Prawo budowlane - nowelizacja z 2020 i 2021 roku. Znaczenie prawne i praktyczne dla podmiotów publicznych, zakres i skutki nowelizacji ustawy prawo budowlane

O szkoleniu

We wrześniu 2020 roku weszła w życie szeroka nowelizacja ustawy dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, wraz z zmiana warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i usytuowanie, wprowadzona z końcem 2020 roku. Nowelizacja wprowadziła szereg zmian do procedury uzyskiwania pozwoleń na budowę oraz ułatwiła znacznie legalizacje samowoli budowlanych. Dodatkowo pod koniec 2021 roku, przyjęto dodatkowe przepisy ułatwiające realizacje inwestycji budowlanych w ramach „Polskiego Ładu”. W rezultacie zarówno urzędnicy jak i inwestorzy muszą odnaleźć się w znacznie zmienionej rzeczywistości prawnej.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z najważniejszymi zapisami nowelizacji prawa budowlanego z 2020 i 2021 roku. Omówimy miedzy innymi poszerzenie katalogu inwestycji nie wymagających pozwolenia na budowę, przyjrzymy się nowemu trybowi legalizacji samowoli budowlanych, omówimy zamiany mające na celu ograniczenie liczby stron postepowań administracyjnych i przeciąganie ich przez innych uczestników, omówimy najważniejsze zmiany w zakresie warunków technicznych dotyczących nowych budynków. Przyjrzymy się także zmianom wynikającym z Polskiego Ładu i ich potencjalnym konsekwencją dla przyszłych inwestorów.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie jest dedykowane dla urzędników i specjalistów rynku budowlanego, biorących udział w procedurze udzielania pozwoleń na budowę jak i potem przy realizacji i nadzorze nad budowa obiektów budowlanych, w szczególności:

 • urzędników działów architektury i urbanistyki odpowiednich organów administracji,
 • pracowników nadzoru budowlanego,
 • architektów, kierowników budowy i inspektorów nadzoru,
 • działów prawnych inwestorów i spółek deweloperskich.

Program szkolenia

 1. Zakres nowelizacji prawa budowlanego z 2020 roku.
 2. Zmiany w przepisach mające usprawnić postepowanie o wydania pozwolenia na budowę.
 3. Zaktualizowany krąg inwestycji nie wymagających pozwolenia na budowę.
 4. Nowe postepowanie ws. legalizacji samowoli budowlanych.
 5. Zmiany warunków technicznych którym powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
 6. Polski Ład – ułatwienia inwestycyjne dla domów jednorodzinnych.

Czas trwania

9:00-15:00

Prelegenci

Łukasz Łanoszka

Radca prawny (od 2014 r. członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie), Partner w Konieczny Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i American Law Program realizowanego przez Uniwersytet Jagielloński i Columbus School of Law – Catholic University of America.
W Kancelarii kieruje działem nieruchomości, w ramach którego specjalizuje się w kompleksowej obsłudze inwestycji deweloperskich i komercyjnych oraz doradztwie na rynku obrotu nieruchomościami. Pomaga także przedsiębiorcom przy najmie i komercjalizacji powierzchni biurowych i handlowych. Na co dzień doradza wiodącym deweloperom przy realizacji inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych, pomagając na wszystkich etapach inwestycji, od ustalenia ram organizacyjnych i finansowych dla wspólników i inwestycji, przez badanie i nabycie nieruchomości, przygotowanie i prowadzenie inwestycji aż po wsparcie procesu komercjalizacji sprzedaż lub wynajem pojedynczych lokali i całych obiektów.
Dla swoich klientów negocjował szereg umów dotyczących nabycia i realizacji inwestycji nieruchomościowych w całej Polsce – w tym między innymi (i) proces sprzedaży zespołu nieruchomości w centrum Krakowa, z przeznaczeniem pod zespół biurowy o ponad 80.000 m2 GLA, o łącznej wartości transakcji przekraczającej 100 mln PLN, (ii) nadzorował nabycie centrum handlowego w procedurze przygotowanej upadłości o wartości przekraczającej 100 mln PLN, a następnie nadzorował jego komercjalizacje, (iii) doradzał wiodącym europejskim funduszom inwestycyjnym przy nabywaniu lokali mieszkalnych i całych inwestycji mieszkaniowych na rynku PRS w Polsce, (iv) doradzał klientom przy negocjacji umów najmu kilkudziesięciu tysięcy m2 powierzchni biurowych i komercyjnych w całej Polsce, w tym na rynku warszawskim, krakowskim i wrocławskim.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu

Rejestracja

Cena promocyjna
zgłoszenie min. 2 tygodnie przed terminem
766
+23% VAT
Cena zawiera:
 • zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 790 zł)
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Zapisz się
Cena standardowa
za osobę
863
+23% VAT
Cena zawiera:
 • zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 890 zł)
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

 1. Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
 2. Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
 3. Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
 4. Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
 5. Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
 6. Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
 7. Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
 • Ulica i nr: Ficowskiego 15
 • Kod pocztowy: 01-747
 • Miejscowość: Warszawa
 • Numer NIP: 5260209840

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
01-747 Warszawa, Polska Ficowskiego 15

Organizator

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
01-747 Warszawa, Polska
Ficowskiego 15
woj. mazowieckie
Centrum Promocji Informatyki (CPI) to firma edukacyjna działająca na rynku szkoleniowym od 1992 roku. CPI specjalizuje się w organizowaniu szkoleń otwartych, kursów i konferencji oraz projektów zamkniętych organizowanych na zlecenia firm i organizacj...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!