Szkolenie

Telewindykacja – warsztaty

O szkoleniu

Celem zajęć jest podniesienie kompetencji uczestników w obszarze negocjacji windykacyjnych z naciskiem na utrzymanie pozytywnych relacji z kontrahentem.

Program został opracowany na podstawie wieloletniej praktyki trenera na płaszczyźnie windykacji należności b2b, w których priorytetem jest dbanie o wizerunek wierzyciela, jako podmiotu, który z najwyższą starannością podchodzi do dalszego utrzymywania relacji z kontrahentami.

W trakcie zajęć uczestnicny przećwiczą komunikację perswazyjną, która oznacza:
• dbałość o kontrolowanie emocji,
• usuwanie sabotujących zachowań.

Zajęcia realizowane są w formie warsztatów opartych na dużej ilości ćwiczeń i symulacji negocjacyjnych.

W trakcie warsztatów uczestnicy:
• poznają sprawdzone w praktyce, w dużej części autorskie narzędzia budowania perswazyjnych komunikatów w obszarze windykacji należności,
• nauczą się tworzyć z tych narzędzi strategie i dostosowywać odpowiednie strategie do odpowiednich klientów,
• dowiedzą się jak kalibrować i rozpoznawać typy dłużników oraz odszyfrowywać gry, którymi dłużnicy się posługują, w celu odwleczenia momentu uregulowania należności.
• dowiedzą się w jaki sposób zarządzać i kontrolować emocje, gdyż specyfika rozmów windykacyjnych często wywołuje sabotujące mechanizmy emocjonalne.
Kto powinien wziąć udział?
Do udziału w szkoleniu zapraszamy wszystkie osoby, które kontaktują się z dłużnikami i chciałyby rozwinąć swoje umiejętności wpływania na dłużników i tym samym zwiększyć skuteczność w ściąganiu zaległych należności.

Program szkolenia

Dzień I
1. Analiza transakcyjna Erica Berne’a.

Uczestnicy szkolenia poznają zagadnienia związane z teorią gier Erica Berne’a oraz dowiedzą się, jak określone wypowiedzi wpływają na emocje dłużników.
2. Zarządzanie emocjami.

Emocje w zależności od ich rodzaju mogą wspomagać lub sabotować negocjacje windykacyjne. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak uspokajać emocje i jak emocje wpływają na podejmowanie decyzji.
3. Zwroty perswazyjne oraz zwroty, których należy unikać.

Uczestnicy poznają i przećwiczą struktury lingwistyczne, które powodują określone procesy emocjonalne i myślowe u rozmówców. Zwrócą uwagę na to, które zwroty są pomocne, a które sabotują nasze działania.
4. Komunikowanie sankcji w rozmowie windykacyjnej.

Uczestnicy określą wspólnie katalog sankcji, które należy komunikować dłużnikom. Przećwiczą sposób ich komunikowania.

Dzień II
1. Systemy reprezentacji.

Ujęcie systemów reprezentacji w zaawansowanej formie. Wypracowanie umiejętności budowania odpowiednich sugestii w oparciu o systemy oraz kalibrowania i rozszyfrowywania procesów myślowych i emocjonalnych odbiorców komunikatów perswazyjnych.
2. Perswazyjne struktury językowe.

Wykorzystanie zwrotów perswazyjnych poznanych w trakcie pierwszego dnia do konstruowania struktur, które pozwolą łatwiej wpływać na procesy myślowe dłużników.
3. Metaprogramy.

Znajomość scenariuszy metaprogramów jest jednym z najważniejszych narzędzi, które pomaga budować zaawansowane komunikaty perswazyjne. Uczestnicy przećwiczą najważniejsze z nich na płaszczyźnie negocjacji windykacyjnych.
4. Struktura skutecznej rozmowy windykacyjnej.

Przećwiczenie wszystkich elementów negocjacji z dłużnikami z wykorzystaniem poznanych technik, narzędzi i strategii perswazyjnych.

Czas trwania

30-31.03.2015, czwartek - piątek, 10.00 - 16.00, 09.00 - 15.00

Prelegenci

Cytat
Ekspert z zakresu windykacji i negocjacji.

Od 1997 roku zajmuje się zawodowo obszarami związanymi z negocjacjami windykacyjnymi. W swojej karierze zawodowej miał okazję zarządzać windykacją w firmach windykacyjnych, na rynku farmaceutycznym, finansowym i ubezpieczeniowym.

Od 2007 roku trener kompetencji miękkich w obszarze negocjacji windykacyjnych. Specjalista od zagadnień związanych z wywieraniem wpływu, współtworzy również projekty szkoleniowe z rozwoju osobistego.

Gdzie i kiedy

Wrocław 30 - 31 marca 2015
Hotel Europeum

Wrocław

Kazimierza Wlk. 27a

woj. dolnośląskie

Zapisz się

Cena 1
zł netto
1190 PLN
Cena zawiera:
  • Wykłady, materiały szkoleniowe, serwis kawowy, lunch, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia
Zapisz się

Organizator

J.G. Training
02-548 Warszawa
Olesińska 21
woj. mazowieckie
Misja Misją J.G.Training jest pomoc pracownikom firm i instytucji w zdobywaniu wiedzy, informacji i umiejętności, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania podmiotów gospodarczych. Obszary, z których szkolimy Tematyka naszych szkoleń dot...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego: http://jgt.pl/szkolenia/windykacja_1501nww-w

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

J.G. Training
02-548 Warszawa Olesińska 21
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!