Raportowanie schematów podatkowych – MDR

O szkoleniu

Praktyczne szkolenie przygotowujące do samodzielnej i prawidłowej realizacji obowiązków związanych ze schematami podatkowymi MDR. Pomimo, że regulacje Mandatory Disclosure Rules (MDR) nakładające na podatników kolejny obowiązek sprawozdawczy funkcjonują  już od dłuższego czasu, nadal budzą wątpliwości co do sposobu raportowania schematów podatkowych, a także sprawiają trudności w ich interpretacji i praktycznej realizacji. Podczas zajęć postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i przygotować uczestników szkolenia do samodzielnej i prawidłowej realizacji obowiązków związanych ze schematami podatkowymi. Więcej: https://www.polbi.pl/szkolenia/raportowanie-schematow-podatkowych-mdr

 

Dlaczego warto wziąć udział?
 • Sprawdzisz, co jest rozumiane pod pojęciem schematu podatkowego?
 • Zdobędziesz szczegółową wiedzę o MDR – Mandatory Disclosure Rules?
 • Poznasz obowiązki podatników w zakresie raportowania schematów podatkowych.
 • Upewnisz się, które podmioty są zobowiązane do raportowania schematów podatkowych?
 • Przekonasz się, jak właściwie rozumieć pojęcie oszczędności podatkowych?
 • Dowiesz się, jakie błędy są popełniane w informacji MDR i co grozi za niewdrożenie procedur raportowania schematów podatkowych?
Kto powinien wziąć udział?
 • właściciele firm i przedsiębiorców,
 • księgowi i główni księgowych,
 • specjaliści podatkowi (CIT, PIT i VAT),
 • członkowie zarządów oraz dyrektorzy finansowi,
 • kontrolerzy podatkowi,
 • właściciele i personel biur rachunkowych,
 • firmy świadczące profesjonalną obsługę prawną lub podatkową.

Program szkolenia

1. Schematy podatkowe - wstęp do raportowania

2. Zakres przedmiotowy raportowania

3. Promotor, korzystający, wspomagający

4. Terminy i sposób raportowania

5. Zakres raportowanych informacji do Szefa KAS

6. Wewnętrzna procedura MDR – praktyka sporządzania procedury

Czas trwania

Praktyczne szkolenie przygotowujące do samodzielnej i prawidłowej realizacji obowiązków związanych ze schematami podatkowymi MDR odbywa się w godz. 10:00-15:00.

Prelegenci

Mirela Chomont - wykładowca, doświadczona trenerka prowadzące liczne szkolenia. Radca prawny, doradca podatkowy i członek zespołu ekspertów do spraw Karnych Skarbowych przy Krajowej Izbie Doradców Podatkowych. Doświadczenie zawodowe  zdobywała jako pracownik organów administracji skarbowej, współpracując  z największymi kancelariami prawniczymi Pomorza Zachodniego oraz firmami audytorsko-księgowymi. Mirela Chomont jest wykładowczynią akademicką, doświadczoną trenerką i autorka licznych szkoleń, podczas których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozumienia i praktycznego stosowania przepisów podatkowych.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z dostępem do Internetu.

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
448
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Polbi Sp. z o.o.
00-697 Warszawa
Aleje Jerozolimskie 65/79
woj. mazowieckie
Jesteśmy firmą szkoleniową. Działamy od 1994 r. Prowadzimy kursy i szkolenia. Zespół Polbi tworzą ludzie z pasją, nasze motto brzmi „Uczymy tego, na czym się znamy”, a naszą misją jest dzielenie się wiedzą. Specjalizujemy się w księgowośc...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

POLBI - REGULAMIN WARUNKI UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH I KURSACH ORAZ WARUNKI REZYGNACJI

 

1. Przepisy wprowadzające

Regulamin określa zasady uczestnictwa w szkoleniach i kursach prowadzonych przez Polbi Sp. z o.o. zwaną dalej Organizatorem oraz warunki rezygnacji z udziału w nich przez zgłoszonego uczestnika zwanego dalej Zamawiającym.

 

2. Zgłoszenie udziału w szkoleniu lub kursie

Poprawnie wypełnione zgłoszenie udziału w kursie lub szkoleniu, które wpłynęło do Polbi, jest prawnie wiążącą umową pomiędzy Organizatorem a Zamawiającym.

 

3. Informacje organizacyjne

Przed rozpoczęciem kursu lub szkolenia Organizator przekaże Zamawiającemu informacje zawierające szczegóły organizacyjne, udostępni niezbędne materiały szkoleniowe, a w przypadku zajęć prowadzonych w formie zdalnej dostęp do internetowej platformy szkoleniowej.

 

4. Wypowiedzenie umowy, odwołanie zajęć

Umowa może zostać wypowiedziana zarówno przez Organizatora, jak i przez Zamawiającego. Wypowiedzenie umowy lub zmiana jej warunków, wymaga wyłącznie formy pisemnej. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania kursu lub szkolenia (rozwiązanie umowy) lub zmiany terminu szkolenia lub kursu (zmiana umowy). Zmiana umowy pozostaje wiążąca dla stron wyłącznie po jej zaakceptowaniu przez Zamawiającego.

 

5. Rezygnacja z udziału w szkoleniu lub kursie

Zamawiający może zrezygnować z uczestnictwa w szkoleniu lub kursie. Jednakże w przypadku:

 • gdy rezygnacja wpłynie do Polbi przed wysłaniem potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu lub kursie – Zamawiający nie zostanie obciążony żadnymi kosztami,
 • gdy rezygnacja wpłynie do POLBI już po wysłaniu potwierdzenia uczestnictwa – Zamawiający zostanie obciążony kosztami w wysokości 50% ceny ustalonej w zgłoszeniu,
 • gdy rezygnacja nie wpłynie do POLBI do dnia rozpoczęcia szkolenia/kursu – Zamawiający zostanie obciążony pełnymi kosztami określonymi w zgłoszeniu.

 

6. Płatności za szkolenia

Przedsiębiorcy i firmy dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia. Termin płatności – 14 dni.

Osoby prywatne dokonują wpłat najpóźniej na dzień przed szkoleniem.

Jednostki budżetowe i samorządowe dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia. Termin płatności – 21 dni.

 

7. Płatności za kursy

W przypadku uczestnictwa w kursie długim (np. kurs księgowości, kurs kadrowo-płacowy) wpłaty należy dokonać przed rozpoczęciem kursu.

 

8. Faktury, zwolnienie z VAT

Uczestnicy szkoleń otrzymują faktury w dniu szkolenia. Osoby biorące udział w kursach otrzymują fakturę po dokonaniu wpłaty należności za kurs. Szkolenia i kursy organizowane przez Polbi Sp. z .o.o są zwolnione z podatku od towarów i usług – VAT.

 

Więcej informacji na: https://www.polbi.pl/


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Polbi Sp. z o.o.
00-697 Warszawa Aleje Jerozolimskie 65/79
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!