Szkolenie

ZARZĄDZANIE KOSZTAMI - PLANOWANIE, ROZLICZANIE, KONTROLA

O szkoleniu

Szkolenie ukierunkowane jest na przedstawienie stosowanych metod, narzędzi, sposobów oraz problemów związanych z zarządzaniem kosztami przedsiębiorstwa oraz doskonalenie umiejętności interpretowania i wykorzystywania informacji finansowych (o kosztach i przychodach) w planowaniu, kontroli oraz poprawy wyniku prowadzonej działalności gospodarczej.
Kto powinien wziąć udział?
- kadry zarządzającej oraz pracowników zaangażowanych w sposób czynny w proces racjonalnego kształtowania kosztów.
- menedżerów ds. finansowo-księgowych
- controllerów, analityków, specjalistów służb finansowo-księgowych

Program szkolenia

I. ZARZĄDZANIE KOSZTAMI - wprowadzenie
Zarządzanie kosztami - pojęcie i cele zarządzania, koszty w systemie sprawozdawczym a koszty w systemie zarządzania - jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyodrębnianiu kosztów na potrzeby zarządcze. Cykl zarządzania kosztami.
Metody wykorzystywane przy podziale kosztów w ramach poszczególnych „układów zarządczych kosztów". Przegląd narzędzi wykorzystanych do zarządzania kosztami.
II. KOSZTY - BAZA DANYCH O PRZEDSIĘBIORSTWIE
Gromadzenie kosztów w systemie zarządczym przedsiębiorstwa, tj. na potrzeby m.in. zarządzania kosztami działalności przedsiębiorstwa. Algorytmy tworzenia kosztów - przyczyny powstawania, zniekształcenia i przekroczenia kosztów. Zasady przetwarzania danych kosztowych tj. rozliczanie podmiotowe, rozliczanie przedmiotowe, szacowanie wartości działalności w toku wytwarzanych produktów i usług w przedsiębiorstwie. Rodzaje kalkulacji kosztów i warunki stosowania poszczególnych metod. Rachunek wyników wybranych części organizacyjnych przedsiębiorstwa oraz wielostopniowa i wieloblokowa prezentacja wyników finansowych przedsiębiorstwa. Dokumentacja systemu rachunku kosztów - przesłanki tworzenia.
III. PLANOWANIE, KONTROLA I ANALIZA KOSZTÓW
Przygotowanie organizacyjne przedsiębiorstwa do zarządzania kosztami: organizacja centrów odpowiedzialności, gromadzenia danych zgodne z miejscem ich powstawania, gromadzenie informacji zgodnie z miejscem kontroli. Planowanie operacyjne i planowanie strategiczne powiązane z zarządzaniem kosztami - jakie koszty, w jakiej perspektywie są kontrolowane. Planowanie operacyjne kosztów w przekroju ośrodków odpowiedzialności. Tworzenie budżetów cząstkowych i konsolidacja do poziomu sprawozdań finansowych. Kontrola przedsiębiorstwa - podstawy organizacji systemu. Rodzaje kontroli i metody wykorzystywane do kontroli kosztów w przedsiębiorstwie. Analiza kosztów działalności, w tym koszty bezpośrednie, koszty pośrednie, koszty ogóle i pozostałe koszty przedsiębiorstwa. Odchylenia - niedotrzymania i sprostowania. Uelastycznienie planów kosztów. Dokumentacja systemu planowania kosztów przedsiębiorstwa - elementy składowe i ich znaczenie.

Czas trwania

15 godz. lekcyjnych

Prelegenci

Cytat
Ekspert - specjalista w zakresie rachunkowości i finansów, pracownik naukowy Akademii Ekonomicznej, konsultant finansowy wielu przedsiębiorstw różnej wielkości. Współautor książek, publikacji i wielu kompletów materiałów szkoleniowych z zakresu finansów, rachunkowości i controllingu. Praktyk pracował, jako doradca finansowy, główny księgowy, dyrektor finansowy przedsiębiorstw z różnych branż. Aktualnie właściciel firmy świadczącej usługi doradcze i księgowe. Doświadczony wykładowca, od wielu lat prowadzący szkolenia dla menedżerów firm z całego kraju.

Gdzie i kiedy

Łódź 12 - 13 października 2015
Ośrodek szkoleniowy

Łódź

Strażacka

woj. łódzkie

Gdzie i kiedy

Katowice 21 - 22 września 2015
Ośrodek szkoleniowy

Katowice

Strażacka

woj. śląskie

Weź udział

Cena 1
(1476.00 zł brutto)
1200 PLN
Cena zawiera:
  • • Materiały szkoleniowe • Certyfikat ukończenia szkolenia • Serwis kawowy • Lunch
Weź udział

Organizator

Masters Centrum Szkolenia Biznesu A&A Polańska sp.j.
20-012 Lublin
Strażacka 8/90
woj. lubelskie
Jesteśmy firmą szkoleniową, która od 1998r. zajmuje się edukacją dorosłych. Firma jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych nr 2.06/00145/2005. Naszym klientom sprzedajemy wiedzę, umiejętności, praktyczne doświadczenia naszych trenerów i k...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Weź udział, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

• Zgłoszenia prosimy przesyłać faxem/pocztą z podpisem i pieczątką osoby decyzyjnej.
• Zgłoszenie przesłane e-mailem ma formę wstępnej rezerwacji
• Potwierdzenie uczestnictwa i szczegółowe informacje organizacyjne wysyłamy zgłoszonym uczestnikom 7 dni przed szkoleniem.
• W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu-zwrotu całości kwoty dokonujemy na podstawie pisemnej lub telefonicznej informacji do 10 dni przed szkoleniem

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.
Wiadomość została wysłana!

Dane kontaktowe

Masters Centrum Szkolenia Biznesu A&A Polańska sp.j.
20-012 Lublin Strażacka 8/90
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!