Surowce - istotne zmiany legislacyjne dla branży kosmetycznej

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy dotyczącej surowców kosmetycznych. Omówione zostaną podstawowe grupy składników kosmetycznych ze szczególnym uwzględnieniem środków konserwujących, kompozycji zapachowej, związków chemicznych o udowodnionym działaniu alergizującym. Słuchacze zostaną zapoznani ze zmianami legislacyjnymi dotyczącymi stosowanych substancji chemicznych – problemy branży: substancje CMR, kompozycje zapachowe, surowce roślinne i zwierzęce; ,,kurczące się portfolio konserwantów”. Przedstawione zostaną również wymagania dotyczące dokumentacji w łańcuchu dostaw, dokumentacji niezbędnej do oceny bezpieczeństwa dla Safety Assessora (karta charakterystyki, specyfikacje, wyniki analiz). 

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie adresowane jest do osób chcących uporządkować, uzupełnić i pogłębić swoją wiedzę o surowcach kosmetycznych, do pracowników firm kosmetycznych oraz firm produkujących surowce kosmetyczne, do wszystkich osób zajmujących się oceną bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Zapraszamy również osoby zajmujące się sporządzaniem dokumentacji produktów chemicznych w tym kart charakterystyki i osoby zajmujące się przygotowywaniem etykiet produktów chemicznych oraz wprowadzaniem do obrotu towarów paczkowanych (kosmetyki, detergenty i inne). 

Program szkolenia

 1. Podstawowe pojęcia dotyczące surowców kosmetycznych - substancja, mieszanina, substancja konserwująca, substancja promieniochronna, barwnik, nanomateriał.

 2. Nazewnictwo surowców kosmetycznych. Procedura nadawania nazwy INCI.

 3. Substancje zakazane w produktach kosmetycznych, w tym substancje CMR - rozporządzenia Omnibus i zapowiedź nowych regulacji (Omnibus I-VI).

 4. Przegląd najważniejszych zmian legislacyjnych.

 5. Alergeny kosmetyczne. Produkt hipoalergiczny.

 6. Niezbędne dane dla surowców kosmetycznych, w tym surowców pochodzenia roślinnego, zwierzęcego.

 7. Kompozycje zapachowe – ocena bezpieczeństwa i niezbędna dokumentacja. Zmiany legislacyjne dotyczące ważnych składników kompozycji zapachowych.

 8. Aspekty środowiskowe dotyczące surowców kosmetycznych – silikony, mikroplastiki.

 9. Dokumentacja surowców kosmetycznych.

 10. Surowce kosmetyczne w świetle rozporządzenia REACH, narzędzia komunikacji w łańcuchu dostaw. Karta charakterystyki – nowe wymagania prawne.

 11. Oznakowanie surowców kosmetycznych zgodnie z rozporządzeniem CLP. 

Czas trwania

10:00-16:00

Prelegenci

Michalina Świerczyńska-Kraska 

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z dostępem do Internetu.

Rejestracja

Szkolenie online
620
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: THETA Consulting Sp. z o. o.
 • Ulica i nr: Żeligowskiego 32/34
 • Kod pocztowy: 90-64
 • Miejscowość: Łódź
 • Numer NIP: 7272846660

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

THETA Consulting Sp. z o. o.
90-64 Łódź, Polska
Żeligowskiego 32/34
woj. łódzkie
THETA Consulting Sp. z o.o. kontynuuje działalność przedsiębiorstwa THETA Doradztwo Techniczne Tomasz Gendek funkcjonującego na polskim rynku w latach 2001-2022. Wspieramy naszych klientów fachowym doradztwem w zakresie wprowadzania na rynki UE subst...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!