WARSZTATY KUPIECKIE II – POZIOM ZAAWANSOWANY

O szkoleniu

Celem szkolenia jest:

zdobycie umiejętności budowania i zarządzania relacjami z odbiorcami,
doskonalenie osobistych umiejętności i zdolności negocjacyjnych,
umiejętność przygotowania i budowania scenariuszy negocjacyjnych,
nabycie umiejętności zarządzania sytuacją negocjacyjną (poznanie jej dynamiki i stosowania gier negocjacyjnych),
zwiększenie opłacalności zawieranych transakcji.Szkolenie „Warsztaty kupieckie - poziom zaawansowany" jest kontynuacją szkolenia „Warsztaty kupieckie".

O ile poprzednie szkolenie koncentrowało się na podstawowych narzędziach, które powinny stosować centra zakupowe, tak podczas tego szkolenia koncentrujemy się na mechanizmach podejmowania decyzji. Symulacje sytuacji stosowane na szkoleniu są przeznaczone dla uczestników o dobrych umiejętnościach negocjacyjnych.

Pierwszą część szkolenia przeznaczono na przedstawienie możliwych kierunków rozwoju współpracy, do których dąży dostawca. Omówione zostaną zależności i niebezpieczeństwa pojawiające się we wszystkich stadiach kształtowania związku: kupiec - dostawca.
Następnie uczestnicy szkolenia poznają od strony praktycznej, mechanizmy wpływania na zmiany postaw, zbudowane na najsilniej działających regułach, którymi posługują się dobrze wyszkoleni sprzedawcy.
Na podstawie zastosowanych gier symulacyjnych uczestnicy określą mocne i słabe strony dostawcy, wyszukają skuteczne „dźwignie" negocjacyjne, wyznaczą prawdopodobny przebieg i wynik negocjacji.
Następnie zanalizują sytuacje negocjacyjne w kategorii przyczynowo-skutkowej (zgodność z założeniami i celami).

Szkolenie zakończy test autodiagnostyczny - Mój styl negocjowania.
Kto powinien wziąć udział?
Handlowców, kupców, sprzedawców oraz wszystkich zainteresowanych podniesieniem swoich umiejętności z zakresu aktywnej sprzedaży oraz technik negocjacyjnych, które przynoszą prawdziwe efekty.

Stopień zaawansowania programu szkolenia zakłada uczestnictwo w nim osób posiadających praktyczne kompetencje handlowe i negocjacyjne i chcących je dalej doskonalić.

Osoby początkujące i średniozaawansowane zachęcamy do udziału w pierwszej części szkolenia - "Warsztaty kupieckie" w terminie 21-23.02.2013r. w Zakopanem.

Program szkolenia

1. Do czego dążą sprzedawcy? Budowanie relacji z odbiorcą

docelowe modele kształtowania współpracy
etapy kształtowania więzi - charakterystyka
potencjalne zagrożenia

2. Psychologiczne aspekty podejmowania decyzji

3. Określenie relacji pomiędzy partnerami negocjacji

sprzeczność czy wspólnota interesów?
sprzeczność pozorna a rzeczywista
typowe zachowania w sytuacji konfliktu interesów
mechanizmy ucieczki i walki
techniki kierowania zmianą

4. Jak uchronić się przed manipulacją sprzedawców ?

5. Reguły wywierania wpływu - pułapki logicznego myślenia

techniki finalizowania transakcji w negocjacjach
sekwencje próśb
zamykanie alternatywą
zamykanie przez podsumowanie
seria kolejnych potwierdzeń
inne techniki

6. Style negocjowania a wpływ osobowości partnera

profil osobowości, powtarzalna trafność
identyfikacja typów komunikowania, identyfikacja typów działania
stosowanie profili osobowości, dodatkowe obserwacje
Perspektywa postępowania z partnerem

7. Dynamika procesu negocjacyjnego

Przygotowanie negocjacji: poznanie partnera, cel negocjacji, kryteria oceny, analiza możliwych scenariuszy, opracowanie argumentów
Zespoły negocjacyjne: role merytoryczne i role taktyczne

8. Gry negocjacyjne

Gry negocjacyjne - negocjacje pozycyjne (proponowane zagadnienia):
negocjacje handlowe: cena, czas, termin dostawy, itp.
negocjacje z zespołem
renegocjacje warunków współpracy
Analiza własnej skuteczności negocjowania - Autodiagnostyka.

