Produkty biobójcze i ich pogranicze z innymi grupami produktowymi. Ogólne założenia rejestracji produktów biobójczych w procedurze narodowej i europejskiej.

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawami przepisów dotyczących produktów biobójczych oraz wyrobów poddanych działaniu produktów biobójczych. Uczestnicy dowiedzą się jak legalnie wprowadzić do obrotu takie produkty, poznają zasady rejestracji w procedurach narodowych i europejskich. Szkolenie skupia się również na różnicach między produktem biobójczym a najczęściej mylonymi mieszaninami (m.in. detergentem, kosmetykiem, wyrobem medycznym) w celu ich właściwej klasyfikacji.

Kto powinien wziąć udział?

Do udziału w szkoleniu zapraszamy producentów, importerów oraz dystrybutorów produktów biobójczych i wyrobów poddanych działaniu produktów biobójczych, którzy planują wprowadzenie takich produktów do obrotu na terenie Polski. Szkolenie polecamy również podmiotom posiadającym już produkty na rynku i chcącym zapewnić zgodność swoich pozwoleń ze zmieniającymi się przepisami, w celu zachowania ich ważności.

Program szkolenia

1. Podstawa prawna wprowadzania do obrotu produktów biobójczych.
2. Substancje czynne dla produktów biobójczych – możliwości stosowania, ograniczenia, okresy przejściowe.
3. Wyroby poddane działaniu produktów biobójczych – kiedy produkt wymaga rejestracji, a kiedy tylko właściwego oznakowania.
4. Produkty z pogranicza:
    a) produkt biobójczy/detergent,
    b) produkt biobójczy/kosmetyk,
    c) produkt biobójczy/wyrób medyczny,
    d) produkt biobójczy/lek,
    e) produkt biobójczy/środek ochrony roślin.
5. Podstawy rejestracji narodowej oraz europejskiej – rodzaje pozwoleń, terminy, koszty.
6. Podsumowanie.
7. Dyskusja.

Czas trwania

9:45-16:00

Prelegenci

mgr inż. Natalia Kister absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej kierunku biotechnologia, specjalizacja biotechnologia przemysłowa. W latach 2017-2020 pracownik Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Departamencie Rejestracji i Oceny Dokumentacji Produktów Biobójczych na stanowisku specjalisty ds. rejestracji produktów biobójczych w procedurze europejskiej, a od 2021 roku pracownik firmy Theta Consulting Sp. z o.o. w dziale produktów biobójczych. Uczestniczka spotkań organizowanych przez ECHA, takich jak ECHA BPR IT User Group i Grupa Koordynacyjna, doradzających ECHA i rozstrzygających spory między państwami członkowskimi oraz opracowującej wytyczne w sprawach dotyczących produktów biobójczych. Prelegentka i uczestniczka międzynarodowych wydarzeń i konferencji np. X MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA PRZEMYSŁU CHEMII GOSPODARCZEJ, Chemical Watch, A.I.S.E. Cleaning & Hygiene Forum. Autorka artykułów publikowanych w prasie branżowej m.in. Chemia i Biznes, Kwartalnik Chemiczny.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.
Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
580
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź
ul. Żeligowskiego 32/34
woj. łódzkie
Firma THETA Doradztwo Techniczne istnieje na polskim rynku od 2000 roku. Działając początkowo jako wsparcie dla firm, które wprowadzając do obrotu produkty chemiczne potrzebowały rzetelnie opracowanych Kart Charakterystyki. Stopniowo, w miarę zmian w...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź ul. Żeligowskiego 32/34
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!