Szkolenie: Zasady prawidłowego załadunku i rozmieszczenia towaru na pojeździe - nowelizacja ustawy o transporcie drogowym i ustawy Prawo przewozowe (oraz innych ustaw)

Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/zasady-prawidlowego-zaladunku-i-rozmieszczenia-towaru-na-pojezdzie-nowelizacja-ustawy-o-transporcie-drogowym-i-ustawy-prawo-przewozowe-oraz-innych-ustaw-48544-id4

Informacje o szkoleniu

 • Zasady prawidłowego załadunku i rozmieszczenia towaru na pojeździe - nowelizacja ustawy o transporcie drogowym i ustawy Prawo przewozowe (oraz innych ustaw)


  ID szkolenia: 48544
  Typ: Szkolenia
  Kategoria: Zaopatrzenie, zakupy Edukacja, nauka, szkolnictwo
 • Adres szkolenia:

  dokładna lokalizację podamy naszym uczestnikom przed szkoloeniem
  dokładną lokalizację podamy naszym uczestnikom przed szkoleniem
  Warszawa
  woj. mazowieckie
 • Termin szkolenia:

  Data: 17.10.2013
  Godziny zajęć (czas trwania):
  8 godzin dydaktycznych
 • Organizator szkolenia:

  ABC Sikorski
Zadaj pytanie:
Zgłoś uczestnictwo:
Narzędzia: Poleć znajomemu Drukuj
Wyszukaj inne
Szkolenia

Opis szkolenia

Informacje podstawowe o szkoleniu:

Powiemy jak prawidłowo zabezpieczać towar, jakich środków mocujących użyć, jakie są ograniczenia ładunkowe pojazdu oraz zapoznamy Państwa z niezbędnymi podstawami prawnymi.

Szkolenie skierowane jest do:

Szkolenie to przeznaczone jest dla logistyków oraz dla nadawców i odbiorców ładunków, którzy w związku nowelizacją ustaw odpowiadają, zgodnie z Prawem przewozowym i Konwencją CMR za prawidłowe załadowanie i rozmieszczenie towaru na pojeździe i mogą być karani grzywną za związane z tym nieprawidłowości („ Ustawa z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw” Dz. U. z 2011 nr 244 poz. 1454)

Program szkolenia:

odstawy prawne
Elementy Umowy o międzynarodowym przewozie towarów (Konwencji CMR) oraz Ustawy z dnia 15-11-1984 r. PRAWO PRZEWOZOWE a także ustawa o transporcie drogowym. Obowiązki uczestników przewozu (załadowcy, przewoźnika i kierowcy) – nowelizacja z dnia 16 września 2011 r.
Załadunek pojazdu, a bezpieczeństwo przewozu ładunku.
Ograniczenia w ładowaniu pojazdów. Ograniczenia wynikające z konstrukcji dróg, konstrukcji pojazdów oraz z praw fizyki. Siły działające na pojazd i ładunek (ciężar pojazdu, siła bezwładności i odśrodkowa). Siły utrzymujące ładunek na pojeździe (siła tarcia, zabezpieczenia i napinająca). Stateczność ładunku.
Wymagania ładunkowe wobec pojazdów.
Dobór nadwozia do przewożonego ładunku. Wytrzymałość ścian skrzyni ładunkowej, dopuszczalne naciski na podłogę skrzyni, właściwy rozkład obciążenia skrzyni i punkty mocowania ładunku. Zasady ustalania środka ciężkości ładunku. Plan ładowania pojazdu i umiejętność jego wykorzystania.
Rodzaje zabezpieczeń ładunków.
Dociskowe i kształtowe zabezpieczenia ładunku na skrzyni ładunkowej pojazdu oraz ich rodzaje, a także zabezpieczenie ładunku przez jego unieruchomienie. Umiejętność obliczania ilości pasów napinających i odciągów unieruchamiających ładunek na pojeździe, a także wykorzystania do tego celu szablonów i tablic obliczeniowych.
Środki mocujące dla zabezpieczenia ładunków.
Rodzaje środków mocujących (pasy, łańcuchy, liny, ochrony krawędzi, połączenia międzyścienne, pętle i kątowniki, siatki i plandeki, podkładki antypoślizgowe i poduszki wypełniające) i ich dobór do określonych ładunków. Budowa pasa mocującego i umiejętność posługiwania się nim w procesie mocowania ładunku.
Zalecenia IRU (międzynarodowej Unii Transportu Drogowego) w zakresie prawidłowego załadunku pojazdów.
Zalecenia dotyczące przewozów uniwersalnych, przewozów kontenerów pojazdami uniwersalnymi, przewozów drewna, przewozów ładunków o znacznej długości, przewozów pojazdów, przewozów płyt i bębnów, przewozów ładunków masowych, przewozów towarów paczkowanych (drobnicy) oraz palet.
Ćwiczenia Ocena błędów w załadunku pojazdu.
Szablon do oceny prawidłowości załadunku pojazdu.

Informacje o prelegentach:

dr inż. Bogusław Madej - wysokiej klasy specjalista i praktyk, autor ksiązek i podręczników dotyczących transportu

Koszt i warunki udziału

Ceny:

 • 740 - n

Cena zawiera:

wykład z użyciem prezentacji multimedialnej, przerwy kawowe, obiad podawany podczas spotkania, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

dr inż. Bogusław Madej - wysokiej klasy specjalista i praktyk, autor ksiązek i podręczników dotyczących transportu

Wydarzenie: Zasady prawidłowego załadunku i rozmieszczenia towaru na pojeździe - nowelizacja ustawy o transporcie drogowym i ustawy Prawo przewozowe (oraz innych ustaw)