Czas trwania

21 godzin

Prelegenci

Praktyk, specjalista w zakresie zarządzania terminowymi projektami oraz sprzedażą i dystrybucją, B2B, B2C, negocjacji oraz obsługi klienta. Konsultant gospodarczy w zakresie zarządzania, zarządzania sprzedażą i dystrybucją. Senior trener, senior konsultant współpracownik wielu firm. Absolwent WSRP obecnego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i Akademii Zarządzania w Warszawie - Szkoły Trenerów. Prowadził własną działalność gospodarczą, pracował w zakupach Drosedu, a następnie w Alfa Laval Agri Polska, należącej do koncernu Tetra Laval Group jako regionalny przedstawiciel sprzedaży zarządzający sprzedażą FS na terenie 1/3 Polski, a następnie okręgowy menedżer sprzedaży odpowiedzialny m.in. za szkolenia sieci dealerskiej i personelu punktów sprzedaży w regionie warszawskim. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w sprzedaży. Uczestniczył w szeregu szkoleń specjalistycznych z zakresu sprzedaży i dystrybucji: kurs dla menedżerów sprzedaży - Kansas City, USA 1996, zarządzanie siecią dealerską - Toronto, Kanada 1997. Absolwent kursu zarządzania przedsiębiorstwem organizowanego przez Purdue University (1999). Pracował kolejno jako dyrektor ds. handlu i marketingu w jednej ze spółek należącej do Rolimpex S.A., następnie jako prezes zarządu. Z rynkiem doradztwa i szkoleń związany od trzynastu lat, najpierw jako trener, później senior trener Midwest Business Training Sp. z o.o., następnie senior trener zarządzający działalnością szkoleniową Turnaround Sp. z o.o. Autor akredytowanego przez PHARE programu „Zarządzanie przez cele" przeznaczonego dla przedsiębiorstw przekształcanych w formie leasingu pracowniczego (2002). W latach 2000 - 2010 realizował szereg zakończonych sukcesem projektów związanych z restrukturyzacją i reorganizacją zarządzania, sprzedaży i dystrybucji. Obecnie project manager przedsięwzięcia dotyczącego grupowych zakupów wolumenowych dla sektora prywatnego i publicznego.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Hotel Czarny Potok ***

34-500 Zakopane

Tetmajera 20

woj. małopolskie

Hotel Gromada "Dom Chłopa" ***

00-030 Warszawa

Plac Powstańców Warszawy 2

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena 1
zł netto + 23% VAT
1 880
Cena zawiera:
  • Pobyt: od 22.05.2013 r. (kolacja) do 25.05.2013 r.(obiad), zakwaterowanie w pokojach 2-os, do pok. 1-os. dopłata 300 zł + VAT (ograniczona ilość), pełne wyżywienie, materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia szkolenia, imprezę integracyjną w karczmie góralskiej, bezpłatne korzystanie z hotelowego basenu, sauny i jacuzzy
Zapisz się

Organizator

Masters Centrum Szkolenia Biznesu A&A Polańska sp.j.
20-012 Lublin
Strażacka 8/90
woj. lubelskie
Jesteśmy firmą szkoleniową, która od 1998r. zajmuje się edukacją dorosłych. Firma jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych nr 2.06/00145/2005. Naszym klientom sprzedajemy wiedzę, umiejętności, praktyczne doświadczenia naszych trenerów i k...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zgłoszenia prosimy przesyłać faxem/pocztą z podpisem i pieczątką osoby decyzyjnej.
Zgłoszenie przesłane e-mailem ma formę wstępnej rezerwacji
Potwierdzenie i fakturę VAT wysyłamy zgłoszonym uczestnikom 7 dni przed szkoleniem
W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu-zwrotu całości kwoty dokonujemy na podstawie pisemnej lub telefonicznej informacji do 10 dni przed szkoleniem
Uwaga: organizator zastrzega sobie prawo zmiany hotelu na równorzędny standardem

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Masters Centrum Szkolenia Biznesu A&A Polańska sp.j.
20-012 Lublin Strażacka 8/90
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!