Fulbrighta w ramach programu Master of International Business Studies, University of South Carolina, Columbia, USA.

Zajmuje się problematyką szeroko rozumianych finansów przedsiębiorstw a w szczególności takimi zagadnieniami, jak: analiza sprawozdań finansowych, biznes plan, finanse dla niefinansistów, ocena projektów inwestycyjnych, ocena wiarygodności kontrahenta, rachunkowość zarządcza, ustalanie kosztu kapitału, wycena przedsiębiorstw, zarządzanie kapitałem obrotowym, zarządzanie wartością firmy.

Od ponad 25 lat prowadzi szkolenia dla pracowników przedsiębiorstw a także dla kandydatów na biegłych rewidentów. Wieloletni współpracownik Związku Maklerów i Doradców gdzie prowadził zajęcia z analizy finansowej na kursach przygotowujących do zdania egzaminów na doradców inwestycyjnych. Autor licznych artykułów i opracowań z dziedziny finansów. Prelegent na konferencjach naukowych. Współpracował z wydawnictwem WIG Press w zakresie tłumaczenia książek z zakresu finansów przedsiębiorstw z języka angielskiego na język polski.

Prowadził liczne projekty szkoleniowe między innymi dla: Anwil, Ball Packaging Europe Radomsko, Bosch Service, Citi Handlowy, Deloitte & Touche, Delphi, Frito Lay, General Motors Poland, GlaxoSmithKline, Imperial Tobacco, Kompania Piwowarska, Kostrzyn Paper, Kredyt Bank, Kronospan Mielec, Lentem, Metsa Tissue, Nationwide, Optex, Philip Morris, Philips Lighting Poland, Pliva Kraków, Polkomtel, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Polski Handel Spożywczy, PKN Orlen, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Real, Ruch, Siemens, Tesco Polska, Bakalland, Vattenfall, Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Gdzie i kiedy

Warszawa 23 - 24 listopada 2015
Hotel Ibis Stare Miasto

00-209 Warszawa

ul. Muranowska 2

woj. mazowieckie

Gdzie i kiedy

Katowice 22 - 23 października 2015
Hotel

40-147 Katowice

ul. Bytkowska 1a

woj. śląskie

Zapisz się

Cena 1
Cena promocyjna do dnia 13.11.2015
1 PLN
Cena zawiera:
  • wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny szkolenia, uczestnictwo w szkoleniu w małych grupach, materiały szkoleniowe w segregatorze, zaświadczenie ukończenia szkolenia, obiady, przerwy kawowe.
Zapisz się
Cena 2
Cena po okresie promocji.
1490 PLN
Cena zawiera:
  • wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny szkolenia, uczestnictwo w szkoleniu w małych grupach, materiały szkoleniowe w segregatorze, zaświadczenie ukończenia szkolenia, obiady, przerwy kawowe.
Zapisz się

Organizator

ATL Achievement Through Learning Sp. z o.o.
02-743 Warszawa
ul. Jana Sebastiana Bacha 2
woj. mazowieckie
ATL „Achievement Through Learning” Sp. z o. o. jest polską firmą szkoleniowo-doradczą, która od 2000 roku prowadzi w całym kraju profesjonalne warsztaty, treningi i seminaria wspierające wysiłki przedsiębiorstw w osiąganiu wysokiej pozycj...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Cena promocyjna szkolenia otwartego wynosi: 1290 zł. + 23% VAT i obejmuje: wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny szkolenia, uczestnictwo w szkoleniu w małych grupach, materiały szkoleniowe w segregatorze, zaświadczenie ukończenia szkolenia, obiady, przerwy kawowe.
Cena po okresie promocji wynosi: 1490 zł. + 23% VAT.

- Rabaty przy zgłoszeniu: 2 osób - 10%, 3 osób - 15%, 4 osób - 20%.

- Specjalna cena dla mikro i małych firm - 890 zł. netto* (zatrudnienie poniżej 50 osób, nie łączy się z innymi rabatami)

Zakwaterowanie: osobom zainteresowanym pomagamy w rezerwacji noclegu w miejscu szkolenia na preferencyjnych warunkach. W celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

ATL Achievement Through Learning Sp. z o.o.
02-743 Warszawa ul. Jana Sebastiana Bacha 2
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!