O szkoleniu
Serdecznie zapraszamy na szkolenie prowadzone w trybie stacjonarnym i online. Celem szkolenia jest:
- zapoznanie słuchaczy z zasadami przemieszczania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne w transporcie krajowym i międzynarodowym,
- przedstawienie aktów prawnych regulujących przemieszczanie odpadów
- przedstawienie wzorów dokumentów i zasad prowadzenia ewidencji odpadów
- przedstawienie zasad klasyfikacji odpadów w różnych systemach klasyfikacyjnych: Konwencji Bazylejskiej, Konwencji REACH i Konwencji ADR.
Dzięki udziale w szkoleniu uczestnicy:
- Będą wiedzieli przygotować i zrealizować przewóz odpadów,
- jak zabezpieczyć ładunek i jak przygotować pojazdy wykorzystywane do przewozu odpadów
- jak przeszkolić pracowników uczestniczących w przewozie odpadów
- uzyskają możliwość wyjaśnienia problemów praktycznych,
- poznają najnowsze regulacje prawne oraz interpretacje,
- zdobędą możliwość wymiany doświadczeń i opinii z praktykiem.
Szkolenia skierowane jest do:
- właścicieli i zarządzających transportem firm przewozowych zajmujących się przewozem odpadów
- pracowników firm wykonujących czynności pomocnicze wobec transportu (załadowcy, pakujący),
- osób, które pragną poszerzyć wiedzę z tematyki niniejszego szkolenia.
Program szkolenia
1. Transport krajowy.
- Podstawy prawne:
- ustawa o odpadach,
- ustawa o transporcie drogowym,
- ustawa przewozie towarów niebezpiecznych,
- katalog odpadów,
- rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów,
- ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. - Rodzaje odpadów:
- komunalne,
- inne niż niebezpieczne,
- niebezpieczne – dwa systemy klasyfikacji: Umowa ADR i konwencja wiedeńska (katalog odpadów),
- kategorie sanitarne 1, 2, 3 na podstawie rozporządzenia UE nr 1069/2009. - BDO (baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami): obowiązek rejestracji działalności, obowiązek zgłaszania przewozu, krajowy system informatyczny.
- Dokumentowanie przewozu: w firmie, w pojeździe.
- Wymagania co do środków transportu, oznakowanie.
2. Transport międzynarodowy.
- GIOŚ – nadzór na transportem transgranicznym.
- Rozporządzenie UE nr 1013/2006, Konwencja Bazylejska.
- Lista „zielona” i lista „bursztynowa” oraz odpady niesklasyfikowane.
- Procedura zgłaszania i wykonywania przewozu transgranicznego.
- Dokumentowanie przewozu.
- Lista odpadów, których wwóz na terytorium Polski jest zakazany (rozporządzenie ministra środowiska z dnia 24 czerwca 2008r.).
Czas trwania
Szkolenie stacjonarne: 10.00-16.00 Szkolenia online: 08.00-14.00
Prelegenci
Praktyk transportu drogowego
Praktyk. Specjalista z 14 letnim doświadczeniem w organach Inspekcji Transportu Drogowego.
Uprawnienia Doradcy ADR zdobył w pierwszym roku, w którym zaistniał ten zawód czyli w roku 2003. Kilka lat zarządzał transportem w firmach przewożących odpady przemysłowe, później przez 14 pracował w organach Inspekcji Transportu Drogowego. Biegły sądowy w zakresie analizy zapisów z tachografów i transportu drogowego. Reprezentował Polskę na międzynarodowych konferencjach w ramach Euro Contrôle Route. Autor książek o tematyce transportowej: zabezpieczenie ładunków, normy czasu pracy, przewóz towarów niebezpiecznych i użytkowanie tachografów.
