TPM - kompleksowe produktywne utrzymanie ruchu

O szkoleniu

Totalne produktywne utrzymanie ruchu TPM
Koncepcja TPM zakłada wykonywanie konserwacji maszyn i urządzeń przez osoby je obsługujące (konserwacja autonomiczna) oraz personel utrzymania ruchu (konserwacja planowa). Celem tych działań jest utrzymanie maszyn w ruchu oraz zapewnienie ich wysokiej produktywności. Podejście to zostało zapoczątkowane w II poł. XX w. w Japonii. Obecnie TPM z powodzeniem stosuje się w różnych branżach. Jej istotą jest takie wykorzystanie wiedzy pracownika obsługującego maszynę, aby zapobiegać awariom
(nieplanowanym przestojom).
Dlaczego warto wziąć udział?

Poznaj w praktyce, jak radzić sobie z problemami i wyzwaniami takimi jak:

• Niska produktywność spowodowana awaryjnością maszyn.
• Psujące się maszyny i urządzenia, które nie są utrzymane w należytym porządku.
• Kondycja maszyn zależy wyłącznie od służb utrzymania ruchu.
• Pracownicy nie angażują się w proces utrzymania urządzeń, na których pracują.
• Słabo działający system zgłaszania i usuwania usterek.
• Trudności z ustalaniem priorytetów związanych z konserwacją maszyn oraz długi czas przeglądów
• Słabo działający system planowych przeglądów.

Kto powinien wziąć udział?

Osoby związane z utrzymaniem ruchu i produkcją w przedsiębiorstwie: liderzy, brygadziści, mistrzowie, kierownicy produkcji, inżynierowie procesu, kierownictwo i pracownicy działu utrzymania ruchu.

Program szkolenia

1. Umiejętność wskazania przyczyn problemów przy wprowadzaniu TPM.
2. Umiejętność obliczenia i analizy wskaźnika OEE.
3. Umiejętność wskazania czynności, które powinny trafić do autonomicznej konserwacji.
4. Umiejętność przygotowania karty autonomicznej konserwacji.
5. Umiejętność definiowania priorytetów w utrzymaniu ruchu dla maszyn i urządzeń.
6. Umiejętność klasyfikowania ewentualnych awarii czy uszkodzeń.
7. Umiejętność analizy stanu obecnego w procesie usuwania awarii i wskazanie możliwych udoskonaleń.
8. Umiejętność określania wymaganych zasobów utrzymania ruchu w odniesieniu do danej grupy urządzeń.


Szkolenie odbywa się w ramach bloku Budowanie Stabilności Procesów - część II

Polecamy inne szkolenia w ramach tego bloku:

Dzień 1 SMED - skracanie czasów przezbrojeń
Dzień 2 i 3 TPM Kompleksowe produktywne utrzymanie ruchu

Czas trwania

3 sesje w godzinach: 8:30-11:45

Prelegenci

Agnieszka Fonfara

Doświadczenie menadżerskie

Kilkanaście lat pracowała w przedsiębiorstwach sektora spożywczego takich jak: Terravita, Lisner i Nestle Polska. Doświadczenie zdobywała w działach jakości, BHP, HR i ciągłego doskonalenia.  Współtworzyła strategię organizacji, strukturę celów, system audytów i rozwiązywania problemów. Odpowiedzialna była za wdrożenie struktury spotkań operacyjnych, TPM oraz wielu standardów i narzędzi korporacyjnych. Zarządzała portfelem projektów dbając o to, aby każdy z nich przebiegał zgodnie z ustalonym planem i nadanymi priorytetami. Przez kilka lat koordynowała wdrożenie Nestle Continuous Excellence dla dziewięciu fabryk koncernu, będąc jednocześnie członkiem europejskiego zespołu  wdrożeniowego. To co najbardziej ją interesuje to zintegrowane doskonalenie uwzględniające wzajemne relacje pomiędzy narzędziami ciągłego doskonalenia a systemami zapewnienia jakości i bezpieczeństwa pracowników.

Specjalizuje się w szczególności w: skracaniu czasów przezbrojeń z wykorzystaniem metody SMED, rozwiązywaniu problemów w relacjach z pracownikami wg TWI, budowaniu systemu codziennego rozwiązywania problemów, TPM, Gemba Walk.

Doświadczenie doradcze

Współpracowała m.in. z: Electrolux, ZF Automotive Systems, Tauron Ciepło, Japan Tobacco International, Bridgestone, Kompania Piwowarska, Coroplast, Diehl, Nidec, Neapco, Mayr, Filplast, Fabryka Mebli Forte, MEYN, Georg Utz, JMP Flowers, System-Barosz Gwimet.

Maurycy Szkolnicki

Doświadczenie menadżerskie

Zanim dołączył do zespołu LEI Polska pracował przez piętnaście lat w przemyśle maszynowym i FMCG. Doświadczenie we wdrażaniu Lean zdobywał, pracując na różnych stanowiskach, począwszy od  koordynatora ds. TPM, poprzez dyrektora produkcji, aż do członka zespołu tworzącego korporacyjny system produkcyjny. Posiada duże doświadczenie w pracy w środowisku wielokulturowym. Współtworzył i wdrażał standardy korporacyjne na poziomie globalnym wzorowane na Toyota Production System. Posiada międzynarodowy certyfikat Black Belt Six Sigma.

Specjalizuje się w praktycznych transformacjach Lean, w szczególności: budowaniu stabilności procesów oraz w metodach rozwiązywania problemów (między innymi standaryzacji, 5S, TPM, SMED), reorganizacji przepływu (mapowaniu i doskonaleniu strumieni wartości), wdrażaniu kultury ciągłego doskonalenia.

Doświadczenie doradcze

Współpracował m. in. z: Animex, Diehl Controls, Donaldson, Etisoft, Famot, Frohe, Govecs, Inter-Metal, Meyn, Nutricia, Oriflame, Primo Profile, Roto Okna Dachowe, Schumacher Packaging, Sempertrans, Stora Enso, Wavin, Wiennerberger, Zakład produkcyjny Automatyki Sieciowej.

*LEI Polska zastrzega sobie prawo do zmiany trenerów prowadzących szkolenie, zapewniając odpowiednio wysoki poziom merytoryczny szkolenia

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany jest komputer z dostępem do internetu
Wymagany jest komputer z dostępem do internetu
Wymagany jest komputer z dostępem do internetu

Rejestracja

Cena
za osobę
899
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Lean Enterprise Institute Polska Sp. z o.o.
  • Ulica i nr: Muchoborska 18
  • Kod pocztowy: 54-424
  • Miejscowość: Wrocław
  • Numer NIP: 8982098802

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Lean Enterprise Institute Polska Sp. z o.o.
54-424 Wrocław, Polska
Muchoborska 18
woj. dolnośląskie
Lean Enterprise Institute Polska (LEI Polska) jest największą i najstarszą w Polsce Instytucją zajmującą się profesjonalnie praktycznymi aplikacjami oraz rozwojem najnowszej wiedzy z zakresu Lean Management w środowisku produkcyjnym i usługowym. I...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!