Warsztaty dla audytorów i kontrolerów w jednostkach sektora finansów publicznych

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przedstawienie warsztatu audytora i kontrolera wewnętrznego oraz praktycznych rozwiązań przeprowadzania kontroli, w sposób przejrzysty, przystępny i kompetentny z zakresu planowania, przygotowania oraz przeprowadzania kontroli wewnętrznej w jednostkach sektora finansów publicznych.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest w szczególności do audytorów i kontrolerów wewnętrznych zatrudnionych w jednostkach sektora finansów publicznych oraz osób, które chcą zostać kontrolerem wewnętrznym.

Program szkolenia

 1. Planowanie, przygotowanie i realizacja zadania kontrolnego
 2. Przygotowanie się kontrolera/audytora do przeprowadzenia kontroli
 3. Wykrywanie i dokumentowanie nieprawidłowości, ustalanie ich przyczyn i skutków 
 4. Dokumentowanie postępowania kontrolnego - warsztaty - sporządzanie dokumentów w ramach prowadzonego postępowania kontrolnego, w tym:  program kontroli, protokoły z przeprowadzenia dowodów, protokół z przebiegu oględzin oraz z przyjęcia ustnych wyjaśnień lub oświadczeń, notatki służbowej
 5. Dokumentacja pokontrolna, praktyczne aspekty pisania projektu wystąpienia pokontrolnego oraz wystąpienia pokontrolnego, sprawozdania z kontroli - warsztaty
 6. Informowanie o ustaleniach i wynikach z przeprowadzonego zadania - warsztaty
 7. Postępowanie w przypadku stwierdzenia naruszenia dyscypliny finansów publicznych
 8. Komunikowanie wyników i monitorowanie realizacji zaleceń
 9. Studium przypadku

Czas trwania

2 dni

Prelegenci

Rafał Krzemień – Przewodniczący Rady Programowej PIKW, Prezes Zarządu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie z wykształcenia magister Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, ukończył studia podyplomowe z zakresu rachunkowości w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania, bankowości i finansów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz zastosowania psychologii i socjologii w zarządzaniu potencjałem ludzkim w Międzynarodowej Szkole Menedżerów. Doświadczony audytor (zaświadczenie Ministerstwa o złożeniu egzaminu na audytora wewnętrznego z wynikiem pozytywnym). W latach ubiegłych Członek Zarządu IIA Polska członek ACFE Polska. Praktyk - brał udział i zarządzał szeregiem zadań zapewniających i doradczych obecnie członek zarządu spółki publicznej notowanej na GPW w Warszawie. Od 2004 roku uczestniczy w prowadzeniu szkoleń z ramienia Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej z zakresu kontroli wewnętrznej, kontroli zarządczej, audytu, zarządzania ryzykiem. Przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń dla pracowników sektora administracji publicznej oraz prywatnego w tym bankowego. Prowadzi zajęcia dla studentów kierunków przygotowanych przez PIKW Sp. z o.o. wraz z kilkunastoma uczelniami w całej Polsce.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
1 185
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
 • serwis obiadowy
 • przerwy kawowe
Zapisz się

Organizator

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa
Sienna 93 lok. 35
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa Sienna 93 lok. 35
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!