O warsztatach
Negocjacje umów IT z kontrahentami zagranicznymi mają swoją specyfikę. Takie kontrakty zwykle są poddane prawu obcemu (angielskiemu, amerykańskiemu, singapurskiemu, itd.) i pozostają pod przemożnym wpływem systematyki prawa anglosaskiego. Brak świadomości odnośnie do skutków prawnych określonych rozwiązań czy klauzul przyjętych w umowie może istotnie pogarszać pozycję kontraktową jednej ze stron – np. wyeksponować stronę na ryzyko daleko idącej odpowiedzialności, zobligować do zapewniania ciągłej zgodności z prawem dostarczanego oprogramowania, ograniczyć możliwość podejmowania współpracy z innymi potencjalnymi klientami, pozbawić możliwości efektywnego nabycia praw własności intelektualnej, itd.
Podczas szkolenia uczestnicy zostaną zapoznani ze specyfiką redagowania i negocjowania kontraktów IT w środowisku międzynarodowym. Przedstawione zostaną klauzule umowne charakterystyczne dla współczesnych kontaktów IT zawieranych przez strony pochodzące z różnych państw. Na bazie wieloletniej praktyki i doświadczeń prowadzącego, uczestnicy poznają potencjalne rozwiązania negocjacyjne pozwalające na zbalansowanie interesów stron i osiągnięcie sukcesu negocjacyjnego. Celem szkolenia nie jest omówienie poszczególnych rodzajów umów IT występujących w obrocie międzynarodowym, lecz przeanalizowanie kluczowych klauzul zwykle wspólnych dla różnych umów IT.
Szkolenie jest dedykowane osobom zaangażowanym w redagowanie, negocjowanie a potem także realizację umów IT w obrocie międzynarodowym, w szczególności:
- menedżerom operacyjnym, product ownerom, menedżerom odpowiedzialnym za business development, szefom działów IT,
- opiekunom klientów prowadzącym proces onboardingu nowego klienta,
- koordynatorom projektów IT w toku ich realizacji,
- prawnikom in-house firm IT.
Program warsztatu
- Kontrakty międzynarodowe – czyli właściwie jakie?
- Specyfika kontraktów IT w systematyce prawa anglosaskiego.
- Kluczowe klauzule w kontraktach IT w obrocie międzynarodowym:
- Przykładowe klauzule:
- Autorska selekcja i omówienie przedmiotu kluczowych klauzul.
- Brzmienie klauzul może być prezentowane w jęz. pol. lub ang.
- Wpływ metodyki Agile / Waterfall oraz modelu świadczenia usług (SaaS).
- Przykładowe klauzule:
- Praktyka negocjacyjna:
- Omówienie podejścia i kierunków negocjacji kluczowych klauzul kontraktowych:
- Jednostkowa klauzula – rozwiązania maksymalnie korzystne dla danej strony.
- Jednostkowa klauzula – rozwiązania pośrednie.
- Spojrzenie przez pryzmat całokształtu klauzul w danej umowie IT – dodatkowe wskazówki praktyczne.
- Omówienie podejścia i kierunków negocjacji kluczowych klauzul kontraktowych:
Czas trwania
Prelegenci
Łukasz Wieczorek
Radca prawny (od 2014 r.), Partner w Konieczny Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych. Absolwent studiów prawniczych i doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W Kancelarii koordynuje zespół TMT/IT oraz International Desk. Specjalizuje się w prawie nowych technologii (IT), prawie własności intelektualnej, prawie nieuczciwej konkurencji, prawie gospodarczym, pracując na co dzień w środowisku międzynarodowym. Posiada szerokie, wieloletnie doświadczenie w sprawach dotyczących sektora IT. Brał udział w dziesiątkach projektów przygotowując i negocjując umowy IT m.in. z kontrahentami z USA, Europy i Azji – z branży bankowej, finansowej, ubezpieczeniowej, hazardowej, hotelowej czy muzycznej.
Był zaangażowany w negocjacje kontraktu między klientem Kancelarii a Citibank dotyczącym wdrożenia autorskiej aplikacji klienta w 16 krajach rejonu Europy, Azji i Pacyfiku (za którą Kancelaria otrzymała w 2018 r. nagrodę „Rzeczpospolitej” w kategorii „Wyjątkowy kunszt prawniczy przy obsłudze transakcji”). Negocjował również z sukcesem umowę IT pomiędzy klientem Kancelarii a spółką o statusie jednorożca z Doliny Krzemowej (USA).
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 890 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
- zniżkę 3% przy zgłoszeniu za pośrednictwem Eventis.pl (cena standardowa 990 zł)
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia, którego potwierdzenie przyjęcia przez Organizatora stanowi zawarcie umowy uczestnictwa w szkoleniu.
- Zgłaszając udział w szkoleniu zgłaszający zobowiązuje się do uiszczenia umówionej opłaty za szkolenie.
- Opłata realizowana jest przelewem na konto Organizatora na podstawie potwierdzenia udziału oraz faktury pro forma, a płatność wymagana jest przed szkoleniem, chyba że strony uzgodnią inne warunki.
- Odwołanie zgłoszenia możliwe jest bezkosztowo na nie mniej niż 7 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia, pod warunkiem poinformowania Organizatora na piśmie (w tym z użyciem poczty elektronicznej). Odwołanie po wskazanym terminie skutkuje naliczeniem pełnej opłaty.
- Brak udziału w szkoleniu nie może być rozumiany jako odstąpienie od umowy i nie zwalnia z obowiązku zapłaty ceny szkolenia.
- Zgłaszający ma możliwość jednorazowego przeniesienia terminu szkolenia na inny termin (o ile dostępne są wolne miejsca) bądź wykorzystania wpłaconej kwoty na inne szkolenie Organizatora pod warunkiem wyrównania różnicy w cenie. Wpłata nie podlega zwrotowi, ani w części, ani w całości.
- Organizator zastrzega prawo zmiany terminu i miejsca szkolenia, a także odwołania szkolenia z powodów niezawinionych przez Organizatora (np. siła wyższa, choroba prowadzącego, nie zebranie wystarczającej grupy uczestników). W takiej sytuacji zawiadamia Zgłaszającego o odwołaniu szkolenia na piśmie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz zwraca wpłacone kwoty w terminie 7 dni bądź za zgodą Zgłaszającego proponuje inny termin/miejsce realizacji szkolenia.
- Nazwa firmy: Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.
- Ulica i nr: Ficowskiego 15
- Kod pocztowy: 01-747
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 5260209840