Szkolenie

Praktyczna analiza finansowa i zaawansowane modele finansowe z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego Excel i VBA -2-dniowe warsztaty komputerowe.

O szkoleniu

Praktyczna analiza finansowa i zaawansowane modele finansowe z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego Excel i VBA -2-dniowe warsztaty komputerowe.

Cel szkolenia:
Szkolenie wyposaża uczestnika w cenną wiedzę i umiejętności przy podejmowaniu decyzji finansowych. Wypełnia lukę pomiędzy wiedzą techniczną uczestnika będącego użytkownikiem komputera a finansową biegłością. Zajęcia są pełne przykładów łączących teorie finansowe i rzeczywiste analizy z zaawansowanymi technikami wykorzystania oprogramowania MS Excel.

Zaletą organizowanych przez Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST szkoleń w formie otwartej jest możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami różnorodnych firm i instytucji realizujących podobne projekty w bliskim dla uczestników środowisku. Szkolenia otwarte to szansa, by spojrzeć na własny styl pracy z odmiennej perspektywy, by doskonalić się przez pryzmat osób pracujących w innych organizacjach.
Aby zadbać o najwyższą efektywność naszych szkoleń, grupy liczą maksymalnie do 16 osób.
Kto powinien wziąć udział?
Grupa docelowa:
Szkolenie dedykowane jest dla kadry zarządzającej i nadzorczej, managerów wyższego i średniego szczebla oraz finansistów.
Zajęcia łączą „informatykę Excela” z matematyką i statystyką finansową oraz z finansowymi analizami i budowaniem modeli finansowych. Pokażemy uczestnikom szkolenia jak wykorzystać arkusz kalkulacyjny Excel i VBA do analizy finansowej i zaawansowanych modeli finansowych.
.
Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu otwartym organizowanym przez IIST?
kompetentny wykładowca - praktyk;
ciekawa forma prowadzenia zajęć;
możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji po szkoleniu;
udział w szkoleniach otwartych to dużo więcej niż poddanie się procesowi szkoleniowemu - to niepowtarzalna możliwość wymiany doświadczeń z ciekawymi, nierzadko inspirującymi ludźmi a także asumpt do nawiązania nowych, owocnych kontaktów zawodowych.

Program szkolenia

Program szkolenia:
Główną zasadą Międzynarodowego Instytutu Szkoleń Specjalistycznych IIST jest zrozumienie i audyt potrzeb szkoleniowych Uczestników naszych warsztatów. Przed każdym szkoleniem otwartym kontaktujemy się z Państwem aby poznać Państwa oczekiwania i dotychczasowe doświadczenia w zakresie obejmującym program zajęć. Z tego względu zależy nam na tym, by przedstawiony przez nas poniżej program szkolenia traktowali Państwo jedynie poglądowo i informacyjnie. Na podstawie zebranych od Uczestników informacji każdy program szkolenia otwartego zostaje zmodyfikowany aby szkolenie było dla Państwa jak najbardziej efektywne oraz spełniło Państwa oczekiwania.

1. Rozpoczęcie warsztatów szkoleniowych - autoprezentacja uczestników i wymiana doświadczeń.
2. Utrzymywanie aktualnych wartości na rachunku przychodów i arkuszu rozchodów
3. Śledzenie jakości usług w czasie
4. Przewidywanie przyszłego zapotrzebowania na produkty na podstawie wcześniejszych wyników sprzedaży
5. Dźwignia finansowa i dźwignia operacyjna
6. Prognozy finansowe na kolejne okresy
7. Wybrane zagadnienia z matematyki i statystyki finansowej
8. Zastosowania zaawansowanych funkcji i procedur wbudowanych w Excela
9. Podstawy programowania w VBA na potrzeby tworzenia modeli finansowych
10. Tworzenie własnych funkcji finansowych w VBA na potrzeby dokonywania efektywniejszych analiz finansowych
11. Optymalizacja portfela akcji
12. Wycena aktywów
13. Mierzenie efektywności
14. Zagadnienia związane z opcjami na akcje
15. Drzewa dwumianowe i formuła Blacka-Scholesa
16. Inne bardziej i mniej zaawansowane zagadnienia z dziedziny analiz finansowych.

Metody pracy:
Metody pracy jakie stosujemy podczas szkolenia to przede wszystkim aktywny warsztat pozwalający na zdobycie praktycznych umiejętności, case study oraz elementy wykładu. Dzięki takiej formie dodatkowo wzbogaconej o pracę indywidualną i w małych grupach przekazujemy uczestnikom wiedzę pozwalającą na kompetentą realizację zadań, z którymi spotykają się w swojej pracy zawodowej.

