Trening asertywności i empatycznej komunikacji

O szkoleniu

Dołącz do jedynego tego typu warsztatu, dzięki któremu rozwiniesz dwie niezbędne w naszym życiu umiejętności – asertywność i empatię. Pomagają one budować zdrowe, świadome relacje biznesowe i prywatne.

 • Ludzie w pracy doprowadzają Cię do szału, a Ty nie wiesz, jak wyrazić swoje zdanie lub postawić granice?
 • A może obawiasz się mówienia wprost, czego chcesz i potrzebujesz?
 • Może empatia i współczucie dla innych sprawiają, że nie potrafisz odmówić i bierzesz na siebie za dużo…

Pora nauczyć się dwóch najważniejszych umiejętności, aby efektywnie współpracować z innymi i tworzyć świadome relacje!

Jeśli brakuje jednego z elementów to doświadczamy problemów w relacjach - asertywność może się stać manipulacją, a empatia samopoświęceniem. Dopiero umiejętności asertywnego odmawiania i wyrażania siebie oraz empatycznego słuchania tworzą tandem pozwalający na tworzenie atmosfery współpracy, odpowiedzialności i otwartości.

Trening uzupełniony jest również nauką podstawowych technik radzenia sobie z trudnymi emocjami, które pojawiają się, gdy obawiamy się mówić otwarcie czego chcemy, stresujemy się na myśl o możliwej reakcji drugiej strony lub kumulujemy złość w sobie.

Dlaczego warto wziąć udział?

Czego się dowiesz i jakie umiejętności rozwiniesz?

 • Poznasz sposoby na asertywne wyrażanie siebie. Nawet jeśli obawiasz się mówić o sobie, to zaczniesz dzielić się swoimi myślami, opiniami, emocjami, potrzebami, prośbami. Zadbasz dzięki temu o siebie, jednocześnie odnosząc się z szacunkiem dla drugiej osoby. Zrozumiesz, co blokuje Twoją asertywność i poznasz konkretne modele asertywnej i empatycznej komunikacji.
 • Zaczniesz słuchać empatycznie – dzięki warsztatom nauczysz się reagować z wyczuciem w stosunku do drugiej osoby i będziesz rozpoznawać, co jest dla niej ważne i jakie są jej potrzeby. Empatyczne słuchanie to kluczowa umiejętność dla wszystkich osób, które pracują z ludźmi – w zespołach projektowych, z klientami lub kierują pracą zespołu.
 • Nauczysz się podstawowych technik radzenia sobie z emocjami – uważności i otwierania się na nie. Są to ćwiczenia treningu ACT – akceptacji i zaangażowania, które sprawią, że nauczysz się dystansowania do swoich stanów emocjonalnych, myśli, przekonań, doznań, aby móc działać odważnie w zgodzie ze sobą i swoimi potrzebami.

Warsztaty odbywają się zawsze w małym, kameralnym gronie (max. 10-12 osób). Będziemy ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć! Przyjdź po nową energię do działania i większą wiarę we własne umiejętności. Zapraszam na jedyne w swoim rodzaju warsztaty, które łączą asertywność i empatyczne słuchanie. 

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest dla zespołów, które są nastawione na współpracę, efektywność i ważne jest dla nich budowanie atmosfery wzajemnego szacunku i otwartości. Staje się to możliwe dzięki asertywnej komunikacji oraz empatycznemu słuchaniu uwzględniającemu potrzeby wszystkich członków zespołu.

Szkolenie może zostać poprowadzone w siedzibie firmy lub wynajętej sali szkoleniowej - głównie Poznań, Bydgoszcz, Szczecin oraz zachodnia Polska.

Skontaktuj się ze mną, żeby sprawdzić dostępne terminy.
 

Program szkolenia

Trening asertywności - rozwijanie umiejętności ochrony swoich praw oraz mówienia o tym, czego chcesz z szacunkiem dla drugiej osoby

 • Asertywne wyrażania siebie: opinii, przekonań, emocji, potrzeb, wartości, preferencji oraz odmawianie (ćwiczenie indywidualnie oraz w parach)
 • Stawianie granic w oparciu o model niedefensywnej komunikacji (ćwiczenie modelu „Jeśli, to…)

Trening empatycznej komunikacji i uważnego słuchania pomoże Ci lepiej zrozumieć drugą osobę, jej intencje, potrzeby i wartości

 • „Fabryka ocen”, czyli ćwiczenie empatycznego słuchania siebie (w parach)
 • Ćwiczenie „Poszukiwacz skarbów” – rozpoznawanie i nazywanie potrzeb i tego, co liczy się dla drugiej osoby (w parach)

Trening ACT – techniki akceptacji i zaangażowania sprawią, że zaczniesz lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami i wprowadzisz zmiany w swoich relacjach

 • Ćwiczenie otwierania się na wewnętrzne doświadczenia: „pojawia się…”; „ręka, która leczy”, „oddychanie w kierunku uczucia”
 • „Moje relacje” – zaplanowanie działań w zgodzie z wartościami, aby szkolenie przyniosło Ci jak najwięcej korzyści!

Mała grupa, duży efekt!

Dzięki kameralnemu, niewielkiemu gronu – nie więcej niż 10 osób, nauczysz się komunikować asertywnie oraz empatycznie słuchać, a jednocześnie będziesz mieć okazję na przećwiczenie nowych umiejętności z innymi uczestnikami.

Czas trwania

9:00 - 16:30 (6 godzin szkolenia + przerwy)

Prelegenci

Anna Sadowska
Anna Sadowska
Trener / właściciel
misjakomunikacja.pl Anna Sadowska

Zawodowo - trener komunikacji interpersonalnej, coach, właściciel firmy, lider zespołu, marketingowiec z ponad 15-letnim doświadczeniem w biznesie (m.in. w branży IT, spożywczej, kosmetycznej), pasjonatka komunikacji otwartej, asertywnej i niedefensywnej, Porozumienia Bez Przemocy, zafascynowana ACT - treningiem akceptacji i zaangażowania. Absolwentka zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na kierunku coaching na Uniwersytecie SWPS. Prywatnie - żona i mam... Rozwiń a, uwielbiająca spacery z psem, obserwowanie ptaków, czytanie i zumbę. Zwiń

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

To wydarzenie dostępne jest na zamówienie. Termin i miejsce przeprowadzenia zajęć uzgodnisz z organizatorem po złożeniu zamówienia. Organizator przeprowadza zajęcia: stacjonarnie i/lub online

Rejestracja

Cena promocyjna
dla grup do 10-12 osób
465
Cena zawiera:
 • Zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 480 zł)
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

misjakomunikacja.pl Anna Sadowska
62-090 Rokietnica
Chabrowa 21
woj. wielkopolskie
Misja Komunikacja / misjakomunikacja.pl to miejsce, w którym dowiesz się, jak wieść lepsze życie i budować dobre relacje dzięki otwartej komunikacji i technikom ACT. Poznasz tutaj unikalny model porozumiewania się, który łączy komunikację niedefe...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Szczegółowe warunki uczestnictwa i płatności ustalane są indywidualne ze zleceniodawcą. 


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

misjakomunikacja.pl Anna Sadowska
62-090 Rokietnica Chabrowa 21
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!