„Pobór podatku u źródła – podstawowe zasady”

O webinarze

Serdecznie zapraszamy na webinar "Podatek u źródła -  podstawowe zasady"

Podczas webinaru omówione zostaną zasady poboru podatku u źródła w prrzypadku wypłat do 2.000.000 zł oraz powyżej 2.000.000 zł na rzecz tego samego kontrahenta w roku podatkowym,

Kto powinien wziąć udział?

Webinar skierowany jest do:

  • osób pracujących w biurze rachunkowym - księgowych
  • doradców podatkowych 
  • osób zainteresowanych omawianą tematyką

Program webinaru

Podatek u źródła to forma podatku występująca w zakresie ustawy o PIT oraz ustawy o CIT. Jego przedmiotem są, w szczególności, wypłacane należności na rzecz zagranicznych kontrahentów tytułem np. odsetek, należności licencyjnych, dywidend czy niektórych usług o charakterze niematerialnym. Nie ulega wątpliwości, że podatek u źródła jest podatkiem sprawiającym podatnikom ogromne trudności. Podczas webinaru pragniemy przybliżyć Państwu podstawowe zasady poboru podatku u źródła – wobec czego wskażemy sposób poboru podatku u źródła w przypadku:

a.      wypłat należności do wartości 2.000.000 zł na rzecz tego samego kontrahenta w roku podatkowym,

b.      wypłat należności powyżej wartości 2.000.000 zł na rzecz tego samego kontrahenta w roku podatkowym,

a także omówimy zabezpieczenie możliwości niepobierania podatku u źródła w przypadku wypłat przekraczających 2.000.000 zł na rzecz tego samego kontrahenta w roku podatkowym

Czas trwania

10:00 - 10:30

Prelegenci

Magdalena Górska

Doradca Podatkowy.  Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Podatki i doradztwo podatkowe. Technik ekonomista oraz technik rachunkowości – posiada kwalifikacje zawodowe A.35. „Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji”, A.36. „Prowadzenie rachunkowości”, A.65 „Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych”. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów oraz Rektora Uniwersytetu Gdańskiego. Doświadczenie zdobywała pracując zarówno jako księgowa w biurze rachunkowym, jak i jako członek zespołu w dziale podatkowym spółki audytorskiej. Prywatnie pasjonatka dobrej książki, muzyki oraz miłośniczka zwierząt. Wieloletni pracownik Izby Skarbowej we Wrocławiu. Trener Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów w zakresie podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w międzynarodowych firmach zajmując się podatkiem VAT oraz procedurą podatkową. W ramach własnej działalności gospodarczej prowadzi specjalistyczne szkolenia podatkowe. Od 2010 roku związany jest z Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu, w której prowadzi wykłady z zakresu podatków. Współpracuje również z szeregiem renomowanych firm szkoleniowych w Polsce. Autor licznych publikacji dla biuletynu VAT wydawnictwa INFOR.

 

.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Webinar prowadzony na platformie ClickMeeting

Rejestracja

Bezpłatny webinar
0
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
Zapisz się

Organizator

Akademia Podatków i Prawa
50-502 Wrocław
Hubska 52/14
woj. dolnośląskie
Akademia Podatków i Prawa powstała z inicjatywy kancelarii Staniek&Partners w celu szerzenia wiedzy prawno-podatkowej. W biznesie rozpoznanie i identyfikowanie potencjalnych problemów oraz wyzwań natury prawnej jest ważną umiejętnością. Dysponując...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Akademia Podatków i Prawa
  • Ulica i nr: Hubska 52/14
  • Kod pocztowy: 50-502
  • Miejscowość: Wrocław
  • Numer NIP: 8992913267

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Akademia Podatków i Prawa
50-502 Wrocław Hubska 52/14
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!