O szkoleniu
Analiza wiarygodności partnera biznesowego w transakcjach handlowych staje się fundamentem bezpieczeństwa przedsiębiorstw. Ryzyko związane z każdą transakcją, koncentrujące się przede wszystkim na zagrożeniu niedotrzymania postanowień zawartego kontraktu ze strony kontrahenta (np. opóźnienie realizacji płatności, częściowa płatność, a także odmowa płatności) może w praktyce zdestabilizować działalność przedsiębiorstwa. Może uniemożliwić jego rozwój oraz realizację projektów inwestycyjnych, a w skrajnych przypadkach – doprowadzić do upadłości.
Szkolenie „Wiarygodność finansowa kontrahentów” jest w szczególności adresowane do osób odpowiedzialnych za pozyskiwanie nowych klientów, zawieranie umów handlowych oraz analizę przepływów pieniężnych w przedsiębiorstwie.
Cele szkolenia
- Przekonanie uczestników o rosnącym znaczeniu systemu weryfikacji klientów
- Nabycie umiejętności czytania i interpretowania informacji zawartych w sprawozdaniach finansowych
- Poznanie najważniejszych metod i narzędzi oceny wiarygodności kontrahenta
- Zaznajomienie uczestników z różnymi strategiami finansowania w ramach kredytu kupieckiego
- Zaznajomienie uczestników z zakresem oceny wiarygodności kontrahenta
Korzyści dla organizacji
- Optymalizacja procesów zawierania umów i kontraktowania partnerów biznesowych
- Utrzymywanie stabilnego poziomu bezpieczeństwa w zakresie występującego ryzyka transakcyjnego
- Planowanie przepływów pieniężnych w oparciu o dotychczasowe doświadczenia przedsiębiorstw
Korzyści dla uczestnika
- Zwiększenie świadomości finansowej uczestników szkolenia, zapoznanie ich z terminologią finansową oraz jej utrwalenie poprzez ćwiczenia
- Zrozumienie informacji finansowych i sposobów ich wykorzystania
- Zrozumienie wpływu podejmowanych decyzji na sprawność działania przedsiębiorstwa
- Nabycie umiejętności analizy rzeczywistej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i ryzyka związanego z jego funkcjonowaniem
- Większa świadomość znaczenia przepływów pieniężnych w przedsiębiorstwie
- Nabycie umiejętności efektywnej komunikacji z osobami z działów produkcji i sprzedaży
- Kierownicy projektów
- Menedżerowie
- Właściciele firm
- Dyrektorzy ds. personalnych
- Dyrektorzy ds. marketingu
- Dyrektorzy ds. sprzedaży
- Osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie nowych klientów, zawieranie umów handlowych oraz analizę przepływów pieniężnych w przedsiębiorstwie
Program szkolenia
- Analiza działalności przedsiębiorstw na podstawie sprawozdań finansowych
- Systemy weryfikacji klientów
- Kredyt kupiecki w kontekście różnych strategii finansowania
- Zakres oceny wiarygodności kontrahenta
- Zarządzanie przepływami pieniężnymi
Czas trwania
Prelegenci

dr Krzysztof Świeszczak – Lider merytoryczny programu
Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt na Katedrze Bankowości w Instytucie Finansów na Uniwersytecie Łódzkim. Absolwent tej uczelni na kierunku: Finanse i Bankowość. Wcześniej był doradcą ds. bankowości prywatnej w ING Bank Śląski, a następnie asystentem ww. katedry na UŁ.
Laureat pierwszej w Polsce edycji światowego konkursu „Etyka w Finansach – Nagroda Robina Cosgrove”, organizowanego przez Komisję Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich (temat nagrodzonej pracy: „Doradca bankowy jako pierwsze ogniwo relacji pomiędzy bankiem i klientem w kontekście problemu etyki w skali mikro”).
Był wykonawcą ze strony Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego następujących umów o współpracy:
- zawartej pomiędzy Fundacją Banku Zachodniego WBK S.A. z siedzibą w Warszawie a Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym w ramach programu Santander Universidades (tytuł projektu: Włączenie bankowe jako kluczowy standard w realizacji koncepcji silver economy w województwie łódzkim);
- zawartej pomiędzy Bankiem Handlowym w Warszawie S. A. a Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym (badanie rynkowe oraz technologiczne pod kątem stworzenia rozwiązania do wykorzystania w pracach badawczo-rozwojowych).
Uczestniczył w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa w ramach Poddziałania 8.2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – stypendium D-RIM.
Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych; prelegent na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jego zainteresowania zawodowe obejmują takie dziedziny wiedzy, jak rynek kapitałowy, sektor bankowy, etyka w finansach, przedsiębiorczość i private banking. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowo-konferencyjne
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Zachęcamy do wypełnienia i przesłania formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony szkolenia. Po jego oodebraniu skontaktujemy się z Państwem celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.
- Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas! lub zadzwoń!
Masz pytania? Napisz do nas
