Szkolenie: SZKOLENIE: Wynagrodzenia w praktyce. Dokonywanie potrąceń z wynagrodzeń, zasiłków i umów cywilnoprawnych. Wpływ zmian ustawy o podatku na potrącenia. Premie, dodatki, korekty, pułapki na liście płac.

Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/szkolenie-wynagrodzenia-w-praktyce-dokonywanie-potracen-z-wynagrodzen-zasilkow-i-umow-cywilnoprawnych-wplyw-zmian-ustawy-o-podatku-na-potracenia-premie-dodatki-korekty-pulapki-na-liscie-plac-71465

Informacje o szkoleniu

 • SZKOLENIE: Wynagrodzenia w praktyce. Dokonywanie potrąceń z wynagrodzeń, zasiłków i umów cywilnoprawnych. Wpływ zmian ustawy o podatku na potrącenia. Premie, dodatki, korekty, pułapki na liście płac.


  ID szkolenia: 71465
  Typ: Szkolenia
  Kategoria: Kadry, Human Resources
 • Termin szkolenia:

  Adres szkolenia:

  Sale szkoleniowe
  Centrum miasta
  Kraków
  Godziny zajęć (czas trwania):
  14.03.2020 r. w godz. 09.00-15.00
  15.03.2020 r. w godz. 09.00-15.00
 • Organizator szkolenia:

  Tax Consilium Sp z o.o.
  ul. Rynek Główny 30/37
  31-010 Kraków
  woj. małopolskie
  O firmie Inne oferty firmy
Tax Consilium Sp z o.o.
Zadaj pytanie:
Zgłoś uczestnictwo:
Narzędzia: Poleć znajomemu Drukuj
Wyszukaj inne
Szkolenia

Opis szkolenia

Informacje podstawowe o szkoleniu:

W trakcie szkolenia nauczysz się dokonywania potrąceń i zasiłków zgodnie z najnowszymi zmianami. Poznasz ogólne obowiązki pracodawcy, składniki, limity, tryby oraz rodzaje potrąceń. Dowiesz się, czym jest zbieg potrąceń, jak dokonywać potrąceń z kilku świadczeń, jak w praktyce wygląda zajęcie wynagrodzenia. Nauczysz się efektywnej współpracy z organami egzekucyjnymi i dokonywania potrąceń z nagród oraz dodatkowych wynagrodzeń. Wraz z trenerem omówisz szczególne przypadki dokonywania potrąceń (kwota wolna, potrącenia dla pracowników niepełnosprawnych, potrącenia alimentów, potrącenia na „rzecz pracodawcy”, potrącenia ze świadczeń otrzymanych z ZFŚS, potrącenia kar pieniężnych). Zobaczysz również, jak należy dokonywać potrąceń z umów cywilnoprawnych.

Na zajęciach dowiesz się, jak w praktyce przebiega zmiana wynagrodzenia w trakcie miesiąca. Nauczysz się rozliczania wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca (w różnych systemach czasu pracy i na liście płac). Zobaczysz, jak można łączyć pracę z przebywaniem na urlopie rodzicielskim lub zmienić wymiar czasu pracy w trakcie miesiąca. Poznasz praktykę rozliczania zwolnienia lekarskiego przypadającego na przełomie zmiany wynagrodzenia. Dowiesz się, czym jest wynagrodzenie za przestój i wynagrodzenie za pracę w przypadku, gdy zwolnienie lekarskie przypada tylko na dni wolne od pracy (lub tylko na dni robocze).


W trakcie zajęć będziesz mierzyć się z autentycznymi przykładami i sytuacjami napotykanymi w codziennej pracy w obszarze kadr i płac. Poznasz zasady naliczania wynagrodzeń w przypadku zatrudnienia lub zwolnienia w trakcie okresu rozliczeniowego, udzielenia czasu wolnego za nadgodziny oraz dni wolnych. Nauczysz się rozliczania na liście płac świadczeń zwolnionych z opodatkowania (a stanowiących podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne), a także rozliczania wynagrodzeń na liście płac za pracę w przypadku różnych nieobecności w pracy oraz wynagrodzeń za urlop wypoczynkowy i ekwiwalent w sytuacjach niestandardowych. Poznasz również zasady rozliczania korekt w związku z błędnym lub nadpłaconym naliczeniem wynagrodzenia na liście płac.

Postaw na sprawdzoną jakość. Posiadamy znak jakości MSUES, Akredytację Kuratorium Oświaty, certyfikat ISO 29990:2010 oraz wiele innych wyróżnień i pozytywnych opinii naszych uczestników.

Szkolenie skierowane jest do:

To szkolenie jest właśnie dla Ciebie, jeśli:
- chcesz podnieść swoje kwalifikacje
- posiadasz podstawową wiedzę z zakresu wynagrodzeń oraz prawa pracy
- ukończyłeś Kurs Kadry i płace od podstaw (to nie jest wymóg)
- pracujesz w dziale kadrowo-płacowym, biurze rachunkowym lub firmie outsourcingowej
- posiadasz co najmniej średnie wykształcenie

Program szkolenia:

1. Zmiana przepisów 2019/2020 r.
2. Nowelizacja przepisów ustawy o podatku a wpływ na potrącenia.
3. Obowiązki pracodawców wobec organów egzekucyjnych.
4. Praktycznie na przykładach jak dokonywać potrąceń: z wynagrodzeń, zasiłków i umów cywilnoprawnych.
5. Korygowanie błędów na liście płac.
6. Urlop wypoczynkowy i ekwiwalent pieniężny.
7. Podstawa wymiaru świadczeń chorobowych.
8. Wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca oraz zmiana jego wysokości, w tym łączenie pracy z przebywaniem na urlopie rodzicielskim.
9. Rozliczanie na liście płac dodatkowych świadczeń dla pracowników.

Informacje o prelegentach:

Trener to praktyk biznesu.

Koszt i warunki udziału

Ceny:

 • 987 zł za osobę (VAT zwol.)

Cena zawiera:

16h lekcyjnych, zaświadczenie MEN o ukończeniu szkolenia, 30 dni opieki poszkoleniowej, autorskie materiały szkoleniowe, atrakcyjne zniżki i rabaty na kolejne kursy

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej: taxconsilium.com

Wydarzenie: SZKOLENIE: Wynagrodzenia w praktyce. Dokonywanie potrąceń z wynagrodzeń, zasiłków i umów cywilnoprawnych. Wpływ zmian ustawy o podatku na potrącenia. Premie, dodatki, korekty, pułapki na liście płac.