Zatrudnianie cudzoziemców - aspekty prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe.

O szkoleniu

• Zapoznanie z przepisami dotyczącym zatrudniania cudzoziemców według kategorii zawartych w przepisach ustawy o cudzoziemcach, ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, ustawie o skutkach powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom, ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych. • Zaznajomienie z przepisami dotyczącymi zezwoleń na pobyt czasowy i pracę • Wskazanie obowiązków pracodawcy względem zatrudnionego cudzoziemca, • Pomoc w przygotowaniu obowiązującej pracodawcę dokumentacji w związku z zatrudnieniem cudzoziemca.
Kto powinien wziąć udział?
Szkolenie kierowane jest dla pracowników działów kadrowo – płacowych, oraz finansowo – księgowych na wszystkich szczeblach: referentów, specjalistów, kierowników.

Program szkolenia

1. Uprawnienie do pobytu na terenie RP umożliwiającego wykonywanie pracy, a) kategorie cudzoziemców zwolnionych z obowiązku uzyskania pozwolenia na pracę, b) kategorie cudzoziemców objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na pracę. 2. Pozwolenie na pracę, ) zezwolenie na pobyt czasowy i pracę, b) zezwolenie na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji, c) delegowanie przez pracodawcę zagranicznego, d) zezwolenie na pobyt w celu prowadzenia działalności gospodarczej 3. Dokumentacja: a) uprawniająca do pobytu, b) uprawniająca do wykonywania pracy. 4. Obowiązki pracodawcy, a) forma umowy, b) wynagrodzenie, c) dokumenty dla cudzoziemca, d) obowiązki informacyjne względem cudzoziemca. 5. Sankcje za naruszenie przepisów dotyczących zatrudniania cudzoziemców: a) karne, b) ułatwienia dla cudzoziemca w dochodzeniu wynagrodzenia. 6. Opodatkowanie dochodów cudzoziemców a) ograniczony i nieograniczony obowiązek podatkowy, b) wybrane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, c) deklaracje podatkowe. 7. Ubezpieczenie społeczne i zdrowotne cudzoziemców a) zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnym, b) wybrane wyjątki na podstawie umów międzynarodowych. 8. Kontrola legalności pracy cudzoziemców a) organy kontroli, b) procedury kontrolne. 9. Inne zagadnienia.

Czas trwania

Terminy:
12-13.09.2016
10-11.10.2016
7-8.11.2016

Prelegenci

Trener TQMsoft

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Kraków

31-231 Kraków

Bociana 22a

woj. małopolskie

Rejestracja

Cena 1
pln netto/os
1 350
Cena zawiera:
  • Cena szkolenia obejmuje: szkolenie, materiały, certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, obiady, słodki poczęstunek, możliwość bezpłatnych, krótkich konsultacji do 3 miesięcy po szkoleniu, pomoc w rezerwacji hotelu oraz bezpłatny dostęp do elektronicznych materiałów szkoleniowych w systemie Biblioteka TQMsoft.
Zapisz się

Organizator

TQMsoft
31-231 Kraków
Bociana 22a
woj. małopolskie
Od 1996 roku wspieramy naszych Klientów w doskonaleniu jakości i produktywności. Usprawniamy procesy Klientów dostarczając i wdrażając najwyższej klasy produkty i usługi. Pomagamy doskonalić kompetencje techniczne i osobiste pracowników różnych sz...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Program przedstawia pełny zakres zagadnień, z których zostanie dobrany szczegółowy program przed szkoleniem, zgodnie z oczekiwaniami grupy na podstawie dodatkowych ustaleń z Uczestnikami

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

TQMsoft
31-231 Kraków Bociana 22a
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!