Szkolenie: SZKOLENIE: Rozliczanie wynagrodzeń i świadczeń pracowników oddelegowanych do państw UE oraz cudzoziemców wykonujących pracę na terytorium RP w 2018

Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...
Kategoria:

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/szkolenie-rozliczanie-wynagrodzen-i-swiadczen-pracownikow-oddelegowanych-do-panstw-ue-oraz-cudzoziemcow-wykonujacych-prace-na-terytorium-rp-w-2018-70531

Informacje o szkoleniu

 • SZKOLENIE: Rozliczanie wynagrodzeń i świadczeń pracowników oddelegowanych do państw UE oraz cudzoziemców wykonujących pracę na terytorium RP w 2018


  ID szkolenia: 70531
  Kategoria: Szkolenia i Kursy
  Branża/temat: Kadry, HR
 • Adres szkolenia:

  Sale szkoleniowe w Centrum Krakowa
  Rynek Główny 30/37
  Kraków
  woj. małopolskie
 • Termin szkolenia:

  Data: 28.10.2018
  Godziny zajęć (czas trwania):
  28.10.2018 09:00-14:00
 • Organizator szkolenia:

  Tax Consilium Sp z o.o.
Zadaj pytanie:
Zgłoś uczestnictwo:
Narzędzia: Poleć znajomemu Drukuj
Wyszukaj inne
Szkolenia i Kursy

Opis szkolenia

Informacje podstawowe o szkoleniu:

POZNAJ NOWE MOŻLIWOŚCI ROZLICZENIOWE!

- Dzięki szkoleniu zyskasz praktyczne umiejętności KOMPLEKSOWEGO ROZLICZENIA PRACOWNIKÓW ODDELEGOWANYCH do pracy oraz CUDZOZIEMCÓW pracujących na terenie Polski (zgodnie z najnowszymi zmianami 2018).

- Nauczysz się USTALAĆ PODSTAWĘ WYMIARU SKŁADEK ZUS oraz ŚWIADCZEŃ CHOROBOWYCH pracowników oddelegowanych. Dowiesz się, jak ustalać liczbę dni pobytu za granicą, po jakich kursach przeliczać przychody w walutach obcych, jak wyłączać równowartość diet i ustalać wysokość podstawy wymiaru składek ZUS za część miesiąca. Poznasz także zasady zmiany wymiaru CZASU PRACY w okresie oddelegowania.

- Zdobędziesz wiedzę dot. OPODATKOWANIA WYNAGRODZEŃ pracowników oddelegowanych. Poznasz zasady ustalania kraju właściwego do opodatkowania, obliczania dni pobytu pracownika w innym państwie, odliczania od podatku 30% diety i zaprzestania poborów zaliczek na podatek w związku z oddelegowaniem. Nauczysz się również sporządzania ROCZNEGO rozliczenia pracowników oddelegowanych (PIT-11)

- Poznasz także zasady rozliczania DODATKOWYCH ŚWIADCZEŃ dla pracowników oddelegowanych (koszty przelotów, dojazdów, zakwaterowania, wyżywienia, polis i innych).

- W praktyce dowiesz się, jak wygląda opodatkowanie przychodów CUDZOZIEMCÓW zatrudnionych w Polsce (zarówno na umowie o pracę, jak i umów cywilnoprawnych). Nauczysz się prawidłowego zatrudniania obywateli Białorusi i Ukrainy oraz obywateli państw UE.

- Zajęcia poprowadzi dla Ciebie praktyk biznesu. Przekaże Ci AUTENTYCZNE PRZYKŁADY i korzystne ROZWIĄZANIA, które będziesz mógł zastosować w swojej firmie.

- Na szkoleniu otrzymasz KOMPLEKSOWE MATERIAŁY, które wykorzystasz w późniejszej pracy i do których będziesz mógł wrócić w dowolnym momencie.

- Po zajęciach przez 30 DNI otoczymy Cię OPIEKĄ POSZKOLENIOWĄ (będziemy e-mailowo odpowiadać na Twoje pytania i wątpliwości).


CZEGO FAKTYCZNIE DOWIESZ SIĘ NA TYM SZKOLENIU?


