Sprawozdanie finansowe za 2021 rok, bilans i RZIS w Bankach Spółdzielczych, podatek odroczony, RPP i rachunek przepływów pieniężnych.

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do prawidłowego sporządzania sprawozdania finansowego za 2021 r. Szkolenie dedykowane jest wyłączenie Bankom Spółdzielczym, omawiane zagadnienia poparte będą praktycznymi przykładami występującymi w specyfice BS.
Dodatkowo szkolenie rozszerzone będzie o kwestie problematyczne podatku odroczonego takie jak schemat kalkulacji podatku, zasady wyceny i prezentacji w formie ćwiczeń praktycznych.
Poruszone zostaną także kwestie RPP w kontekście przepływów pieniężnych.
Szkolenie prowadzone jest przez praktyka posiadającego praktyczną wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie dedykowane jest dla zarządów  banków, dyrektorów placówek, księgowych, a w szczególności  pracowników odpowiedzialnych za przygotowywanie sprawozdań finansowych.

Program szkolenia

1. Zasady i regulacje sporządzenia sprawozdania finansowego na 31.12.2021.
2. Czynności przygotowujące do poprawnego sporządzenia sprawozdania finansowego (checklista).
3. Szczegółowe omówienie pozycji bilansu banku i RZIS, w tym zasad ujęcia, klasyfikacji, wyceny i prezentacji.
4. Omówienie i na przykładach uzgodnienie pozycji relacji między pozycjami bilansu i RZIS.
5. Omówienie na przykładach zasad wyceny, w tym szacowania utraty wartości.
6. Ćwiczenie praktyczne kalkulacji wyceny według zamortyzowanego kosztu.
7. Podatek odroczony: zasady identyfikacji różnic przejściowych, schemat kalkulacji podatku odroczonego według metody bilansowej, prezentacji techniki uzgodnienia podatku odroczonego w bilansie i RZIS, omówienie zasad wyceny i prezentacji, ćwiczenia praktyczne wyliczenia i klasyfikacji różnic przejściowych oraz uzgodnienia do kalkulacji i wyceny podatku odroczonego.
8. Rachunek przepływów pieniężnych: zasada sporządzania, identyfikacja i prawidłowe ujęcie zdarzeń do właściwie kategorii, prezentacja techniki uzgodnień wartości w RPP do ZOIS, bilansu i RZIS, ćwiczenie praktyczne klasyfikacji, ujęcia zdarzeń oraz kalkulacji pozycji eliminacyjnych.
9. Wstęp do sprawozdania finansowego, informacja dodatkowa: omówienie zasad, ćwiczenia praktyczne i wskazówki dotyczące kompletności i prawidłowości ujawnień.

INFORMACJE DODATKOWE:

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres biuro@crf.pl lub faxem 22 207 22 58

Informacje organizacyjne:

Monika Cicha

Centrum Rozwoju Finansów

tel. 506 335 666

m.cicha@crf.pl

Czas trwania

10:00-15:30

Prelegenci

Szkolenie poprowadzi ceniony wykładowca współpracujący z firmami szkoleniowymi i audytorskimi szkolący między innymi zespoły księgowe banków, firm oraz zespoły audytorskie. Magister ekonomii o specjalizacji ekonomia bankowości i ubezpieczeń a przede wszystkim praktyk w bankowości z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w rachunkowości

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Szkolenie odbędzie się za pomocą platformy Clickmeeting. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dedykowanego programu, link otwiera się w przeglądarce.

Rejestracja

Cena standardowa
Cena obejmuje: uczestnictwo w wideoszkoleniu dla 1 osoby, możliwość zadawania pytań przez chat podczas szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe przygotowane przez trenera, zaświadczenie o udziale w szkoleniu.
490
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
Dostępne zniżki:
  • 40.82% przy zgłoszeniu min. 2 osób
  • 40.82% przy zgłoszeniu min. 3 osób
  • 40.82% przy zgłoszeniu min. 4 osób
  • 40.82% przy zgłoszeniu min. 5 osób
  • Rozwiń
Zapisz się

Organizator

Centrum Rozwoju Finansów
01-248 Warszawa
Jana Kazimierza 16
woj. mazowieckie
Centrum Rozwoju Finansów powstało w odpowiedzi na potrzeby szkoleniowe najważniejszych sektorów gospodarki, wynikające z nieustannych zmian i interpretacji przepisów prawa, rachunkowości, podatków, a także szeroko pojętych finansów. Nasz zespół tw...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia przed rozpoczęciem szkolenia. Płatność dokonywana jest po odbytym szkoleniu. 


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Centrum Rozwoju Finansów
01-248 Warszawa Jana Kazimierza 16
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!