Wykładowcy:
Zespół Międzynarodowego Instytutu Szkoleń Specjalistycznych IIST to nasza największa wartość. Jako eksperci traktujemy nasze cele bardzo poważnie i dokładamy wszelkich starań, aby je realizować na najwyższym poziomie. Dysponujemy międzynarodową kadrą wybitnych specjalistów, trenerów biznesu, prawników, inżynierów i techników, którzy pozostając do Państwa dyspozycji pracują z pasją i pełnym zaangażowaniem wykorzystując światowe standardy i rozwiązania.Zasady uczestnictwa:
Koszt uczestnictwa: 1450zł netto (+ 23% Vat)
Dla jednostek budżetowych finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniu/kursie prowadzonym przez Miedzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST należy wypełnić formularz zgłoszenia a następnie po jego uzupełnieniu odesłać faksem ( 61 666 15 66) lub mailem ( biuro@iist.pl).
Na podstawie przesłanych informacji skontaktujemy się z Państwem aby potwierdzić Państwa uczestnictwo w wybranym wydarzeniu oraz przekazać pozostałe informacje organizacyjne.

Kontakt:
Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych
ul. Grottgera 16/1
60-758 Poznań
tel.(061) 307 01 49
fax. (061) 666 15 66
e-mail biuro@iist.pl

Czas trwania

czas trwania szkolenia - 2 dni (16h);

Prelegenci

Cytat
Dedykowany trener:
Trener biznesu, ekspert Międzynarodowego Instytutu Szkoleń Specjalistycznych IIST, specjalizuje się w zagadnieniach obejmujących:zastosowanie narzędzi informatycznych w praktyce (głównie zaawansowane zastosowanie oprogramowania biurowego – MS Office, a także OpenOffice – m.in. Excel w modelowaniu finansowym i analizach finansowych i logistycznych; zastosowania grafiki komputerowej, DTP, zastosowania informatyki w administracji publicznej oraz przedsiębiorstwach prywatnych). Szkolenia, kursy i wykłady prowadzi od 1991 roku. Obecne umiejętności związane z prowadzeniem szkoleń: praktyczna znajomość technik szkoleniowych, skutecznych form komunikacji, przekazywania wiedzy, umiejętność łączenia zagadnień prawnych z zagadnieniami informatycznymi i biznesowymi oraz ciągłe doskonalenie swych umiejętności – pozwalają mu na intensywne i profesjonalne prowadzenie inspirujących szkoleń autorskich i działalność doradczo-badawczą.

Gdzie i kiedy

Warszawa 31 marca - 1 kwietnia 2014
-

Warszawa

Warszawa

woj. mazowieckie

Gdzie i kiedy

Poznań 13 - 14 lutego 2014
-

Poznań

Poznań

woj. wielkopolskie

Gdzie i kiedy

Poznań 13 - 14 lutego 2014
-

Poznań

Poznań

woj. wielkopolskie

Gdzie i kiedy

Poznań 20 - 21 stycznia 2014
-

Poznań

Poznań

woj. wielkopolskie

Zapisz się

Cena 1
zł netto
1450 PLN
Cena zawiera:
  • -w każdym dniu szkolenia zaplanowane są 2 przerwy kawowe oraz lunch; -każdy z uczestników otrzymuje komplet materiałów szkoleniowych oraz imienny certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia;
Zapisz się

Organizator

Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST
60-758 Poznań
Grottgera 16/1
woj. wielkopolskie
Szanowni Państwo, Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST to jednostka szkoleniowo-doradcza, której głównym celem programowym jest inicjowanie współpracy w obszarze doradztwa, badań i edukacji w Europie, Ameryce Północnej, Azji oraz...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniu/kursie prowadzonym przez Miedzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST należy wypełnić formularz zgłoszenia a następnie po jego uzupełnieniu odesłać faksem (61 666 15 66) lub mailem ( biuro@iist.pl)
Na podstawie przesłanych informacji skontaktujemy się z Państwem aby potwierdzić Państwa uczestnictwo w wybranym wydarzeniu oraz przekazać pozostałe informacje organizacyjne.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Międzynarodowy Instytut Szkoleń Specjalistycznych IIST
60-758 Poznań Grottgera 16/1
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!