UFI i zgłaszanie informacji o mieszaninie niebezpiecznej do krajowych centrów toksykologicznych (PCN)

O szkoleniu

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymaganiami rozporządzenia CLP dotyczącymi funkcjonowania krajowych Centrów Toksykologicznych, zgłaszania mieszanin niebezpiecznych i właściwego oznakowania produktów podlegających zgłoszeniu. 

Dlaczego warto wziąć udział?
 1. Zrozumienie przepisów: Szkolenie dokładnie omówi najnowsze wymagania dotyczące zgłaszania mieszanin niebezpiecznych do krajowych centrów toksykologicznych. Zyskają Państwo pewność, że spełniają Państwo obowiązujące przepisy.
 2. Kody UFI oraz informacje potrzebne do zgłoszenia PCN: Nauczymy Państwa, jak generować i stosować kody UFI, które są kluczowe dla identyfikacji i zarządzania produktami niebezpiecznymi na rynku europejskim. Zrozumienie zasad etykietowania oraz współpracy z podwykonawcami i markami własnymi pozwoli na usprawnienie procesów produkcyjnych. Do wykonania zgłoszenia potrzebujemy informacji na temat receptury produktu, podstawowych parametrów fiz.-chem, informacji o opakowaniu, zastosowaniu i danych toksykologicznych. Nie wystarczą dane z karty charakterystyki.
 3. Bezpieczeństwo i poufność danych: Dowiedzą się Państwo, jakie dane są wymagane do zgłoszenia i jak zapewnić ich poufność oraz bezpieczeństwo. Przedstawimy także procedury zgłaszania mieszanin zgodnie z załącznikiem VIII do rozporządzenia CLP. 
 4. Aktualizacja zgłoszeń: Szkolenie wskaże także jak radzić sobie ze zmianami w formulacjach produktów i jak aktualizować zgłoszenia, aby były one zgodne z najnowszymi wymaganiami. Dzięki temu Państwa firma będzie zawsze na bieżąco z obowiązującymi regulacjami.
 5. Praktyczne wskazówki i dyskusje: Będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w dyskusjach z ekspertem oraz innymi uczestnikami szkolenia, co pozwoli na wymianę doświadczeń i uzyskanie cennych wskazówek dotyczących codziennej praktyki zawodowej. 
 6. Przygotowanie do przyszłych zmian: Szkolenie pozwoli Państwu przygotować się na nadchodzące zmiany prawne, które wejdą w życie z końcem okresu przejściowego. Dzięki temu unikną Państwo potencjalnych problemów i kar związanych z niezgodnością. Koniec okresu przejściowego to 31 grudnia 2024 r. wiec już dziś warto sprawdzić jakie dane będą Państwu potrzebne do realizacji powyższych wymagań!
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób wprowadzających do obrotu mieszaniny niebezpieczne, które zobowiązane będą dokonywać zgłoszeń do Krajowych Centrów Toksykologicznych oraz umieszczać na etykietach swoich produktów numer UFI.

Program szkolenia

Program szkolenia:

 1. Krajowe centra toksykologiczne i numer alarmowy zgodnie z rozporządzeniem CLP a wcześniejsze wymagania w tym zakresie.

 2. Ogólne wymagania dotyczące zgłaszania mieszanin niebezpiecznych do krajowych centrów toksykologicznych i terminy realizacji przepisów.

 3. Wyłączenia z obowiązku zgłaszania mieszanin stwarzających zagrożenie.

 4. Kod UFI:
  a) wymagania, terminy, generowanie UFI dla swoich produktów,
  b) UFI i etykiety dla produktów wprowadzanych na rynki różnych krajów UE,
  c) UFI a podwykonawcy i marki własne.

 5. Zgłaszanie mieszanin zgodnie z załącznikiem VIII CLP – procedura, uczestnicy, koszty, poufność informacji i aspekty bezpieczeństwa, zgłaszanie mieszanin w różnych krajach EU.

 6. Wymagane dane i źródła danych niezbędnych do zgłoszenie informacji o mieszaninie niebezpiecznej.

 7. Kwestia mieszaniny w mieszaninie, składników wymiennych i receptur standardowych.

 8. Zmiany w formulacjach a kody UFI.

 9. Aktualizacja zgłoszenia.

 10. Wymagania lokalne związane z wprowadzaniem mieszanin stwarzających zagrożenie w krajach EU.

 11. Dyskusja. 

Czas trwania

10:00-16:00

Prelegenci

Olga Adamska 

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z dostępem do Internetu.

Rejestracja

Szkolenie online
620
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: THETA Consulting Sp. z o. o.
 • Ulica i nr: Żeligowskiego 32/34
 • Kod pocztowy: 90-64
 • Miejscowość: Łódź
 • Numer NIP: 7272846660

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

THETA Consulting Sp. z o. o.
90-64 Łódź, Polska
Żeligowskiego 32/34
woj. łódzkie
THETA Consulting Sp. z o.o. kontynuuje działalność przedsiębiorstwa THETA Doradztwo Techniczne Tomasz Gendek funkcjonującego na polskim rynku w latach 2001-2022. Wspieramy naszych klientów fachowym doradztwem w zakresie wprowadzania na rynki UE subst...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!