O szkoleniu
Celem szkolenia jest rozwinięcie kompetencji w zakresie efektywnego prowadzenia rozmów oceniających, umożliwiających konstruktywne przekazywanie informacji zwrotnych, motywowanie pracowników oraz wspólne wyznaczanie celów rozwojowych. Uczestnicy zdobędą umiejętności stosowania technik komunikacyjnych, unikania błędów oceniania oraz budowania atmosfery współpracy sprzyjającej długoterminowej poprawie wyników i zaangażowania zespołu.
Warto wziąć udział w tym szkoleniu, ponieważ umożliwia ono zdobycie umiejętności niezbędnych do efektywnego zarządzania procesem oceniania pracowników. Uczestnicy nauczą się, jak prowadzić rozmowy oceniające w sposób konstruktywny i zgodny z zasadami skutecznej komunikacji, co wpływa na rozwój organizacji i motywację zespołu. Szkolenie pomoże również w poznaniu technik udzielania informacji zwrotnej, formułowania celów rozwoju oraz wspólnego planowania ścieżki kariery pracowników. Dodatkowo, uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności, które pozwolą im radzić sobie z trudnymi sytuacjami podczas oceniania oraz wykorzystać narzędzia komunikacyjne do skutecznego zarządzania rozmowami oceniającymi.
Szkolenie jest skierowane do menedżerów, liderów zespołów, kierowników oraz osób odpowiedzialnych za ocenę i rozwój pracowników w organizacji. Będzie szczególnie wartościowe dla osób zarządzających zespołami, które chcą doskonalić swoje umiejętności w zakresie prowadzenia rozmów oceniających, motywowania pracowników oraz przekazywania konstruktywnej informacji zwrotnej.
Program szkolenia
MODUŁ I
Zapoznanie się z ideą oceniania pracowników w organizacjach
• korzyści z prowadzenia regularnej oceny pracowników,
• obawy i trudności związane z ocenianiem.
MODUŁ II
Rozmowa oceniająca
• cele rozmowy oceniającej,
• etapy rozmowy oceniającej,
• analiza różnych sposobów prowadzenia rozmowy oceniającej w kontekście efektywności,
• podstawowe zasady prowadzenia rozmów oceniających,
• rozmowa oceniająca jako podstawowy element wprowadzania zmian.
MODUŁ III
Prowadzenie rozmowy z pracownikiem – określanie celów, planowanie i organizowanie pracy
• jasne precyzowanie celów i określanie zadań,
• uzgodnienie celu zgodnie z zasadą partycypacji/współuczestnictwa,
• ustalanie planów i priorytetów – harmonogram kolejnych kroków do wykonania,
• rozpoznawanie własnych zasobów i trudności w zwiększaniu efektywności planowania i organizowania.
MODUŁ IV
Podstawowe narzędzia komunikacyjne i ich wykorzystanie w prowadzeniu rozmowy oceniającej
• mówienie, czyli sposoby budowania wypowiedzi,
• techniki aktywnego słuchania (zadawanie pytań otwartych i zamkniętych, parafrazowanie, podsumowywanie, klasyfikowanie itp.),
• sposoby wyrażania zrozumienia,
• argumentacja i przekonywanie rozmówców do swoich racji.
MODUŁ V
Narzędzia przekazywania konstruktywnych informacji zwrotnych
• jasne precyzowanie celów i określanie zadań,
• rola werbalnych i niewerbalnych „sprzężeń zwrotnych”,
• sposoby zbierania informacji zwrotnych (zachęcania pracowników do otwartości i zaangażowania),
• zasady przekazywania informacji zwrotnych (10 narzędzi konstruktywnego feedbacku),
• wspólne poszukiwanie i wypracowywanie rozwiązań zaistniałych problemów,
• pobudzanie kreatywności pracowników w procesie rozwiązywania problemów, wypracowywanie i osiąganie porozumienia.
Czas trwania
Czas trwania to 2 dni szkoleniowe - 14 h zegarowych (16 h dydaktycznych + przerwy).
Forma zajęć
Prelegenci
Projektuje i realizuje działania rozwojowe dla menedżerów, trenerów wewnętrznych, mentorów i talentów. Jest ekspertem w dziedzinie audytu i wdrażania wartości organizacyjnych. Wspiera firmy przy budowaniu i implementacji systemów kompetencyjnych. Prowadzi coaching i konsultacje indywidualne dla kadry zarządzającej różnego szczebla. Jako asesor z kilkunastoletnim doświadczeniem projektuje i realizuje badania Assessment i Development Center. Projektuje i realizuje również badania satysfakcji pracowników oraz badania oceny pracownika metodą 270/360 stopni. Projektuje i prowadzi działania usprawniające komunikację międzydziałową oraz współpracę w zespole. Ma doświadczenie jako mediator w sytuacji konfliktu.
Posiada certyfikaty: TA 101 w zakresie Analizy Transakcyjnej (wydany przez European Association for Transactional Analysis), certyfikat European Association for Psychotherapy oraz DiSC Certification. Jest aktywnym członkiem zespołu poznańskiego Ośrodka Psychoterapii i Treningów Psychologicznych AION. Prowadzi również zajęcia w ramach podyplomowych studiów MBA na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W pracy trenerskiej specjalizuje się w realizacji szkoleń z zakresu:
- rozwijania kompetencji menedżerskich,
- komunikacji i współpracy,
- obsługi klienta,
- organizacji czasu pracy,
- radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym,
- mentoringu,
- train the trainers.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej i papierowej
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
- konsultacje indywidualne
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniu jest wypełnienie formularza rejestracyjnego.
Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Państwem mailowo w celu potwierdzenia rejestracji.
Organizator może odwołać szkolenie, jeżeli nie zbierze się minimalna grupa 3 osób.
------------------------------------------------------
Rezygnacja:
1. Zamawiający ma możliwość bezkosztowej rezygnacji ze szkolenia najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem. W przypadku rezygnacji po tym czasie, Zamawiający ponosi 50% kosztów uczestnictwa, zgodnie z formularzem zgłoszenia.
2. Nie odwołanie, nie wzięcie udziału w szkoleniu skutkuje pełnym obciążeniem kosztami udziału.
3. Zamiast osoby zgłoszonej, w szkoleniu może uczestniczyć inny pracownik firmy. O tym fakcie należy poinformować do 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
4. W przypadku informacji o rezygnacji ze szkolenia później niż mowa jest w pkt. 1, Organizator w uzasadnionych przypadkach dopuszcza:
● możliwość wzięcia udziału w kolejnej edycji szkolenia, w miarę dostępności miejsc;
● możliwość wykorzystania wpłaconych środków na inne, szkolenie z oferty, w miarę dostępności miejsc.
- Nazwa firmy: OPEN Konsultacje & Szkolenia
- Ulica i nr: ul. Serbska 6a/1
- Kod pocztowy: 61-696
- Miejscowość: Poznań
- Numer NIP: 7792263350
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
