Szkolenia i kursy z rozwoju osobistego i umiejętności osobistych!

  • Poznaj szkolenia, konferencje i kursy dotyczące rozwoju umiejętności osobistych
  • Sprawdź ich program, ceny i zarejestruj się online!
Rozwiń Szkolenia z rozwoju osobistego od lat cieszą się szczególnym zainteresowaniem zarówno pracodawców, jak i osób indywidualnych. W naszej bazie staraliśmy się zebrać kursy, warsztaty i szkolenia o tematyce rozwój osobisty organizowane w całej Polsce, zarówno stacjonarnie, jak i online. Pozwala to szybko zapoznać się z ofertą szkoleń z rozwoju osobistego i umiejętności osobistych, porównać poszczególne kursy i szkolenia, ich program i ceny i zarejestrować się bezpłatnie na wybrane wydarzenie! Zwiń

szkolenia rozwój osobisty, kursy umiejętności osobiste
Przewiń stronę

Umiejętności osobiste: 586

Artykuł

Umiejętności osobiste: szkolenia, kursy i warsztaty rozwój osobisty.

Przystosowanie pracownika do wykonywania danego zawodu w konkretnej firmie jest określane nie tylko przez jego wiedzę czy wykształcenie. Coraz częściej pracodawcy dostrzegają również znaczenie tzw. kompetencji miękkich, w tym umiejętności osobistych. Dowiedz się, czym dokładnie są umiejętności osobiste, dlaczego warto je rozwijać i jak w ich rozwoju pomóc mogą warsztaty, szkolenia i kursy z rozwoju osobistego.

Kompetencje twarde i miękkie

Warto rozpocząć omawianie umiejętności osobistych od wskazania różnic pomiędzy kompetencjami twardymi a miękkimi. Idealny pracownik na dane stanowisko powinien wykazywać się określonym zestawem kwalifikacji należących do obu tych grup. Kompetencje twarde związane są z konkretną wiedzą i specjalistycznymi umiejętnościami, które są niezbędne do wykonywania określonego zawodu. To np. umiejętność obsługi konkretnych maszyn czy programów, znajomość języka na określonym poziomie czy też wiedza merytoryczna.

Kompetencje miękkie związane są zaś z charakterem, psychiką i określonymi postawami. Charakteryzuje je uniwersalność – możliwość zastosowania w każdym zawodzie, a także w życiu prywatnym. Tę grupę umiejętności można podzielić dodatkowo na dwie grupy: interpersonalne i osobiste. Te pierwsze dotyczą relacji z innymi ludźmi i mogą obejmować np. zdolność do perswazji czy motywowania, umiejętność sprawnej komunikacji, pracy zespołowej lub też rozwiązywania konfliktów. W pracy bardzo ważne są też jednak umiejętności osobiste, które omówimy szerzej.

Czym są umiejętności osobiste?

Umiejętnościami osobistymi można nazwać cechy niezbędne do efektywnego samozarządzania. Można do nich zaliczyć m.in.:

Lista przydatnych kompetencji osobistych jest jednak znacznie szersza. Obserwacja rynku pracy pokazuje również, że mają one coraz większe znaczenie dla pracodawców. Obecnie nie brakuje dobrze wykształconych i przygotowanych merytorycznie pracowników, jednak nie musi to oznaczać wystarczających kwalifikacji do wykonywania określonych zadań. Bardzo ważne jest również przystosowanie kandydata do określonego środowiska i specyfiki pracy. O tym właśnie decydują umiejętności osobiste.

Dlaczego umiejętności osobiste są tak ważne?

Badania wykazują, że to niekoniecznie wykształcenie czy inteligencja determinują sukces zawodowy, a właśnie umiejętności osobiste i interpersonalne. Wiąże się z nimi m.in. etyka pracy, odporność na stres, możliwość przystosowania się do zmiennych warunków czy też efektywność w realizacji zadań – wszystkie te cechy okazują się zaś niezwykle ważnymi składowymi w osiąganiu celów. To właśnie dzięki nim pracownik może w pełni wykorzystać swój potencjał i zasoby, którymi dysponuje.

Umiejętności osobiste wskazują również na zgodność cech potencjalnego pracownika z polityką, charakterem i stylem pracy firmy. Pracodawcy coraz częściej korzystają z testów kompetencyjnych i psychologicznych podczas rekrutacji, by sprawdzić, czy profil kandydata pasuje do określonego zespołu. Jak bowiem wiadomo specyfika pracy na podobnych stanowiskach w różnych firmach może się znacząco różnić, a dla efektywności kadry bardzo ważne są nie tylko uzupełniające się kompetencje, ale również kompatybilność postaw, celów czy charakterów.

Umiejętności osobiste – co warto wiedzieć?

Wielu pracowników jest przekonanych, że ma liczne kompetencje miękkie, choć często jest to błędne założenie. Niekoniecznie musi wynikać to z arogancji czy naginania prawdy – umiejętności osobiste i personalne to coś, co trudno zmierzyć oraz samodzielnie ocenić. Dlatego zdecydowanie warto kształcić się w tym kierunku, korzystając z okazji do rozwoju czy to poprzez doświadczenie życiowe i zawodowe, czy poprzez szkolenia. Warto przy tym pamiętać, ze zdolność do dotrzymywania terminów to nie to samo co umiejętność zarządzania sobą w czasie, a umiejętność wyrażania własnego zdania bez szacunku i wrażliwości wobec innych to nie asertywność, a raczej ignorancja czy arogancja.

