Zmiany legislacyjne dotyczące surowców zapachowych w branży kosmetycznej

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przedstawienie wiedzy dotyczącej składników zapachowych. Słuchacze zostaną zapoznani ze zmianami legislacyjnymi dotyczącymi tej grupy surowców – problemy branży: substancje CMR, alergeny zapachowe. Przedstawione zostaną również wymagania dotyczące dokumentacji w łańcuchu dostaw, dokumentacji niezbędnej do oceny bezpieczeństwa dla Safety Assessora i nowych aspektów prawnych w zakresie kart charakterystyk. Duży nacisk zostanie położony na bezpieczeństwo kompozycji zapachowych (publikacja 50 poprawki standardu IFRA) – IFRA a wymagania rozporządzenie kosmetyczne 1223/2009/WE wraz z póżn. zm.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie adresowane jest do osób chcących uporządkować, uzupełnić i pogłębić swoją wiedzę o surowcach zapachowych, do pracowników firm kosmetycznych, firm produkujących kompozycje zapachowe i olejki eteryczne oraz do osób zajmujących się oceną bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Zapraszamy również osoby zajmujące się sporządzaniem dokumentacji produktów chemicznych w tym kart charakterystyki i osoby zajmujące się przygotowywaniem etykiet produktów kosmetycznych i chemicznych.

Program szkolenia

1. Zasady wprowadzania do obrotu kompozycji zapachowych i olejków zapachowych - podstawy prawne.
2. Omówienie dokumentacji dla kompozycji zapachowej – 49 i 50 (nowa) poprawka standardu IFRA.
3. IFRA – szczegółowe omówienie certyfikatu i jego praktyczne stosowanie.
4. Grupy produktów konsumenckich według IFRA.
5. Ocena bezpieczeństwa kompozycji zapachowych i olejków zapachowych w produkcie kosmetycznym. Problemy branży i niezgodności.
6. Alergeny zapachowe. Prognozy zmian.
7. Zmiany legislacyjne dotyczące ważnych składników kompozycji zapachowych dla branży kosmetycznej. Produkty hipoalergiczne.
8. Oznakowanie produktów kosmetycznych.
9. Produkty kosmetyczne jako produkty palne – dodatkowe wymagania prawne i elementy oznakowania.

Czas trwania

9:45-15:15

Prelegenci

mgr inż. Michalina Świerczyńska-Kraska absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej na kierunku technologia chemiczna, o specjalności technologia barwników, chemii gospodarczej i produktów kosmetyki kolorowej. Członek Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Audytor wewnętrzny dobrych praktyk produkcyjnych wg ISO 22176:2007. Ukończyła z pozytywnym wynikiem egzaminu ,,Kurs Specjalistyczny dla Safety Assessorów’’. Autorka wielu publikacji zamieszczanych w branżowych czasopismach i portalach internetowych - „Chemia i Biznes", ,,biotechnologia.pl”, Kwartalniku Chemicznym „Prawo i Wiedza”. Wykładowca - prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady na studiach podyplomowych UŁ „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi” i „Jakość i Bezpieczeństwo Produktów Kosmetycznych”. W firmie THETA specjalista ds. produktów kosmetycznych, oceny bezpieczeństwa, specjalista ds. niebezpiecznych chemicznych produktów - kart charakterystyki, klasyfikacji i oznakowania produktów chemicznych.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.
Komputer z podłączeniem do sieci Internet, kamerą i mikrofonem.

Rejestracja

Szkolenie online
za osobę
580
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź
ul. Żeligowskiego 32/34
woj. łódzkie
Firma THETA Doradztwo Techniczne istnieje na polskim rynku od 2000 roku. Działając początkowo jako wsparcie dla firm, które wprowadzając do obrotu produkty chemiczne potrzebowały rzetelnie opracowanych Kart Charakterystyki. Stopniowo, w miarę zmian w...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź ul. Żeligowskiego 32/34
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!