Prowadzi o wielu lat szkolenia w zakresie:
kontroli ITD drogowej i w przedsiębiorstwie; postępowań administracyjnych w sprawach o naruszenia przepisów transportowych; odpowiedzialności karnej uczestników przewozu: kierowcy, przewoźnika, nadawcy, załadowcy; transportu odpadów na terytorium RP oraz poza granicami kraju; czasu pracy kierowców i obsługi tachografów, ADR – transportu towarów niebezpiecznych w tym szkolenia dla kierowców przewożących towary niebezpieczne; mocowania i zabezpieczania ładunków w transporcie drogowym; przewozów nienormatywne w transporcie drogowym.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Do udziału w szkoleniu online potrzebny jest komputer lub urządzenie mobilne z wbudowaną kamerą i mikrofonem oraz dostępem do Internetu. Minimalne wymagania sprzętowe - laptop/komputer PC, MAC z najnowszą wersją przeglądarek internetowych (Chrome, Edge, Firefox), podstawowa kamera internetowa i mikrofon, dostęp do sieci Internet. Minimalna przepustowość łącza internetowego odbiorcy to 10 Mb/s, zalecana: 25 Mb/s. Instrukcja udziału w szkoleniu on-line zostanie przekazana wraz z potwierdzeniem realizacji szkolenia i pozostałymi informacjami organizacyjnymi. ATL nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości korzystania z części lub całości szkolenia, jeśli niemożność ta spowodowana jest brakami technicznymi, w szczególności z powodu niewłaściwej konfiguracji przeglądarki internetowej/oprogramowania, niedostatecznej wydajności sprzętu oraz przerw i awarii technicznych dostawcy Internetu, leżących po stronie Uczestnika/ Zleceniodawcy/ Zamawiającego. Szkolenie realizowane jest zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2016 r. poz. 1030).
Do udziału w szkoleniu online potrzebny jest komputer lub urządzenie mobilne z wbudowaną kamerą i mikrofonem oraz dostępem do Internetu. Minimalne wymagania sprzętowe - laptop/komputer PC, MAC z najnowszą wersją przeglądarek internetowych (Chrome, Edge, Firefox), podstawowa kamera internetowa i mikrofon, dostęp do sieci Internet. Minimalna przepustowość łącza internetowego odbiorcy to 10 Mb/s, zalecana: 25 Mb/s.
Rejestracja
- zniżkę 10% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 878 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
- certyfikat uczestnictwa
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
- Dodatkowe materiały szkoleniowe w postaci PDF do pobrania. Możliwość kontaktu e-mail z trenerem i zadawania pytań po szkoleniu - 1 miesiąc od daty szkolenia.
- Rozwiń
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
- Dokonanie wpłaty zaliczki w wysokości 100% ceny szkolenia do 7 dni przed szkoleniem, przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty. Zwrotu zaliczki dokonujemy na podstawie pisemnej rezygnacji złożonej nie później niż 7 dni przed szkoleniem. Po upływie tego terminu zgłaszający zobowiązuje się do zapłaty 100% podanej kwoty.
- Inne warunki płatności mogą zostać uzgodnione bezpośrednio.
- W przypadku nie uczestniczenia w szkoleniu i braku pisemnej rezygnacji obciążamy Państwa 100% kosztami szkolenia.
Możliwe jest uczestnictwo innej osoby niż zgłoszonej.
- ATL zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia otwartego ze względu na zgromadzenie niedostatecznej liczby uczestników, o czym Zamawiający/Zleceniodawca i Uczestnik zostaną poinformowani ze stosownym wyprzedzeniem.
SZKOLENIE ON-LINE: ATL nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości korzystania z części lub całości szkolenia, jeśli niemożność ta spowodowana jest brakami technicznymi, w szczególności z powodu niewłaściwej konfiguracji przeglądarki internetowej/oprogramowania, niedostatecznej wydajności sprzętu oraz przerw i awarii technicznych dostawcy Internetu, leżących po stronie Uczestnika/ Zleceniodawcy/ Zamawiającego. Szkolenie realizowane jest zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2016 r. poz. 1030).
- Nazwa firmy: ATL Achievement Through Learning Sp. z o.o.
- Ulica i nr: ul. Augustyna Locciego 26
- Kod pocztowy: 02-928
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5213358018