NAUCZYSZ SIĘ KOMPLEKSOWEGO ROZLICZANIA
Przez min. 70% zajęć będziesz pracował na praktycznych przykładach oraz case study. Trener najpierw omówi z Tobą zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym przez pracowników oddelegowanych do państw UE. Następnie klarownie wyjaśni Ci zasady naliczania podstawy wymiaru składem ZUS pracownika oddelegowanego zgodnie z nowymi przepisami. Następnie omówi z Tobą autentyczne sytuacje rozliczeniowe. Dzięki takiemu sposobowi prowadzenia zajęć W PRAKTYCE nauczysz się rozliczania dodatkowych świadczeń pracowników oddelegowanych, prawidłowego opodatkowania ich wynagrodzeń (i tworzenia rozliczeń rocznych PIT-11), ustalania podstawy wymiaru świadczeń chorobowych oraz opodatkowania przychodów cudzoziemców zatrudnionych w Polsce (na podstawie umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych).

Szkolenie skierowane jest do:

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

TEN KURS JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE:
- Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje i zyskać nowe umiejętności
- Masz podstawową wiedzę z zakresu wynagrodzeń oraz prawa pracy
- Ukończyłeś Kurs Kadry i Płace od podstaw (to nie jest wymóg)
- Pracujesz w dziale kadrowo-płacowym, HR, biurze rachunkowym lub firmie outsourcingowej
- Chcesz realnie podnieść swoje szanse na rynku pracy
- Posiadasz co najmniej średnie wykształcenie

Program szkolenia:

Poznaj zakres merytoryczny kursu
I. PODLEGANIE UBEZPIECZENIOM SPOŁECZNYM - Pracownicy oddelegowani do państw UE
II. PODSTAWA WYMIARU SKŁADEK ZUS PRACOWNIKA ODDELEGOWANEGO - zmiany od 01 stycznia 2018 r.
III. DODATKOWE ŚWIADCZENIA DLA PRACOWNIKÓW ODDELEGOWANYCH
IV. USTALENIE PODSTAWY WYMIARU ŚWIADCZEŃ CHOROBOWYCH dla PRACOWNIKA ODDELEGOWANEGO - najnowsze wyjaśnienia ZUS z września 2017 r.
V. OPODATKOWANIE WYNAGRODZENIA PRACOWNIKA ODDELEGOWANEGO
VI. ROZLICZENIE ROCZNE PRACOWNIKA ODDELEGOWANEGO - PIT-11
VII. OPODATKOWANIE PRZYCHODÓW CUDZOZIEMCÓW ZATRUDNIONYCH W POLSCE NA PODSTAWIE UMOWY O PRACĘ i UMÓW CYWILNOPRAWNYCH

Informacje o prelegentach:

Przemysław Jeżek

Ekspert z zakresu Prawa pracy, doradca, konsultant oraz ceniony trener. Zdobywca tytułu „Kadrowy Roku w 2008 roku" (wyróżnienie w 2007 roku). Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał w działach personalnych firm polskich i międzynarodowych. Specjalizuje się w praktycznych zagadnieniach Prawa pracy, rozliczaniu czasu pracy, wynagrodzeniach, ZFŚS i in. Od 2014 roku współpracuje z wydawnictwem INFOR jako autor publikacji na łamach dwutygodnika "Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych". Wykładowca Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Wyższej Szkołe Humanitas w Sosnowcu. Od 2008 r. prowadzi liczne szkolenia otwarte i zamkniętych dla firm i instytucji. W latach 2010-2011 odpowiadał na pytania czytelników w biuletynach „Ubezpieczeń i Prawa pracy" wydawnictwa GOFIN. Autor książki pt. „Praktyczne aspekty rozliczania wynagrodzeń i zasiłków z ubezpieczenia społecznego w 2018 r.Vademecum dla praktyków”. Prywatnie jest osobą otwartą z dużym poczuciem humoru.

Koszt i warunki udziału

Ceny:

 • 489. zł netto - 489. zł brutto

Cena zawiera:

8h warsztatów, Zaświadczenie MEN o ukończeniu Kursu, autorskie materiały szkoleniowe, pakiet szkoleniowy: notes, torba, ołówek, długopis

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej www.taxconsilium.com

Szkolenie, kurs: SZKOLENIE: Rozliczanie wynagrodzeń i świadczeń pracowników oddelegowanych do państw UE oraz cudzoziemców wykonujących pracę na terytorium RP w 2018