Szkolenie

Zarządzanie ryzykiem kontraktowym inwestycji budowlanych w umowach o zamówienia publiczne na roboty budowlane oraz w świetle warunków kontraktowych FIDIC

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności związanych z identyfikowaniem i oceną ryzyk prawnych dotyczących procesów inwestycyjno-budowlanych w oparciu o procedury Prawa zamówień publicznych oraz Warunków Kontraktowych FIDIC.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie adresowane jest do uczestników procesu inwestycyjno-budowlanego, realizujących inwestycje w ramach zamówień publicznych i/lub w oparciu o Warunki Kontraktowe FIDIC na dokumentację inwestycyjno-projektową, na zarządzanie i nadzór w procesie inwestycyjnym oraz na roboty budowlane, po stronie zamawiających, wykonawców lub podwykonawców.

Program szkolenia

 1. Podział i ocena ryzyk we wzorcowych warunkach kontraktowych stosowanych przez PKP PLK, GDDKiA oraz w oparciu o warunki kontraktowe FIDIC.

 2. Praktyczne aspekty wyjaśniania treści SIWZ (uprawnienia wykonawców, obowiązki zamawiających, terminy, zmiana SIWZ), w tym możliwości i zakres skarżenia SIWZ w zamówieniach na dokumentację inwestycyjno-projektową, na zarządzanie i nadzór w procesie inwestycyjnym oraz na roboty budowlane.

 3. Kary umowne we wzorcowych warunkach kontraktowych stosowanych przez PKP PLK, GDDKiA oraz w oparciu o warunki kontraktowe FIDIC.

 4. Komisji Rozjemstwa w Sporach w świetle Warunków Kontraktowych FIDIC.

 5. Praktyczne aspekty Powiadomienia o roszczeniu na gruncie Klauzuli 20.1. Warunków Kontraktowych FIDIC.

 6. Zarządzanie zmianami w umowach o zamówienie publiczne, w tym umowach o roboty budowlane (wprowadzanie zmian w zakresie robót zamiennych, dodatkowych), na podstawie art. 144 ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz w trybie Polecenia zmiany wydanego przez Inżyniera na podstawie Klauzuli 3 oraz 13 Warunków Kontraktowych FIDIC.

Czas trwania

1 dzień

Prelegenci

Cytat

Trener DEKRA

Gdzie i kiedy

Wrocław 14 czerwca 2021
DEKRA Business Garden Wrocław

54-202 Wrocław

Legnicka 48 H

woj. dolnośląskie

Zapisz się

Cena standardowa
za osobę
1099 PLN
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowo-konferencyjne
 • certyfikat uczestnictwa
 • serwis obiadowy
 • przerwy kawowe
Zapisz się

Organizator

DEKRA Polska Sp. z o.o.
02-697 Warszawa
ul. Rzymowskiego 28
woj. mazowieckie
DEKRA Solutions Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu DEKRA SE z siedzibą w Stuttgarcie - światowego lidera w dziedzinie usług dla przemysłu, certyfikacji systemów zarządzania, badań wyrobów, odbiorów technicznych, rzeczoznawstwa, nadzoró...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

DEKRA Polska Sp. z o.o.
02-697 Warszawa ul. Rzymowskiego 28
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!