Szkolenie

Warsztaty dla audytorów i kontrolerów w jednostkach sektora finansów publicznych

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przedstawienie warsztatu audytora i kontrolera wewnętrznego oraz praktycznych rozwiązań przeprowadzania kontroli, w sposób przejrzysty, przystępny i kompetentny z zakresu planowania, przygotowania oraz przeprowadzania kontroli wewnętrznej w jednostkach sektora finansów publicznych.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowanejest w szczególności do audytorów i kontrolerów wewnętrznych zatrudnionych w jednostkach sektora finansów publicznych oraz osób, które chcą zostać kontrolerem wewnętrznym.

Program szkolenia

 1. Planowanie, przygotowanie i realizacja zadania kontrolnego
 2. Przygotowanie się kontrolera/audytora do przeprowadzenia kontroli
 3. Wykrywanie i dokumentowanie nieprawidłowości, ustalanie ich przyczyn i skutków 
 4. Dokumentowanie postępowania kontrolnego - warsztaty - sporządzanie dokumentów w ramach prowadzonego postępowania kontrolnego, w tym:  program kontroli, protokoły z przeprowadzenia dowodów, protokół z przebiegu oględzin oraz z przyjęcia ustnych wyjaśnień lub oświadczeń, notatki służbowej
 5. Dokumentacja pokontrolna, praktyczne aspekty pisania projektu wystąpienia pokontrolnego oraz wystąpienia pokontrolnego, sprawozdania z kontroli - warsztaty
 6. Informowanie o ustaleniach i wynikach z przeprowadzonego zadania - warsztaty
 7. Postępowanie w przypadku stwierdzenia naruszenia dyscypliny finansów publicznych
 8. Komunikowanie wyników i monitorowanie realizacji zaleceń
 9. Studium przypadku

Czas trwania

2 dni

Prelegenci

Cytat

Ilona Pałka, CFE – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie), członek Association of Certified Fraud Examiners Member USA. Posiada kwalifikacje głównego księgowego, uprawnienia audytora wewnętrznego wydane przez Ministra  Finansów oraz międzynarodowy certyfikat Biegły ds. Przestępstw i Nadużyć Gospodarczych. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w sektorze prywatnym jak i sektorze publicznym. Funkcję audytora wewnętrznego pełniła od 2003 roku w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Od 2007 r. kieruje Zespołem Audytu Wewnętrznego w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Jest niezależnym członkiem Komitetu Audytu w Ministerstwie Infrastruktury. Ekspert Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej. Od wielu lat wykładowca prowadzący zajęcia oraz warsztaty na uczelniach wyższych z zakresu rachunkowości, audytu wewnętrznego, systemów zarządzania w organizacji, zarządzania projektami – w sektorze prywatnym oraz jednostkach sektora finansów publicznych, kontroli zarządczej, kontroli wewnętrznej jak i zarządzania ryzykiem. Uczelnie wyższe, na których wykłada, to m.in. Krakowska Akademia, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Państwowa Wyższa Szkoła w Kaliszu, Wyższa Szkoła Informatyki w Rzeszowie. Doświadczony trener prowadzący szkolenia miedzy innymi dla: Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej w Warszawie, Polskiego Górnictwa Nafty i Gazu; ENION, TAURON, MISTIA, Urzędu Statystycznego w Krakowie, Gminnych Jednostkach Samorządowych i innych. Zrealizowała wiele zleconych audytów: finansowych, personalnych, zamówień publicznych, unijnych, systemów teleinformatycznych, oceny kontroli zarządczej, organizacji i zarządzania oraz RODO. Od 2002 roku stale współpracuje z PIKW. Autor publikacji branżowych z zakresu systemów zarządzania, metodologii audytu wewnętrznego (2016 r. i 2017 r.) w kwartalniku popularno – naukowym: KontrolerInfo. Prelegent na wielu Konferencjach kontroli zarządczej w Polsce oraz Międzynarodowych Kongresów Audytu, Kontroli Wewnętrznej w zakresie kontroli zarządczej oraz  kontroli wewnętrznej i audytu wewnętrznego.

Gdzie i kiedy

Warszawa 16 - 17 września 2021
warszawa Centrum lub Wola

Warszawa

woj. mazowieckie

Zapisz się

Cena standardowa
za osobę
1285 PLN
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
 • serwis obiadowy
 • przerwy kawowe
Zapisz się

Organizator

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa
Sienna 93 lok. 35
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa Sienna 93 lok. 35
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!