Znajdź najlepsze darmowe webinary i webinaria!

  • Poznaj najciekawsze bezpłatne webinary i webinaria
  • Zapisz się na powiadomienia o darmowych webinarach

Darmowe webinary, bezpłatne webinaria: 68

  • już od 0 zł
  • już od 0 zł
  • już od 0 zł
  • już od 0 zł
  • już od 0 zł
  • już od 0 zł
  • już od 0 zł
Artykuł

Darmowe webinary i webinaria - czym są i kiedy warto w nich uczestniczyć?

Dowiedz się czym są webinary i webinaria i czy warto uczestniczyć w darmowych webinarach. Na co zwrócić uwagę zanim zapiszemy się na darmowy webinar lub bezpłatne webinarium?

Co to jest webinar?

Webinar to rodzaj prezentacji lub wykładu, który odbywa się za pomocą Internetu. Słowo "webinar" jest skrótem od "web-based seminar" (seminarium internetowe). Webinary są często wykorzystywane do prowadzenia szkoleń lub prezentacji biznesowych, ale mogą być również używane w innych celach, takich jak nauka, kultura i rozrywka. Podczas webinaru uczestnicy mogą oglądać prezentację lub wykład na swoich komputerach, a także mogą zadawać pytania za pomocą czatu lub głosu.

Często zamiennie wykorzystuje się nazwy webinar oraz webinarium. Jeśli więc trafimy na nazwy webinaria, webinary pamiętajmy, że są to zwroty pokrewne.

Darmowe webinary, bezpłatne webinaria

Wiele webinarów organizowanych jest bezpłatnie. Darmowe webinary i webinaria mają oczywistą zaletę, pozwalają zdobywać wiedzę i informacje oraz nawiązywać kontakty bez ponoszenia kosztów. Czy zawsze warto uczestniczyć w darmowych i bezpłatnych webinarach? Bez wątpienia warto, pod warunkiem, że zanim zapiszemy się na bezpłatny webinar sprawdzimy jego program. Często bowiem organizatorzy zapominają pamiętać, że organizując webinar powinni zapewnić jego wysoką jakość i warto merytoryczną i przeładowują program webinariu treściami promocyjnymi i marketingowymi. Z takiego webinaru nie będziemy zadowoleni nawet pomimo braku opłaty.

Zapisując się na bezpłatne webinary i webinaria powinniśmy też sprawdzić kwestie odpłatności za certyfikat. Często decydujemy się wziąć udział w webinarze nie tylko w celu poszerzenia naszej wiedzy czy kompetencji, ale również, aby uzyskać certyfikat potwierdzający posiadane umiejętności. Organizatorzy darmowych webinarów często jednak każdą osobno zapłacić za wystawienie certyfikatu uczestnictwa, a czasami również za osobny egzamin niezbędny do uzyskania certyfikatu. Nie ma w tym nic złego, o ile organizator z góry uprzedza o warunkach uzyskania certyfikatu.

Gdzie znaleźć darmowe webinary i bezpłatne webinaria?

Listę bezpłatnych i darmowych webinarów i webinariów przygotowaliśmy na górze strony. Regularnie pojawiają się na niej nowe pozycje pozwalające zapoznawać się z zagadnieniami z zakresu marketingu, przedsiębiorczości, nowoczesnych technologii oraz umiejętności osobistych. Jeśli chcemy być na bieżąco z nowymi bezpłatnymi webinariami pojawiającymi się na stronie warto zapisać się na powiadomienia na dole strony. Za każdym razem, gdy pojawi się nowy bezpłatny webinar lub webinarium otrzymamy powiadomienie mailowe. Powiadomienia przychodzą raz w tygodniu. Zawsze mamy też możliwość wypisania się z powiadomień klikając link wypisz w przesłanym mailu.

Darmowe webinary i webinaria - czym są i kiedy warto w nich uczestniczyć?
Webinary darmowe i bezpłatne

Zostaw swój e-mail, aby otrzymać powiadomienie, gdy pojawi się darmowy webinar lub webinarium!