Profesjonalna sekretarka/asystentka - 2-dniowe efektywne warsztaty szkoleniowe. Praktyczne wskazówki usprawniające organizację pracy w biurze.

O szkoleniu

Profesjonalna sekretarka/asystentka - 2-dniowe efektywne warsztaty szkoleniowe. Praktyczne wskazówki usprawniające organizację pracy w biurze to szkolenie, które oparte jest na ćwiczeniach, które mają na celu usprawnić pracę sekretariatu, sprawić, aby była ona bardziej efektywna i odpowiadała obowiązującym standardom. Podczas szkolenia doskonalone są umiejętności, które powinna posiadać profesjonalna sekretarka/asystentka. Uczestnicy dowiedzą się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak zawsze zachować profesjonalną postawę, co przeniesie się bezpośrednio na pozytywną ocenę ze strony przełożonych. Wiedza przedstawiona podczas szkolenia, dotyczy rzeczywistych sytuacji, które mogą zdarzyć się w każdej firmie czy instytucji. Szkolenie w formie warsztatów, pozwoli rozwinąć Uczestnikom praktyczne umiejętności, wymienić poglądy i spostrzeżenia, oraz przećwiczyć zachowania, które są pożądane na danym stanowisku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu otwartym: Profesjonalna sekretarka/asystentka - 2-dniowe efektywne warsztaty szkoleniowe. Praktyczne wskazówki usprawniające organizację pracy w biurze. Szkolenie realizowane jest w formie interaktywnej w kameralnej grupie pozwalającej na indywidualne podejście wykładowcy do Uczestników zajęć.

Dlaczego warto wziąć udział?

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przede wszystkim wypracowanie narzędzi wspomagających Uczestników w wykonywaniu codziennych obowiązków:
-czytaniu, segregowaniu i przekazywaniu przychodzącej oraz wychodzącej korespondencji;
-koordynowaniu obiegu dokumentów zgodnie z instrukcją kancelaryjną;
-tworzeniu i przepisywaniu korespondencji;
-archiwizowaniu korespondencji i notatek;
-odbieraniu telefonów i przekazywaniu informacji dzwoniącym lub kierowaniu rozmów do odpowiednich pracowników;
-ustalaniu dat spotkań przełożonych;
-witaniu gości, upewnianiu się co do istoty sprawy, oraz zaprowadzaniu gości do pracodawcy lub odpowiedniej osoby;
-dokonywaniu rezerwacji i planowaniu podróży służbowych;
-przygotowywaniu korespondencji wychodzącej;
-podawaniu kawy i herbaty;
-pilnowaniu terminowości w załatwianiu bieżących spraw;
-przygotowywaniu materiałów i dokumentów związanych ze spotkaniami i wyjazdami;
-organizowaniu spotkań.

Korzyści dla uczestników

Uczestnicy szkolenia udoskonalą umiejętności, które powinna posiadać profesjonalna sekretarka/asystentka. Dowiedzą się jak pracować rzetelnie, dostarczając "usług" wysokiej jakości, jak być osobą otwartą i komunikatywną nawet w sytuacjach trudnych czy konfliktowych, jak zachowywać zrównoważenie emocjonalne niezbędne przy wybuchowym temperamencie przełożonego lub interesanta. Uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę pozwalającą na jej bezpośrednie i efektywne zastosowanie w pracy zawodowej. Zajęcia prowadzone w formie aktywnych warsztatów gwarantują możliwość wymiany doświadczeń oraz umiejętności między uczestnikami oraz podniesienie kwalifikacji.

Kto powinien wziąć udział?

Grupa docelowa

Projekt szkolenia został przygotowany z myślą o sekretarkach, asystentkach oraz pracownikach, którzy w pracy zawodowej pomagają swoim przełożonym w sprawach administracyjnych, w organizowaniu korespondencji, w sporządzaniu notatek,  są odpowiedzialni za umawianie spotkań, opiekę nad gośćmi, pośredniczą w kontaktach między kierownictwem i personelem oraz interesantami, nadzorują także zgodnie z ustalonym harmonogramem przebieg dnia pracy a także zajmują się innymi czynnościami pomocniczymi.

