Warsztat

IUCLID 6 - Praktyczne warsztaty

O warsztatach

IUCLID to oprogramowanie do zbierania, przechowywania, utrzymywania i wymiany danych dotyczących swoistych i niebezpiecznych właściwości substancji chemicznych, współtworzone przez OECD i Europejską Agencję Chemikaliów (ECHA), która udostępnia je bezpłatnie na stronie internetowej (www.iuclid.eu). IUCLID wykorzystywany jest na potrzeby spełniania wymogów rozporządzenia REACH, rozporządzenia w sprawie produktów biobójczych (BPR) oraz rozporządzenia w sprawie klasyfikacji, oznakowania i pakowania (ang. Classification, Labelling and Packaging, CLP) ((WE) nr 1272/2008). Zgodnie z rozporządzeniami REACH i BPR informacje przedkładane do ECHA muszą być przygotowane w formacie IUCLID 6. Wraz z kolejnymi wersjami programu wdrażany stopniowo jest nowy interfejs użytkownika (z wykorzystaniem przeglądarki stron internetowych), a docelowo wraz z nową wersją programu IUCLID, która zostanie udostępniona w październiku 2020 roku, wycofany zostanie całkowicie stosowany dotąd klasyczny interfejs. W związku z tym wszystkie ćwiczenia odbędą się z wykorzystaniem nowego interfejsu programu. Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo, jak korzystając z oprogramowania IUCLID, prawidłowo przygotować dokumentację, zarówno na potrzeby rozporządzenia REACH jak i rozporządzenia BPR, a także jak prawidłowo dokonać aktualizacji już przedłożonej dokumentacji. W asyście prowadzącego zainstalują Państwo najnowszą wersję oprogramowania IUCLID 6, a następnie wykonają szereg ćwiczeń, służących  zdobyciu  umiejętności, niezbędnych do samodzielnego przygotowania dokumentacji. W ramach ćwiczeń będzie przedstawiony również sposób, w jaki zgodnie z nowymi wymaganiami i nowym formatem, należy przygotować zgłoszenie mieszaniny stwarzającej zagrożenie w IUCLID 6. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą własnych laptopów, na których będą prowadzone ćwiczenia (minimalne wymagania: zainstalowany system Windows 7/8/10 , minimum 4GB pamięci RAM; użytkownik powinien posiadać uprawnienia administratora, umożliwiające instalację oprogramowania (biblioteki java 1.8).
Kto powinien wziąć udział?

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich użytkowników, którzy będą wykorzystywać program IUCLID na potrzeby spełniania wymogów rozporządzeń REACH, BPR lub CLP.

Program warsztatu

1. Wprowadzenie do IUCLID 6 (i ewentualnie instalacja na komputerach uczestników)

2. Ćwiczenia na komputerach z wykorzystaniem programu IUCLID:
- omówienie procesu instalacji i instalacja oprogramowania na komputerach,
- omówienie najważniejszych funkcji programu i przygotowanie do pracy.

3. REACH:
- przygotowanie dokumentacji rejestracyjnej jako uczestnik wspólnego przedłożenia,
- aktualizacja dokumentacji rejestracyjnej,
- wykorzystanie narzędzia do sprawdzania kompletności dokumentacji rejestracyjnej,
- wykorzystanie narzędzia do obliczenia wysokości opłat,
- omówienie innych rodzajów dokumentacji (np. opt out, wiodący rejestrujący),
- przygotowanie zapytania przed właściwą rejestracją (inquiry).

4. CLP (Poison Centres):
- przygotowanie dokumentacji poinformowania.

5. BIOCYDY:
- przygotowanie zbioru opisującego substancję,
- przygotowanie zbioru opisującego produkt biobójczy,
- tworzenie dossier,
- narzędzie do sprawdzania poprawności i kompletności dossier,
- narzędzie do generowania charakterystyki produktu biobójczego (SPC).

6. Konsultacje, dyskusja

Czas trwania

Rozpoczęcie zajęć: 24 listopada o godz. 8:30; czas trwania zajęć: 18 godzin akademickich.
Zakończenie szkolenia: 27 listopada o godz. 11:00.

Prelegenci

Cytat

 

Naczelnik Wydziału ds. Oceny Substancji w Departamencie ds. Oceny Ryzyka w Biurze ds. Substancji Chemicznych. Pełnomocnik ds. Informatyzacji Urzędu, przedstawiciel Polski w pracach m.in. IUCLID Users Group Expert Panel. Akredytowany europejski ekspert ds. oceny ryzyka toksykologicznego.

Gdzie i kiedy

Zakopane 24 - 27 listopada 2020
brak danych

Zakopane

woj. małopolskie

Zapisz się

Cena 1
zł + 23% VAT za osobę
1990 PLN
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, zaświadczenie uczestnictwa, trzy noclegi w pokojach 2-osobowych oraz pełne wyżywienie od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu.
Zapisz się
Cena 2
zł + 23% VAT za osobę przy zgłoszeniu powyżej 2 osób oraz dla stałych klientów
1890 PLN
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach, materiały szkoleniowe, zaświadczenie uczestnictwa, trzy noclegi w pokojach 2-osobowych oraz pełne wyżywienie od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu.
Zapisz się

Organizator

Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń
20-952 Lublin
ul. Mełgiewska 7 - 9
woj. lubelskie
Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń specjalizuje się w szkoleniach otwartych i zamkniętych w zakresie ochrony środowiska. Posiadamy wieloletnie doświadczenia pracy w szkoleniach, dzięki czemu zapewniamy wysoką jakość merytoryczną szkoleń ora...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą własnych laptopów, na których będą prowadzone ćwiczenia (minimalne wymagania: zainstalowany system Windows 7/8/10 , minimum 4GB pamięci RAM; użytkownik powinien posiadać uprawnienia administratora, umożliwiające instalację oprogramowania (biblioteki java 1.8).


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Lubelskie Centrum Doradztwa i Szkoleń
20-952 Lublin ul. Mełgiewska 7 - 9
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!