Produkty biobójcze – najnowsze zmiany w przepisach, uzyskanie stosownego pozwolenia i zachowanie jego ważności

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawami przepisów dotyczących obrotu produktami biobójczymi. Uczestnicy poznają zasady utrzymania produktów w obrocie. Dowiedzą się jak długo ważne jest ich pozwolenie na obrót. Jakie obowiązki na nich spoczywają, aby przedłużyć ważność pozwoleń. Uczestnicy poznają zasady rejestracji oraz wyboru odpowiedniej ścieżki rejestracyjnej, zapoznają się z wymaganiami oraz metodami przygotowania dokumentacji. Poznają zasady utrzymania produktów w obrocie po otrzymaniu pozwolenia.

Kto powinien wziąć udział?

Do udziału w szkoleniu zapraszamy producentów, importerów oraz dystrybutorów produktów biobójczych, którzy planują wprowadzenie do obrotu na terenie Polski produktów biobójczych. Szkolenie polecamy również podmiotom posiadającym już produkty na rynku i chcącym zapewnić zgodność swoich pozwoleń ze zmieniającymi się przepisami, w celu zachowania ich ważności.

Program szkolenia

 1. Produkty biobójcze – prawodawstwo, aktualności (w tym projekt zmiany ustawy o produktach biobójczych), najnowsze zmiany w przepisach i ich interpretacja.
 2. Produkty z pogranicza oraz wyroby poddane działaniu produktów biobójczych.
 3. Program przeglądu substancji czynnych – dobór substancji czynnych w danej grupie produktowej oraz wpływ programu przeglądu na procedurę rejestracji. Praktyczne wskazówki.
 4. Zasady utrzymania w obrocie produktów na bazie pozwoleń tymczasowych.
 5. Procedura narodowa (przejściowa) – wymagania, warunki, dokumentacja.
 6. Procedura europejska; pełna procedura rejestracji, uznawanie pozwoleń, rejestracja takiego samego produktu, rodzina produktów biobójczych - wymagania, charakterystyka produktu biobójczego, list dostępu.
 7. Narzędzia IT – R4BP3, edytor SPC, IUCLID.
 8. Zasady odnawiania i unieważniania pozwoleń.
 9. Kontrole produktów biobójczych – analiza produktów na wybranych przykładach. Praktyczne wskazówki.
 10. Dyskusja.

Czas trwania

10:00-15:30

Prelegenci

mgr Dorota Kaczorowska 

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z dostępem do Internetu.

Rejestracja

Szkolenie online
620
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: THETA Consulting Sp. z o. o.
 • Ulica i nr: Żeligowskiego 32/34
 • Kod pocztowy: 90-64
 • Miejscowość: Łódź
 • Numer NIP: 7272846660

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

THETA Consulting Sp. z o. o.
90-64 Łódź, Polska
Żeligowskiego 32/34
woj. łódzkie
THETA Consulting Sp. z o.o. kontynuuje działalność przedsiębiorstwa THETA Doradztwo Techniczne Tomasz Gendek funkcjonującego na polskim rynku w latach 2001-2022. Wspieramy naszych klientów fachowym doradztwem w zakresie wprowadzania na rynki UE subst...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!