Szkolenie

PRAWO PRACY 2015 ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLEDNIENIEM PROBLEMATYKI CZASU

O szkoleniu

.
Kto powinien wziąć udział?
.

Program szkolenia

ZASADY PRAWIDŁOWEGO PLANOWANIA CZASU PRACY.
(czym jest tydzień pracy i jaki ma wpływ na planowanie pracy, ile godzin w tygodniu pracy można zaplanować pracownikowi do przepracowania, jak, wykorzystując przepisy
o tygodniu pracy, można planować pracę na 10, a nawet 12 dni z rzędu, nie naruszając obowiązujących regulacji, czym jest odpoczynek dobowy pracownika? )

SYSTEMY CZASU PRACY ORAZ DOPUSZCZALNE OKRESY ROZLICZENIOWE.
(jakie są najczęściej popełniane błędy przy wprowadzaniu poszczególnych systemów czasu pracy, na wprowadzenie jakich systemów czasu pracy wymagana jest zgoda pracownika?)

PRACA W GODZINACH NADLICZBOWYCH – USTALANIE I ROZLICZANIE Z PRZYKŁADAMI.
(w jakiej formie można polecać nadgodziny - forma pisemna, ustna oraz dorozumiana, jak ustrzec się przed uznaniem pracy za godziny nadliczbowe polecone w formie dorozumianej, jak ustalić godziny nadliczbowe dobowe w zależności od stosowanego systemu czasu pracy, jak ustalić godziny nadliczbowe średniotygodniowe, na jakie pułapki zwrócić uwagę oddając pracownikowi czas wolny od pracy?)

GODZINY NADLICZBOWE PRACOWNIKÓW ZARZĄDZAJĄCYCH.

DOPUSZCZALNOŚĆ I ZASADY REKOMPENSOWANIA PRACY W NIEDZIELE I ŚWIĘTA.
(kiedy może być planowana lub polecana praca w niedziele i święta, jaka rekompensata należy się pracownikowi za zaplanowaną pracę w niedzielę lub święto, jak prawidłowo udzielić dnia wolnego za pracę w niedzielę lub święto i w jakim terminie to zrobić, kto decyduje o formie rekompensaty za pracę w niedziele i święta?)

PRACA W DNIACH WOLNYCH OD PRACY WYNIKAJĄCYCH Z PRZECIĘTNIE PIĘCIODNIOWEGO TYGODNIA PRACY ORAZ W DNIACH WOLNYCH.
(czym jest dzień wolny z zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy oraz jak prawidłowo go planować i oznaczać w grafiku, kiedy pracownik może pracować
6 dni w tygodniu, kiedy nieoddanie dnia wolnego za wezwanie w tzw. 6-tym dniu stanowi wykroczenie, a kiedy takim wykroczeniem nie jest? )

POZOSTAWANIE W DYSPOZYCJI PRACODAWCY – DYŻUR, PODRÓŻ SŁUŻBOWA, SZKOLENIE.

CZAS PRACY W PODRÓŻY SŁUŻBOWEJ.
( kiedy pracownik może odmówić odbycia podróży służbowej, a kiedy nie może tego zrobić, jak traktować przejazdy w podróży służbowej w dniu pracy oraz w dniu wolnym?)

PROWADZENIE DOKUMENTACJI DOTYCZĄCEJ CZASU PRACY PRACOWNIKÓW.
TWORZENIE HARMONOGRAMÓW CZASU PRACY.
(dlaczego tworząc harmonogramy czasu pracy trzeba oznaczać dni wolne wrazz podaniem tytułu z jakiego pochodzą oraz jak dokonywać takich oznaczeń, przez jaki czas i w jakiej formie pracodawca powinien przechowywać harmonogramy czasu pracy, kiedy pracodawca nie ma obowiązku przechowywać harmonogramów czasu pracy?)

REGULACJA ZAGADNIEŃ CZASU PRACY W REGULAMINACH PRACY.

