O szkoleniu
identyfikacji i analizy stanu obecnego,
stosowania metod pobudzania kreatywności w pracy zespołowej,
skutecznego wdrażania wypracowanych rozwiązań.
Szkolenie adresowane jest do kadry kierowniczej oraz specjalistów zajmujących się doskonaleniem organizacji. Powinno zainteresować przede wszystkim tych, którzy chcą poznać metody rozwiązywania problemów, wzmacniania kreatywności, ukierunkowywania energii i potencjału grupy w celu generowania usprawnień.
Odbiorcami szkolenia są również specjaliści zajmujący się analizą efektywności i jakości procesów, którym zależy na rozwijaniu umiejętności praktycznego wykorzystywania metod analitycznych w doskonaleniu organizacji. W przypadku konfliktów mogą pełnić rolę niezależnego mediatora, eksperta, a znajomość metod pobudzania kreatywności i rozwiązywania problemów umożliwi im wsparcie organizacji w zwiększaniu skuteczności podczas wypracowywania i wdrażania działań doskonalących.
Program szkolenia
- Definicja pojęcia „dojrzałość organizacji” w kontekście zintegrowanego modelu dojrzałości organizacji CMMI 2.0
- Identyfikacja, opis i komunikowanie ewentualnych problemów, analiza korzyści wynikających z ich rozwiązania, priorytetyzacja z wykorzystaniem macierzy Eisenhowera
- Metody ilościowe w budowaniu dojrzałości organizacji: analiza przyczyn źródłowych: DMAIC, analiza Pareto, karty kontrolne, monitorowanie wyników procesu,
- Rodzaje burzy mózgów i ich zastosowanie: klasyczna, analogia, antyteza, ukierunkowanie, metoda 6-3-5 i inne metody jakościowe w rozwiązywaniu problemów: wykres przyczynowo skutkowy wraz z macierzą kontroli i wpływu, diagram powiązań, metoda „5 razy dlaczego?”, diagram drzewa, diagram macierzowy, diagram pokrewieństwa i technika grupy nominalnej, SCAMPER i TRIZ, metoda 8D,`
- Wykorzystanie mapy procesu w doskonaleniu, analiza efektywności cyklu procesu, analiza pracy w toku w celu określenia zapotrzebowania na pracowników,
- Metoda pola sił i analiza interesariuszy w celu ograniczania oporu przed zmianą
- Wdrażanie rozwiązań, planowanie działań i ich realizacja, komunikacja wewnętrzna na temat zmian, metoda A3, raportowanie podjętych działań.
Czas trwania
Prelegenci

Andrzej Kasiński - Prowadzący posiada ponad 20 letnie doświadczenie w doskonaleniu zarządzania operacyjnego w instytucjach finansowych m.in. w Raiffeisen Bank Polska S.A. oraz dyrektor ds. zarządzania jakością w Santander Bank Polska S.A.
Od 2011 roku posiada kwalifikacje Master Black Belt Lean Six Sigma, które uzyskał w BMGI w Denver w USA, jednej z najbardziej renomowanych firm zajmujących się kształceniem w dziedzinie zarządzania jakością na świecie. Jest ekspertem PIKW w zakresie zarządzania procesami.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowo-konferencyjne
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
- Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas! lub zadzwoń!
Masz pytania? Napisz do nas
