Zarządzanie ryzykiem - warsztaty

O warsztatach

Aby sprawnie zarządzać ryzykiem niezbędna jest umiejętność identyfikacji ryzyk, ich opisywania, przeprowadzania analizy oraz opracowania odpowiednich reakcji na nieakceptowane ryzyka. Najważniejszą częścią warsztatów będzie właśnie ćwiczenie tych umiejętności. Wykorzystane zostaną przygotowane przez prowadzącego warsztaty opisy przypadków. W każdym z opisów będziemy identyfikować ryzyka, opisywać je i poddawać analizie. 

Dlaczego warto wziąć udział?

Cel szkolenia

Doskonalenie umiejętności zarządzania ryzkiem zdobytych podczas szkolenia „Zarządzanie ryzykiem wg. metodyki określonej w Standardach kontroli zarządczej opublikowanych przez Ministra Finansów” lub podczas innych szkoleń dotyczących zarządzania ryzykiem w jednostkach sektora finansów publicznych.

Kto powinien wziąć udział?

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które w swoim miejscu pracy zaangażowane są w działania związane z zarządzaniem ryzkiem i które chcą doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie.

Program warsztatu

1. Wprowadzenie do warsztatów – przypomnienie najważniejszych czynności wykonywanych w ramach procesu zarządzania ryzkiem.

2. Praca z opisami przypadków polegająca na:

  • identyfikacji ryzyk,
  • sporządzaniu opisu ryzyka,
  • przeprowadzeniu analizy ryzyka (z wykorzystaniem metody jakościowej lub ilościowej lub  mieszanej),
  • przeprowadzeniu ewaluacji ryzyka,
  • określaniu reakcji na ryzyka (szczególne zwrócenie uwagi na doskonalenie umiejętności odpowiedniego adresowania reakcji na ryzyko - na przyczyny występowania ryzyka oraz następstwa materializacji ryzyka).

Czas trwania

1 dzień

Prelegenci

Marek Sawicki, naczelnik wydziału w urzędzie centralnym. Doświadczony audytor wewnętrzny (certyfikat Ministra Finansów). Manager ciągłości działania wg. Normy ISO 22301:2019 (certyfikat CIS-Certification & Information Security Services). Trener budżetu zadaniowego (certyfikowany przez Ministerstwo Finansów). Od początku powstania obowiązku sprawowania kontroli zarządczej osobiście koordynuje wdrażanie i funkcjonowanie tego narzędzia zarządzania w urzędzie centralnym. Specjalizuje się w problematyce kontroli zarządczej, w tym w szczególności zarządzania ryzykiem oraz audytu wewnętrznego.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
690
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowo-konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa
Sienna 93 lok. 35
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa Sienna 93 lok. 35
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!