Audyt procesu zawierania transakcji na instrumentach finansowych przez banki i korporacje

O warsztatach

Celem szkolenia jest pozyskanie przez Uczestników wiedzy z zakresu wartości pieniądza w czasie, charakterystyki instrumentów finansowych, procesów zawierania i rozliczania transakcji oraz zarządzania ryzykiem. Zdobycie praktycznej wiedzy w zakresie celów, procedur oraz testów mechanizmów kontrolnych. Nabycie umiejętności budowania efektywnych programów audytu.

Kto powinien wziąć udział?

Audytorzy wewnętrzni banków i korporacji, pracownicy działów Front-Office, Back-Office, Zarządzania Ryzykiem oraz IT, osoby pełniące funkcje zarządcze i nadzorcze w bankach i korporacjach, audytorzy i kontrolerzy zewnętrzni, studenci ostatnich lat kierunków ekonomicznych i prawniczych.

Program warsztatu

Dzień 1

 • Wartość pieniądza w czasie (zmienne, kapitalizacja, dyskontowanie, stopy procentowe).
 • Rynek instrumentów finansowych i jego uczestnicy (banki, korporacje, fundusze).
 • Charakterystyka instrumentów finansowych (Foreign Exchange, Forward, Forward Rate Agreement, Interest Rate Swap, Option, Currency Swap, Commercial Paper, Treasury Bills, Treasury Bonds, Corporate Bonds, Municipal Securities, Repo i Reverse Repo).

Dzień 2

 • Przykładowe programy audytu (cele, procedury oraz testy mechanizmów kontrolnych).
 • Ryzyka wbudowane w instrumenty finansowe (ryzyko rynkowe, ryzyko kredytowe, ryzyko płynności, ryzyko prawne).
 • Procesy Front-Office (ryzyka związane z operacjami i systemami).
 • Procesy Back-Office (ryzyka związane z operacjami i systemami).
 • Procesy zarządzania ryzykiem (ryzyka związane z modelami i systemami).

Czas trwania

2 dni

Prelegenci

Piotr Kalinowski

Absolwent Wydziału Ekonomii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (stypendium na Hogeschool van Arnhem en Nijmegen). Posiadacz dyplomu EMBA wydanego przez Polish Open University oraz Oxford Brookes University. Doświadczony menadżer audytu wewnętrznego. Z audytem wewnętrznym związany od 2001 r (Audit & Risk Review, Citibank Bank Handlowy w Warszawie S.A.). W latach 2011-2017 Zastępca Dyrektora Biura Kontroli Wewnętrznej oraz Dyrektor Działu Nadzoru Projektów i Zarządzania Ryzykiem w spółkach Grupy PGE. W latach 2017-2020 Dyrektor Działu Audytu Wewnętrznego w Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Brał udział w licznych krajowych i międzynarodowych projektach audytowych. Ma szerokie doświadczenie biznesowe zdobyte w instytucjach bankowych i firmach ubezpieczeniowych. Posiada certyfikaty CIA, CRMA, Prince2 oraz Dyplom Ministerstwa Skarbu Państwa uprawniający do reprezentowania Skarbu Państwa w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
1 185
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
 • Ulica i nr: Sienna 93 lok. 35
 • Kod pocztowy: 00-815
 • Miejscowość: Warszawa
 • Numer NIP: 5211005847

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa, Polska Sienna 93 lok. 35

Organizator

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa, Polska
Sienna 93 lok. 35
woj. mazowieckie
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!