O szkoleniu
Wszystko, co pracujący rodzice powinni wiedzieć o swoich uprawnieniach. Obowiązki pracodawcy związane z pracowniczymi uprawnieniami rodzicielskimi. Więcej: https://www.polbi.pl/szkolenia/uprawnienia-pracownika-zwiazane-z-rodzicielstwem
- Poznasz szczególne uprawnienia pracownicze kobiet w ciąży
- Sprawdzisz, komu i na jakich warunkach przysługują urlopy
- Będziesz wiedział jak ustalić prawo do zasiłku macierzyńskiego
- Dowiesz się wszystkiego o opiece nad dzieckiem i zwolnieniach lekarskich
- Poznasz aspekty planowaniem i rozliczaniem czasu pracy rodziców
- Nauczysz się rozliczania wynagrodzeń i innych świadczeń ze stosunku pracy
- Zapoznasz się z najtrudniejszymi kazusami uprawnień rodzicielskich
Podczas kursu omawiamy nowości w Kodeksie Pracy - Wydłuża się czasu trwania urlopu rodzicielskiego, pojawia się nowy urlop opiekuńczy i dodatkowe dni wolne od pracy. O tym wszystkim podczas szkolenia.
Udział w zajęciach rekomendujemy osobom pragnącym zdobycie, poszerzenie lub zaktualizowanie wiedzy dotyczącej uprawnień przysługujących pracownikowi z tytułu rodzicielstwa.
Program szkolenia
- Ochrona pracownika w związku z macierzyństwem i rodzicielstwem. Szczególna ochrona pracownicy w ciąży i w czasie urlopu macierzyńskiego, uprawnienia pracownika opiekującego się dzieckiem , dni wolne na opiekę nad dzieckiem i prawo do zasiłku opiekuńczego. Dyrektywa work-life balance.
- Urlop macierzyński. Prawo do urlopu i jego wymiar, możliwość rezygnacja z części urlopu, ustalanie i wysokość zasiłku macierzyńskiego.
- Urlop rodzicielski. Prawo do urlopu i jego wymiar, korzystanie z urlopu w częściach, ustalanie i wysokość zasiłku macierzyńskiego w czasie urlopu rodzicielskiego.
- Urlop ojcowski. Prawo do urlopu i jego wymiar, prawo do wykorzystania urlopu w częściach, ustalanie i wysokość zasiłku macierzyńskiego za czas urlopu ojcowskiego.
- Urlop wychowawczy. Prawo do urlopu i jego wymiar, dodatkowy urlop dla opiekuna dziecka niepełnosprawnego, korzystanie z urlopu w częściach, ubezpieczenia społeczne w czasie trwania urlopu wychowawczego.
Czas trwania
Prelegenci

Agnieszka Wałęka-Kaliszczak - prawnik, wykładowca, trener i szkoleniowiec. Specjalistka z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i ZUS. Agnieszka Wałęka-Kaliszczak przeprowadziła już setki kursów, szkoleń i warsztatów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (ZUS). Jako wykładowca prowadzący kursy, specjalistyczne warsztaty i szkolenia stacjonarne oraz online wykazuje się bardzo dobrą znajomością tematyki i umiejętnością przekazania posiadanej wiedzy.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowo-konferencyjne
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowo-konferencyjne
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
POLBI - REGULAMIN WARUNKI UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH I KURSACH ORAZ WARUNKI REZYGNACJI
1. Przepisy wprowadzające
Regulamin określa zasady uczestnictwa w szkoleniach i kursach prowadzonych przez Polbi Sp. z o.o. zwaną dalej Organizatorem oraz warunki rezygnacji z udziału w nich przez zgłoszonego uczestnika zwanego dalej Zamawiającym.
2. Zgłoszenie udziału w szkoleniu lub kursie
Poprawnie wypełnione zgłoszenie udziału w kursie lub szkoleniu, które wpłynęło do Polbi, jest prawnie wiążącą umową pomiędzy Organizatorem a Zamawiającym.
3. Informacje organizacyjne
Przed rozpoczęciem kursu lub szkolenia Organizator przekaże Zamawiającemu informacje zawierające szczegóły organizacyjne, udostępni niezbędne materiały szkoleniowe, a w przypadku zajęć prowadzonych w formie zdalnej dostęp do internetowej platformy szkoleniowej.
4. Wypowiedzenie umowy, odwołanie zajęć
Umowa może zostać wypowiedziana zarówno przez Organizatora, jak i przez Zamawiającego. Wypowiedzenie umowy lub zmiana jej warunków, wymaga wyłącznie formy pisemnej. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania kursu lub szkolenia (rozwiązanie umowy) lub zmiany terminu szkolenia lub kursu (zmiana umowy). Zmiana umowy pozostaje wiążąca dla stron wyłącznie po jej zaakceptowaniu przez Zamawiającego.
5. Rezygnacja z udziału w szkoleniu lub kursie
Zamawiający może zrezygnować z uczestnictwa w szkoleniu lub kursie. Jednakże w przypadku:
- gdy rezygnacja wpłynie do Polbi przed wysłaniem potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu lub kursie – Zamawiający nie zostanie obciążony żadnymi kosztami,
- gdy rezygnacja wpłynie do POLBI już po wysłaniu potwierdzenia uczestnictwa – Zamawiający zostanie obciążony kosztami w wysokości 50% ceny ustalonej w zgłoszeniu,
- gdy rezygnacja nie wpłynie do POLBI do dnia rozpoczęcia szkolenia/kursu – Zamawiający zostanie obciążony pełnymi kosztami określonymi w zgłoszeniu.
6. Płatności za szkolenia
Przedsiębiorcy i firmy dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia. Termin płatności – 14 dni.
Osoby prywatne dokonują wpłat najpóźniej na dzień przed szkoleniem.
Jednostki budżetowe i samorządowe dokonują wpłaty na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia. Termin płatności – 21 dni.
7. Płatności za kursy
W przypadku uczestnictwa w kursie długim (np. kurs księgowości, kurs kadrowo-płacowy) wpłaty należy dokonać przed rozpoczęciem kursu.
8. Faktury, zwolnienie z VAT
Uczestnicy szkoleń otrzymują faktury w dniu szkolenia. Osoby biorące udział w kursach otrzymują fakturę po dokonaniu wpłaty należności za kurs. Szkolenia i kursy organizowane przez Polbi Sp. z .o.o są zwolnione z podatku od towarów i usług – VAT.
- Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas! lub zadzwoń!
Masz pytania? Napisz do nas
