Zasady prawidłowego załadunku i rozmieszczenia towaru na pojeździe - nowelizacja ustawy o transporcie drogowym i ustawy Prawo przewozowe (oraz innych ustaw)

O szkoleniu

Powiemy jak prawidłowo zabezpieczać towar, jakich środków mocujących użyć, jakie są ograniczenia ładunkowe pojazdu oraz zapoznamy Państwa z niezbędnymi podstawami prawnymi.
Kto powinien wziąć udział?
Szkolenie to przeznaczone jest dla logistyków oraz dla nadawców i odbiorców ładunków, którzy w związku nowelizacją ustaw odpowiadają, zgodnie z Prawem przewozowym i Konwencją CMR za prawidłowe załadowanie i rozmieszczenie towaru na pojeździe i mogą być karani grzywną za związane z tym nieprawidłowości („ Ustawa z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw” Dz. U. z 2011 nr 244 poz. 1454)

Program szkolenia

odstawy prawne
Elementy Umowy o międzynarodowym przewozie towarów (Konwencji CMR) oraz Ustawy z dnia 15-11-1984 r. PRAWO PRZEWOZOWE a także ustawa o transporcie drogowym. Obowiązki uczestników przewozu (załadowcy, przewoźnika i kierowcy) – nowelizacja z dnia 16 września 2011 r.
Załadunek pojazdu, a bezpieczeństwo przewozu ładunku.
Ograniczenia w ładowaniu pojazdów. Ograniczenia wynikające z konstrukcji dróg, konstrukcji pojazdów oraz z praw fizyki. Siły działające na pojazd i ładunek (ciężar pojazdu, siła bezwładności i odśrodkowa). Siły utrzymujące ładunek na pojeździe (siła tarcia, zabezpieczenia i napinająca). Stateczność ładunku.
Wymagania ładunkowe wobec pojazdów.
Dobór nadwozia do przewożonego ładunku. Wytrzymałość ścian skrzyni ładunkowej, dopuszczalne naciski na podłogę skrzyni, właściwy rozkład obciążenia skrzyni i punkty mocowania ładunku. Zasady ustalania środka ciężkości ładunku. Plan ładowania pojazdu i umiejętność jego wykorzystania.
Rodzaje zabezpieczeń ładunków.
Dociskowe i kształtowe zabezpieczenia ładunku na skrzyni ładunkowej pojazdu oraz ich rodzaje, a także zabezpieczenie ładunku przez jego unieruchomienie. Umiejętność obliczania ilości pasów napinających i odciągów unieruchamiających ładunek na pojeździe, a także wykorzystania do tego celu szablonów i tablic obliczeniowych.
Środki mocujące dla zabezpieczenia ładunków.
Rodzaje środków mocujących (pasy, łańcuchy, liny, ochrony krawędzi, połączenia międzyścienne, pętle i kątowniki, siatki i plandeki, podkładki antypoślizgowe i poduszki wypełniające) i ich dobór do określonych ładunków. Budowa pasa mocującego i umiejętność posługiwania się nim w procesie mocowania ładunku.
Zalecenia IRU (międzynarodowej Unii Transportu Drogowego) w zakresie prawidłowego załadunku pojazdów.
Zalecenia dotyczące przewozów uniwersalnych, przewozów kontenerów pojazdami uniwersalnymi, przewozów drewna, przewozów ładunków o znacznej długości, przewozów pojazdów, przewozów płyt i bębnów, przewozów ładunków masowych, przewozów towarów paczkowanych (drobnicy) oraz palet.
Ćwiczenia Ocena błędów w załadunku pojazdu.
Szablon do oceny prawidłowości załadunku pojazdu.

Czas trwania

8 godzin dydaktycznych

Prelegenci

dr inż. Bogusław Madej - wysokiej klasy specjalista i praktyk, autor ksiązek i podręczników dotyczących transportu

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

dokładna lokalizację podamy naszym uczestnikom przed szkoloeniem

Warszawa

dokładną lokalizację podamy naszym uczestnikom przed szkoleniem

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena 1
n
740
Cena zawiera:
  • wykład z użyciem prezentacji multimedialnej, przerwy kawowe, obiad podawany podczas spotkania, materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia
Zapisz się

Organizator

ABC Sikorski
04-083 Warszawa
Igańska 26/45
woj. mazowieckie
Jesteśmy firmą szkoleniową, specjalizujemy się w szkoleniach z branży: handel zagraniczny, techniki sprzedaży oraz TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) - w tej dziedzinie jesteśmy zdecydowanym liderem na rynku.
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

dr inż. Bogusław Madej - wysokiej klasy specjalista i praktyk, autor ksiązek i podręczników dotyczących transportu

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

ABC Sikorski
04-083 Warszawa Igańska 26/45
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!