Zamówienia publiczne do 30 tys. euro- Poznań

O szkoleniu

Zapraszamy na szkolenie podczas którego dowiedzą się Państwo jak przygotowywać i udzielać tzw. zamówień bagatelnych, o wartości do 30 tysięcy euro.

Nie stosowanie ustawy Prawo zamówień publicznych do małych zamówień nie oznacza, że zamawiający mogą całkowicie dowolnie dokonywać zakupów za publiczne pieniądze. Czy wiedzą Państwo, że udzielając zamówień publicznych do 30 tys. euro można naruszyć dyscyplinę finansów publicznych?

Na szkoleniu będzie położony nacisk na zagadnienia związane z tym jak oszacować poprawnie wartość małych zamówień, opisać ich przedmiot, a następnie przeprowadzić stosowną procedurę, tak aby zamawiający nie naraził się na zarzuty nieoszczędnego i niecelowego wydatkowania środków.

Ponadto na szkoleniu będą poruszone tematy stanowiące podstawę problemów interpretacyjnych zamawiających po ostatniej nowelizacji Prawa zamówień publicznych. Poruszone zostaną tematy różnicowania kryteriów oceny ofert, ceny rażąco niskiej, zatrzymania wadium oraz wykluczenia wykonawców.
Kto powinien wziąć udział?
Szkolenie jest skierowane przede wszystkim do podmiotów zobowiązanych do stosowania ustawy - Prawo zamówień publicznych - zamawiających, wykonawców oraz podmiotów wykonujących audyt i kontrolę zamówień publicznych.

Program szkolenia

1. Próg bagatelności 30 tysięcy euro i jakie wiążą się z tym obowiązki dla zamawiających.

2. "Małe zamówienia" a obowiązek celowego i oszczędnego wydatkowania środków publicznych.

3. Tworzenie planów postępowań o udzielenie zamówień publicznych.

4. Poprawne oszacowanie wartości zamówienia.
5. Zakaz dzielenia zamówienia w celu uniknięcia stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych.

6. Odpowiedzialność z tytułu ewentualnego naruszenia dyscypliny finansów publicznych przy udzielaniu "małych zamówień".
7. Regulamin zamówień publicznych do 30.000 euro - potrzebny czy nie?

8. Wewnętrzne zasady udzielania zamówień publicznych do 30.000 euro.
9. Propozycje i wzory wewnętrznych uregulowań dotyczących "małych zamówień".

10. Zamówienia do 30 tys. euro oraz pozostałe zamówienia w rocznym sprawozdaniu o udzielonych zamówienia.

Czas trwania

9.00-16.00

Prelegenci

Piotr Wiśniewski
Prawnik specjalizujący się w problematyce zamówień publicznych, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych. Współautor publikacji "Prawo zamówień publicznych. Praktyczny przewodnik dla zamawiających i wykonawców", wydawnictwa Forum. Autor wielu publikacji z zakresu zamówień publicznych w wydawnictwach specjalizujących się w problematyce zamówień publicznych. Stały współpracownik miesięcznika "Monitor Zamówień Publicznych", miesięcznika "Przetargi Publiczne" oraz wydawnictwa INFOR Ekspert Sp. z o.o. Współpracownik portali przetargi.pl oraz przetargi.info.pl (odpowiedzi na pytania użytkowników forum, zamieszczanie informacji, porad prawnych związanych z tematyką zamówień publicznych). Trener zamówień publicznych. Prowadził szkolenia z zakresu zamówień publicznych dla urzędów centralnych, ministerstw, Urzędu Zamówień Publicznych w ramach Projektu "Podniesienie jakości procesów decyzyjnych w administracji rządowej poprzez wykorzystanie potencjału środowisk naukowych i eksperckich" oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, dla urzędów marszałkowskich, urzędów miast i starostw powiatowych. Praktyk, Kierownik Zespołu ds. Prawnych w Związku Międzygminnym ds. Ekologii w Żywcu odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzania postępowań o udzielenie zamówień publicznych, w tym postępowań o wartości powyżej 20.000.000 euro poddanych kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Pełnomocnik reprezentujący strony przed Krajową Izbą Odwoławczą, doradca, konsultant, autor opinii prawnych z zakresu stosowania przepisów o zamówieniach publicznych. Przewodniczący Stałej i Roboczych Komisji Przetargowych.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Centrum Konferencyjne KOCHTEX

Poznań

Towarowa 35

woj. wielkopolskie

Rejestracja

Cena 1
Cena- 349 zł zw. z VAT.- dla opłacających szkolenie ze środków publicznych
429
Cena zawiera:
  • -udział w szkoleniu -materiały szkoleniowe -imienny certyfikat ukończenia szkolenia -przerwy kawowe oraz poczęstunki -indywidualne konsultacje u wykładowcy szkolenia
Zapisz się

Organizator

Ekspert Sp. z o.o.
77-100 Bytów
Udorpie 83C
woj. pomorskie
Nie sprzedajemy szkoleń. My realizujemy Twoje marzenie bycia najlepszym w branży. Ekspert Sp. z o.o. jest firmą szkoleniowo doradczą. Stanowimy zespół doświadczonych organizatorów szkoleń i konferencji. W ramach naszej działalności, poprzez ć...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmujemy poprzez wypełnienie z naszej strony: www.szkoleniaekspert.pl formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej lub word i przesłanie mailem bądź faksem.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Ekspert Sp. z o.o.
77-100 Bytów Udorpie 83C
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!