Wyroby - obowiązki producentów, importerów i dystrybutorów wynikające z rozporządzenia REACH. Baza SCIP

O szkoleniu

Na szkoleniu omówione zostaną podstawowe obowiązki producentów, importerów, dalszych użytkowników i dystrybutorów wyrobów - podlegających wymaganiom rozporządzenia REACH, z uwzględnieniem najnowszych interpretacji Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Chemikaliów. Podstawowym celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom praktycznych wskazówek dotyczących rejestracji substancji w wyrobie, zawartości SVHC oraz ułatwienie decyzji czy dany przedmiot jest wyrobem w myśl rozporządzenia REACH. 

Dlaczego warto wziąć udział?
 1. Aktualna wiedza i interpretacje przepisów: Poznają Państwo najnowsze wymagania wynikające z dyrektywy ramowej w sprawie odpadów (WFD), rozporządzenia REACH oraz nowego rozporządzenia o bezpieczeństwie produktów (GPSR), a także interpretacje Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Chemikaliów.
 2. Praktyczne wskazówki: Szkolenie dostarczy Państwu praktycznych wskazówek dotyczących interpretacji czy dany przedmiot jest wyrobem, w myśl rozporządzenia REACH, czy mieszaniną, a może mieszaniną w opakowaniu lub na matrycy oraz wyjaśni obowiązki rejestracji substancji w wyrobach, obliczania zawartości stężenia substancji SVHC i obowiązkowych zgłoszeń.
 3. Obowiązki i odpowiedzialność: Dowiedzą się Państwo, jakie są konkretne obowiązki producentów, importerów i dystrybutorów oraz jakie są konsekwencje nieprzestrzegania przepisów.
 4. Zgłaszanie do bazy SCIP: Otrzymają Państwo szczegółowe informacje na temat tego, co i w jaki sposób należy zgłaszać do bazy SCIP, aby spełnić wymagania ustawowe i uniknąć kar finansowych.
 5. Przygotowanie na zmiany w przepisach: Dzięki szkoleniu będą Państwo lepiej przygotowani na przyszłe zmiany w prawodawstwie oraz będą mogli proaktywnie zarządzać ryzykiem związanym z substancjami chemicznymi. 
 6. Wymiana doświadczeń: Będzie to doskonała okazja do nawiązania kontaktów z innymi specjalistami z branży, wymiany doświadczeń oraz najlepszych praktyk w zakresie zarządzania substancjami chemicznymi w wyrobach.
Kto powinien wziąć udział?

Na szkolenie zapraszamy producentów, importerów, dystrybutorów i dalszych użytkowników, którzy zamierzają wprowadzać lub już wprowadzają do obrotu wyroby, czyli przedmioty, które mają określoną strukturę, kształt, design i jest on ważniejszy od ich składu chemicznego (np. samochód, meble, sprzęt AGD i RTV i wiele innych). 

Program szkolenia

 1. Wyroby a prawodawstwo polskie i unijne.

 2. Co to jest wyrób? Wyroby proste i złożone. Podejmowanie decyzji czy przedmiot jest wyrobem, czy mieszaniną, a może mieszaniną w opakowaniu lub na matrycy. Wyroby z zamierzonym uwolnieniem.

 3. Rejestracja substancji zawartych w wyrobach - czy muszę, a jeśli tak to kiedy?

 4. WYMOGI DOTYCZĄCE SUBSTANCJI WZBUDZAJĄCYCH SZCZEGÓLNIE DUŻE OBAWY - lista kandydacka SVHC.

 5. Zgłaszanie substancji zawartych w wyrobach:
  a. zgłoszenia zgodnie z art. 7 REACH,
  b. baza SCIP.

 6. Przekazywanie informacji o substancjach zawartych w wyrobach w łańcuchu dostaw zgodnie z art. 33 REACH.

 7. Ograniczenia i zakazy dla substancji w wyrobach.

 8. Zestawianie najważniejszych wymagań dla surowców do produkcji wyrobów.

 9. Konsekwencje nieprzestrzegania wymagań rozporządzeń REACH względem wyrobów. 

Czas trwania

10:00-15:30

Prelegenci

Anna Królak 

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z dostępem do Internetu.

Rejestracja

Szkolenie online
620
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: THETA Consulting Sp. z o. o.
 • Ulica i nr: Żeligowskiego 32/34
 • Kod pocztowy: 90-64
 • Miejscowość: Łódź
 • Numer NIP: 7272846660

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

THETA Consulting Sp. z o. o.
90-64 Łódź, Polska
Żeligowskiego 32/34
woj. łódzkie
THETA Consulting Sp. z o.o. kontynuuje działalność przedsiębiorstwa THETA Doradztwo Techniczne Tomasz Gendek funkcjonującego na polskim rynku w latach 2001-2022. Wspieramy naszych klientów fachowym doradztwem w zakresie wprowadzania na rynki UE subst...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!