Zarządzanie jakością w placówce medycznej

O szkoleniu

Minister Zdrowia zapowiedział, że rok 2023 r. będzie rokiem jakości w ochronie zdrowia. W ślad za tymi słowami cały czas procedowana jest ustawa o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjentów, która zgodnie z zapowiedziami powinna wejść w życie jeszcze w tym roku. Ustawa ta prezentuje nowe podejście do zarządzania jakością oraz wymagania stawiane podmiotom wykonującym działalność leczniczą w Polsce.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z najważniejszymi wymaganiami projektowanej ustawy, jak również z praktycznym podejściem do wdrożenia jej założeń. Podczas szkolenia dowiesz się także, jak sprawnie przygotować organizację do wdrożenia oraz jak doskonalić obecnie stosowane projakościowe podejście do zarządzania podmiotem leczniczym.

Szkolenie skierowane jest głównie do osób, które zainteresowane są poszerzeniem wiedzy ogólnej z zakresu zarządzania jakością w ochronie zdrowia, jak również dla tych, którzy stoją dopiero przed decyzją o wdrożeniu systemu zarządzania jakością wg ISO 9001:2015.

Kto powinien wziąć udział?
  • właścicieli i kierowników placówek medycznych,
  • kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi,
  • menadżerów ochrony zdrowia,
  • dyrektorów szpitali,
  • lekarzy działających jako prywatne praktyki lekarskie,
  • osób wyznaczonych i odpowiedzialnych za jakość w placówkach medycznych tj.. Pełnomocnicy ds. systemów zarządzania jakością,
  • osób zainteresowanych problematyką jakości w ochronie zdrowia.

Program szkolenia

  1. Cel wprowadzenia ustawy.
  2. Autoryzacja podmiotów wykonujących działalność leczniczą.
  3. Wewnętrzny system zarządzania jakością i bezpieczeństwem.
  4. Zarządzanie zdarzeniami niepożądanymi
  5. Elementy zarządzania ryzykiem i narzędzia dochodzenia przyczyn źródłowych.
  6. Nowe zasady akredytacji w ochronie zdrowia.
  7. System świadczeń kompensacyjnych.
  8. Wskaźniki jakościowe.
  9. Terminy, okresy przejściowe, harmonogram dostosowania do nowych wymagań.
  10. Zagrożenia i szanse dla podmiotów leczniczych.

Czas trwania

9:00 - 15:00

Prelegenci

Pełnomocnik, Doradca Zarządów, Kierownik projektów wdrożeniowych oraz Trener systemów zarządzania wg norm ISO w placówkach ochrony zdrowia, hurtowniach farmaceutycznych i w podmiotach wytwarzających wyroby medyczne.

Autor kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych systemów jakości wg ISO w ochronie zdrowia oraz prelegent wielu szkoleń poświęconych jakości w sektorze medycznym.

Wykładowca na studiach MBA w Ochronie Zdrowia, w obszarze modułów poświęconych zarządzaniu jakością w podmiotach leczniczych. Ekspert Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, portalu SerwisZOZ.pl oraz publicysta miesięcznika „Zarządzanie placówką medyczną”. Prelegent na krajowych i międzynarodowych Kongresach i Konferencjach.

Autor książek: „Zarządzanie jakością w działalności leczniczej”, „Zarządzanie jakością w placówce medycznej”, „Jakość usług medycznych i bezpieczeństwo pacjentów – Trendy i dobre praktyki zarządzania”, jak również wielu publikacji poświęconych jakości, ryzyku i systemom zarządzania w ochronie zdrowia.

Doktorant na interdyscyplinarnych studiach doktoranckich. Ukończył studia menadżerskie – Executive MBA, podyplomowe studia – Menadżer Jakości oraz certyfikowane przez International Register of Certificated Auditors zaawansowane kursy audytora / audytora wiodącego systemów ISO 9001, ISO 14001 i ISO 27001. Posiada kompetencje z zakresu zarządzania projektami – certyfikat PRINCE2®, narzędzi optymalizacji – certyfikat Lean Manufacturing / Six Sigma oraz ukończony kurs Administratorów Bezpieczeństwa Informacji.

Uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń dla Pełnomocników i Audytorów zintegrowanych systemów zarządzania oraz z zakresu zarządzania ryzykiem i ochrony danych osobowych.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom. Wymagany dostęp do internetu.
Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom.
W celu prawidłowego i pełnego korzystania ze szkolenia należy posiadać urządzenie (komputer, laptop lub smartfon) z dostępem do internetu.
Po rejestracji na szkolenie wszystkie kwestie techniczne będą Państwu przesłane drogą mailową.
Komputer lub smartfon z dostępem do Internetu.

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
450
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
  • Podmioty, które finansują usługę ze środków publicznych w min. 70% zwolnione są z obowiązku płacenia podatku VAT.
Zapisz się

Organizator

Centrum Szkoleniowe AGAMON II Sp. J. Krzysztof, Sławomir i Grzegorz Kiszka
43-346 Bielsko-Biała
Produkcyjna 11
woj. śląskie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!