Uprawnienia pracownika związane z rodzicielstwem

O szkoleniu

Wszystko, co pracujący rodzice powinni wiedzieć o swoich uprawnieniach. Obowiązki pracodawcy związane z pracowniczymi uprawnieniami rodzicielskimi. Więcej: https://www.polbi.pl/szkolenia/uprawnienia-pracownika-zwiazane-z-rodzicielstwem

 • Poznasz szczególne uprawnienia pracownicze kobiet w ciąży
 • Sprawdzisz, komu i na jakich warunkach przysługują urlopy
 • Będziesz wiedział jak ustalić prawo do zasiłku macierzyńskiego
 • Dowiesz się wszystkiego o opiece nad dzieckiem i zwolnieniach lekarskich
 • Poznasz aspekty planowaniem i rozliczaniem czasu pracy rodziców
 • Nauczysz się rozliczania wynagrodzeń i innych świadczeń ze stosunku pracy
 • Zapoznasz się z najtrudniejszymi kazusami uprawnień rodzicielskich
Dlaczego warto wziąć udział?

Podczas kursu omawiamy nowości w Kodeksie Pracy - Wydłuża się czasu trwania urlopu rodzicielskiego, pojawia się nowy urlop opiekuńczy i dodatkowe dni wolne od pracy. O tym wszystkim podczas szkolenia.

Kto powinien wziąć udział?

Udział w zajęciach rekomendujemy osobom pragnącym zdobycie, poszerzenie lub zaktualizowanie wiedzy dotyczącej uprawnień przysługujących pracownikowi z tytułu rodzicielstwa.

Program szkolenia

 1. Ochrona pracownika w związku z macierzyństwem i rodzicielstwem. Szczególna ochrona pracownicy w ciąży i w czasie urlopu macierzyńskiego, uprawnienia pracownika opiekującego się dzieckiem , dni wolne na opiekę nad dzieckiem i prawo do zasiłku opiekuńczego. Dyrektywa work-life balance.
 2. Urlop macierzyński. Prawo do urlopu i jego wymiar, możliwość rezygnacja z części urlopu, ustalanie i wysokość zasiłku macierzyńskiego.
 3. Urlop rodzicielski. Prawo do urlopu i jego wymiar, korzystanie z urlopu w częściach, ustalanie i wysokość zasiłku macierzyńskiego w czasie urlopu rodzicielskiego.
 4. Urlop ojcowski. Prawo do urlopu i jego wymiar, prawo do wykorzystania urlopu w częściach, ustalanie i wysokość zasiłku macierzyńskiego za czas urlopu ojcowskiego.
 5. Urlop wychowawczy. Prawo do urlopu i jego wymiar, dodatkowy urlop dla opiekuna dziecka niepełnosprawnego, korzystanie z urlopu w częściach, ubezpieczenia społeczne w czasie trwania urlopu wychowawczego.

Czas trwania

Zajęcia na kursie dla osób odpowiedzialnych za prowadzenie spraw pracowniczych odbywają się zazwyczaj w godz. 10:00-14:00.

Prelegenci

Agnieszka Wałęka-Kaliszczak - prawnik, wykładowca, trener i szkoleniowiec. Specjalistka z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i ZUS. Agnieszka Wałęka-Kaliszczak przeprowadziła już setki kursów, szkoleń i warsztatów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (ZUS). Jako wykładowca prowadzący kursy, specjalistyczne warsztaty i szkolenia stacjonarne oraz online wykazuje się bardzo dobrą znajomością tematyki i umiejętnością przekazania posiadanej wiedzy.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z dostępem do Internetu.
To wydarzenie dostępne jest na zamówienie. Termin i miejsce przeprowadzenia zajęć uzgodnisz z organizatorem po złożeniu zamówienia. Organizator przeprowadza zajęcia: tylko online

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
498
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
Szkolenie online
za osobę przy zgłoszeniu do 20.01.2023
398
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Polbi Sp. z o.o.
00-697 Warszawa
Aleje Jerozolimskie 65/79
woj. mazowieckie
Jesteśmy firmą szkoleniową. Działamy od 1994 r. Prowadzimy kursy i szkolenia. Zespół Polbi tworzą ludzie z pasją, nasze motto brzmi „Uczymy tego, na czym się znamy”, a naszą misją jest dzielenie się wiedzą. Specjalizujemy się w księgowośc...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

POLBI - REGULAMIN WARUNKI UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH I KURSACH ORAZ WARUNKI REZYGNACJI

 

1. Przepisy wprowadzające

Regulamin określa zasady uczestnictwa w szkoleniach i kursach prowadzonych przez Polbi Sp. z o.o. zwaną dalej Organizatorem oraz warunki rezygnacji z udziału w nich przez zgłoszonego uczestnika zwanego dalej Zamawiającym.

 

2. Zgłoszenie udziału w szkoleniu lub kursie

Poprawnie wypełnione zgłoszenie udziału w kursie lub szkoleniu, które wpłynęło do Polbi, jest prawnie wiążącą umową pomiędzy Organizatorem a Zamawiającym.

 

3. Informacje organizacyjne

Przed rozpoczęciem kursu lub szkolenia Organizator przekaże Zamawiającemu informacje zawierające szczegóły organizacyjne, udostępni niezbędne materiały szkoleniowe, a w przypadku zajęć prowadzonych w formie zdalnej dostęp do internetowej platformy szkoleniowej.

 

4. Wypowiedzenie umowy, odwołanie zajęć

Umowa może zostać wypowiedziana zarówno przez Organizatora, jak i przez Zamawiającego. Wypowiedzenie umowy lub zmiana jej warunków, wymaga wyłącznie formy pisemnej. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania kursu lub szkolenia (rozwiązanie umowy) lub zmiany terminu szkolenia lub kursu (zmiana umowy). Zmiana umowy pozostaje wiążąca dla stron wyłącznie po jej zaakceptowaniu przez Zamawiającego.

 

5. Rezygnacja z udziału w szkoleniu lub kursie

Zamawiający może zrezygnować z uczestnictwa w szkoleniu lub kursie. Jednakże w przypadku:

 • gdy rezygnacja wpłynie do Polbi przed wysłaniem potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu lub kursie – Zamawiający nie zostanie obciążony żadnymi kosztami,
 • gdy rezygnacja wpłynie do POLBI już po wysłaniu potwierdzenia uczestnictwa – Zamawiający zostanie obciążony kosztami w wysokości 50% ceny ustalonej w zgłoszeniu,
 • gdy rezygnacja nie wpłynie do POLBI do dnia rozpoczęcia szkolenia/kursu – Zamawiający zostanie obciążony pełnymi kosztami określonymi w zgłoszeniu.

 

6. Płatności za szkolenia

Przedsiębiorcy i firmy dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia. Termin płatności – 14 dni.

Osoby prywatne dokonują wpłat najpóźniej na dzień przed szkoleniem.

Jednostki budżetowe i samorządowe dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia. Termin płatności – 21 dni.

 

7. Płatności za kursy

W przypadku uczestnictwa w kursie długim (np. kurs księgowości, kurs kadrowo-płacowy) wpłaty należy dokonać przed rozpoczęciem kursu.

 

8. Faktury, zwolnienie z VAT

Uczestnicy szkoleń otrzymują faktury w dniu szkolenia. Osoby biorące udział w kursach otrzymują fakturę po dokonaniu wpłaty należności za kurs. Szkolenia i kursy organizowane przez Polbi Sp. z .o.o są zwolnione z podatku od towarów i usług – VAT.


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Polbi Sp. z o.o.
00-697 Warszawa Aleje Jerozolimskie 65/79
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!