PRACOWNICY NIEPEŁNOETATOWI.
(jak zaplanować pracę niepełnoetatowca, na co należy uważać planując pracę niepełnoetatowca zawsze w te same dni, jaka rekompensata należy się za dodatkową pracę pracownika niepełno etatowego, czy za dodatkową pracę niepełnoetatowca można udzielać czasu wolnego, czym jest limit niepełnoetatowca i czy należy go ustalić w umowie o pracę?)

KONTROLE PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY
(jakie aspekty z zakresu czasu pracy kontroluje inspektor pracy, jakich dokumentów może żądać inspektor podczas kontroli, a jakich żądać mu nie wolno, na co pracodawca powinien zwrócić szczególną uwagę podczas kontroli, żeby uniknąć kar?)

ROZLICZANIE CZASU PRACY NA WYBRANYCH PRZYKŁADACH – ĆWICZENIA.

ORZECZNICTWO SĄDU NAJWYŻSZEGO ORAZ STANOWISKA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY ORAZ MINISTERSTWA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ.

NOWOŚCI W PRAWIE 2014
Nowe zasady wykonywania wstępnych pracowniczych badań lekarskich.
Nowe rozporządzenie ws. badań kierowców.
Minimalne wynagrodzenie za pracę w roku 2015.
Nowelizacja Kodeksu Pracy dotycząca pracy w niedzielę.
Nowe przepisy określające wartości najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia.

NOWOŚCI STANOWISKA
Stanowisko Departamentu Legalności Zatrudnienia GIP w kwestii doręczania w formie elektronicznej pracownikom dokumentów związanych z zatrudnieniem.
Stanowisko MPIPS z 15 września 2014 r. w sprawie posiłków profilaktycznych
Stanowisko MPIPS z 10 września 2014 r. w sprawie możliwości wcześniejszego wydania świadectwa pracy
Stanowisko MPIPS z 8 września 2014 r. w sprawie pomniejszenia dodatkowego urlopu wypoczynkowego pracownika niepełnosprawnego, który korzystał z urlopu wychowawczego
Stanowisko MPIPS z 2 września 2014 r. w sprawie zbiegu egzekucji należności alimentacyjnych i niealimentacyjnych
Stanowisko MPIPS z 5 czerwca 2014 r. w sprawie terminów przedawnienia pożyczki z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

Czas trwania

3 dni; ok. 18 godz. dyd.

Prelegenci

Cytat
Trener z dużym doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z powyższej tematyki, wysoko oceniany przez słuchaczy.

Gdzie i kiedy

Zakopane 16 - 18 marca 2015
hotel 3*

34-500 Zakopane

.

woj. małopolskie

Gdzie i kiedy

Zakopane 28 - 30 stycznia 2015
hotel 3*

34-500 Zakopane

.

woj. małopolskie

Zapisz się

Cena 1
pln netto
1860 PLN
Cena zawiera:
  • – zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym o wysokim standardzie – pełne wyżywienie – od kolacji w dniu poprzedzającym szkolenie do obiadu ostatniego dnia szkolenia – udział w zajęciach – zestaw materiałów szkoleniowych – przerwy kawowe – udział w imprezach regionalnych – imienne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia Rezerwacja pokoju 1osobowego za dodatkową opłatą 130 zł/doba+VAT Pobyt osoby towarzyszącej jest możliwy po wcześniejszym uzgodnieniu z Organizatorem. Istnieje możliwość udziału w szkoleniu w opcji bez zakwaterowania i wyżywienia. W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt z biurem.
Zapisz się

Organizator

EDU-SKILLS SZKOLENIA
20-053 Lublin
Legionowa 2/42
woj. lubelskie
Misją EDU-SKILLS SZKOLENIA I DORADZTWO jest świadczenie usług szkoleniowych i doradczych na najwyższym poziomie oraz przekazywanie aktualnej wiedzy i praktycznych umiejętności niezbędnych w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem. Doświadczenie ...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

przesłanie podpisanej karty zgłoszenia

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

EDU-SKILLS SZKOLENIA
20-053 Lublin Legionowa 2/42
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!