O szkoleniu
Podczas szkolenia zaprezentowana zostanie metodyka zarządzania działaniami kontrolnymi, zgodnie z modelem dojrzałości procesowej organizacji. Omówione zostaną kluczowe zagadnienia związane z prowadzeniem kontroli, począwszy od etapu identyfikacji ryzyka biznesowego, poprzez zasady komunikowania i interpretacji uzyskiwanych wyników kontroli aż do działań optymalizacyjnych związanych z ograniczaniem wielkości próby w działaniach kontrolnych lub mających na celu likwidację nadmiarowych kontroli. Szkolenie będzie miało formę wykładu połączonego z ćwiczeniami w oparciu o praktyczne przykłady.
W codziennej praktyce w przypadku wielu organizacji wykonywane są kontrole nadmiarowe, które oznaczają dodatkowe koszty ukryte, lub brakuje odpowiednich działań kontrolnych tam gdzie powstaje realne ryzyko strat. Takie obserwacje są istotną przesłanką wyznaczającą poziom dojrzałości procesowej organizacji. Oznaczają, że stosowane metody i zakres działań kontrolnych nie są adekwatne do nadrzędnych celów organizacji. Zgodnie z modelem dojrzałości procesowej oba te przypadki stanowią również istotną barierę rozwoju przedsiębiorstwa.
Udział w szkoleniu przyznaje :
- 12 punktów w Programie Ustawicznego Kształcenia
- 12 punktów CPE
Szkolenie adresowane jest do kadry kierowniczej nadzorującej bieżącą działalność operacyjną oraz pracowników zajmujących się kontrolą: zarówno funkcjonalną jak i wewnętrzną lub zarządczą a także monitorowaniem procesów na bazie dostępnych danych.
Zawiera także wiele metod i narzędzi przydatnych dla osób uczestniczących w projektach mających na celu doskonalenie jakości produktów i procesów lub minimalizację kosztów operacyjnych.
Program szkolenia
Podczas szkolenia zostaną omówione następujące tematy:
- identyfikacja działań kontrolnych na podstawie scenariuszy ryzyk
- mapowanie działań kontrolnych z wykorzystaniem systemu Adonis
- przygotowanie celów i mierników kontrolnych na podstawie oczekiwań biznesowych
- interpretacja wyników kontroli w przypadku różnego rodzaju danych z wykorzystaniem systemu Minitab
- wykorzystanie kart kontrolnych w badaniu stabilności procesu
- weryfikacja skuteczności kontroli, parametry powtarzalności i odtwarzalności w ocenie kontrolerów
- dobór celowy próbki w celu ograniczenia kosztów kontroli
- planowanie procesów „odpornych na błędy”, zarządzanie wizualne,
- kalkulacja korzyści finansowych związanych z prowadzeniem działań kontrolnych
Czas trwania
Prelegenci
Andrzej Kasiński - Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doskonaleniu zarządzania operacyjnego. Potrafi opracować i wdrożyć architekturę procesów w organizacji oraz modelować procesy z wykorzystaniem systemu Adonis. Wykorzystując doświadczenie audytorskie potrafi przeprowadzić analizę przebiegu poszczególnych procesów, przeprowadzić obserwacje migawkowe, zaplanować i przeprowadzić pomiary oraz przeanalizować zebrane dane korzystając z programu Minitab. Jest specjalistą z zakresu analiz statystycznych wykorzystywanych w optymalizacji procesu jednak jednocześnie umiejętnie korzysta z metod i narzędzi Lean, wykorzystując synergię wynikającą z różnych możliwości usprawniania procesu. Jest doświadczonym trenerem z zakresu zarządzania jakością. Od 2011 roku posiada kwalifikacje Master Black Belt Lean Six Sigma, które uzyskał w BMGI w Denver w USA, jednej z najbardziej renomowanych firm zajmujących się kształceniem w dziedzinie zarządzania jakością na świecie.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
Masz pytania? Napisz do nas