Program szkolenia

1.Wstęp do szkolenia:
• Przedstawienie programu i harmonogramu szkolenia
• Zawarcie kontraktu z grupą
• Runda uczestników-poznajemy się
2. Komunikacja interpersonalna w kontakcie osobistym:
• Pierwsze wrażenie
• Poznajemy narzędzia aktywnego słuchani
• Asertywność w sytuacjach, kiedy musimy odmówić
• Metody radzenia sobie z agresywnym komunikatem i obiekcjami
• Stres i emocje w komunikacji
• Mowa ciała
3. Komunikacja telefoniczna:
• Poznajemy różnice w odbiorze i wysyłaniu komunikatów
• Diagnoza szumów komunikacyjnych w takim samym zrozumieniu
4. Komunikacja pisemna:
• Podstawowe zagadnienia związane z komunikacją pisemną
• Czy zawsze czytając ten sam tekst, tak samo go rozumiemy
5. Profesjonalna obsługa klienta:
• Rozpoznawanie potrzeb klienta
• 4 typy komunikacyjne Taylora Hartmana
• Poznaj swój dominujący kolor
• Dopasowanie przekazu do danego koloru odbiorcy
6. Zarządzanie czasem:
• Optymalne wykorzystanie czasu pracy
• Priorytetyzacja zadań
• Organizacja pracy
7. Savoir-Vivre:
• Dobre maniery
• Image sekretarki/asystentki
• Wizerunek firmy/instytucji.
8. Profesjonalna organizacja spotkań́:
• Ustalanie terminów spotkań
• Witanie gości
• Obsługa spotkań́ (podawania kawy/herbaty)
9. Podsumowanie warsztatów – przez trenera i uczestników.

Uwagi

Powyższy program rozwojowy jest również dostępny w formie zamkniętej, wyłącznie dla pracowników Państwa firmy. W przypadku szkoleń zamkniętych zakres tematyczny poszczególnych bloków może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przedszkoleniowej oczekiwania pracowników i potrzeby organizacji zlecającej szkolenie. Gwarantujemy wysoką jakość merytoryczną i organizacyjną szkolenia. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących zamkniętej formuły szkoleń prosimy o kontakt: info@szkolenia-semper.pl lub zachęcamy do skorzystania z formularza zapytania ofertowego.
 

Czas trwania

2 dni

Prelegenci

Trener-praktyk. Specjalizuje się w szkoleniach biznesowych, w szczególności związanych ze sprzedażą, obsługą klienta, komunikacją, budowaniem zespołów, jak i szkoleniach kadry menedżerskiej. Posiada dyplom trenera biznesu z wieloletnim doświadczeniem w branży medyczno-farmaceutycznej. Swoją przygodę zawodową w biznesie rozpoczęła 15 lat temu. Na początku na stanowisku Przedstawiciela Medycznego, potem przez 10 lat pełniła funkcję menedżerskie na poziomie średniego i wyższego szczebla. Ponadto posiada dyplom Coacha i jest certyfikowanym konsultantem The Bridge Personality. The Bridge Personality, jako jedyny test na świecie, łączy powszechnie uznaną przez środowisko naukowe teorię Wielkiej Piątki z koncepcją typów psychologicznych Junga. To unikalne połączenie obu koncepcji daje wyczerpującą, wiarygodną oraz kompleksową informację o pracowniku/kandydacie. Wyznaje zasadę, że rozwój pracowników prowadzi w sposób bezpośredni do realizacji założonych celów. Spod jej skrzydeł wyrosło wielu Key Account Managerów jak i District Managerów. Solidne i wieloletnie umocowanie w biznesie, pozwala jej budować szkolenia wcelowane w rozwój Organizacji z dużym zrozumieniem rynku i obowiązujących realiów. Na sali szkoleniowej ważne dla niej jest budowanie atmosfery bezpieczeństwa i otwartości dla uczestników, która pozwala im w sposób komfortowy zanurzać się w doświadczaniu „nowego” Największą satysfakcje z pracy dają jej zadowoleni uczestnicy, jak i realne przełożenie szkolenia na biznes klientów.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Online 25-26 sierpień 2022
Online 13-14 październik 2022
Online 19-20 grudzień 2022
Online 23-24 styczeń 2023

Rejestracja

szkolenie online
zł netto
1 251
+23% VAT
Cena zawiera:
  • Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 1 290 zł)
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
61-706 Poznań
Libelta 1a/2
woj. wielkopolskie
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER to oddany, profesjonalny zespół fachowców dogłębnie analizujący Państwa potrzeby, działając z pełną odpowiedzialnością i zaangażowaniem. To instytucja głównie specjalizująca się w realizacji projektów...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych w celu potwierdzenia rezerwacji.

-

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
61-706 Poznań Libelta 1a/2
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!