Jak rozwijać umiejętności osobiste?

Rozwijanie umiejętności osobistych powinno mieć priorytetowe znaczenie zarówno dla jednostek chcących wyróżnić się na rynku pracy i szybciej zdobywać wyższe stanowiska, jak i dla pracodawców. Inwestycja w tego rodzaju kompetencje, na przykład poprzez odpowiednie szkolenia rozwojowe, może mieć ogromne znaczenie dla firmy – szczególnie w przypadku doskonałych specjalistów w swoich dziedzinach. Bardzo dobrym sposobem na dokształcenie się w tym kierunku są szkolenia, warsztaty i kursy z rozwoju osobistego. Bywają one organizowane w formie otwartej lub zamkniętej (wyłącznie dla pracowników danego zespołu). Popularne tematy szkoleń z rozwoju osobistego obejmują m.in.:

  • automotywację,
  • autoprezentację,
  • zarządzanie sobą w czasie,
  • asertywność,
  • kreatywność i twórcze myślenie,
  • rozwiązywanie problemów i zdolność do podejmowania decyzji,
  • inteligencję emocjonalną.

Wszystkie te cechy można rozwinąć poprzez odpowiedni trening, a inwestycja w naukę jest w tym przypadku niezwykle opłacalna.

Gdzie znaleźć szkolenie rozwój osobisty? Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Poznań, Katowice a może szkolenia z rozwoju osobistego online?

Jeśli chcesz zadbać o swój rozwój osobisty bądź rozwój umiejętności osobistych swoich pracowników i współpracowników to dobrze trafiłeś! Nasza baza szkoleń, kursów i konferencji z umiejętności osobistych pomoże znaleźć Ci oferty wydarzeń merytorycznych w całej Polsce przygotowanych z myślą o rozwoju osobistym i zawodowym. W bazie znajdziesz wydarzenia takie jak szkolenia rozwojowe, kursy, seminaria, warsztaty, a także konferencje czy kongresy poświęcone tematyce rozwoju osobistego i poszerzania umiejętności osobistych. Baza zawiera wydarzenia wraz z informacją o terminie i miejscu odbycia się, programie merytorycznym i prelegentach, a także cenach i warunkach uczestnictwa. Rejestracji można dokonać online!

Szkolenia rozwojowe, warsztaty rozwój osobisty oraz kursy z rozwoju osobistego znajdziemy we wszystkich dużych miastach w Polsce. Prym w dziedzinie szkoleń z rozwoju osobistego wiodą między innymi Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów, Lublin, Katowice, Łódź, Szczecin, Toruń, Olsztyn oraz Warszawa. Rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy jest jednak możliwy również poza dużymi ośrodkami miejskimi dzięki szkoleniom z rozwoju osobistego online. Realizowane są one zdalnie, z użyciem platform do prowadzenia wideokonferencji takich jak Zoom czy Microsoft Teams. Pozwala to wziąć udział w warsztatach z rozwoju osobistego bez względu na miejsce zatrudnienia czy zamieszkania.

Jakie jeszcze tematy szkoleń z rozwoju osobistego i zawodowego warto rozważyć?

excel, sztuka prezentacji i wystąpienia publiczne, motywowanie pracowników, komunikacja, coaching, office, kreowanie wizerunku, power point, trening pamięci, etykieta, zarządzanie czasem, wywieranie wpływu, przywództwo, efektywna współpraca, prezentacja, project management, psychologia, interpersonalne, menedżerskie.

Jak wybrać szkolenie rozwój osobisty?

Zanim zdecydujemy się na konkretne szkolenie z rozwoju osobistego i umiejętności osobistych warto poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie własnych potrzeb szkoleniowych oraz stylu uczenia się. Jeśli najlepiej przyswajamy wiedzę w trakcie ćwiczeń i intrerakcji z innymi osobami wybierzmy warsztaty i szkolenia, w których zajęcia oparte są o gry sypulacyjne, ćwiczenia, pracę w grupie itp. Jeśli natomiast zależy nam na możliwośći realizacji programu kursu w dogodnym dla nas czasie i miejscu, a także we własnym tempie, kurs online z rozwoju umiejętności osobistych może okazać się świetnym wyborem.

Wybierając szkolenia z rozwoju osobistego warto również porównywać oferty szkoleń od różnych organizatorów i firm szkoleniowych. Rynek szkoleń jest bardzo zróżnicowany - co samo, bądź podobne szkolenie może kosztować nawet o kilkaset procent więcej w zalezności od organizatora. Dlatego warto skorzystać z bazy kursów i szkoleń z rozwoju osobistego, aby szybko i sprawnie porównać oferty pod względem programu szkolenia oraz cen za szkolenie czy kurs.

Umiejętności osobiste: szkolenia, kursy i warsztaty rozwój osobisty.
Rozwój osobisty

Ostatnie artykuły, poradniki oraz newsy

Rozwijamy skuteczność osobistą i zawodową na szkoleniach!
22 czerwca 2021
Rozwijamy skuteczność osobistą i zawodową na szkoleniach!

Umiejętności twarde to nie wszystko, dowiedz się czym są umiejętności miękkie i jak wesprzeć ich rozwój poprzez umiejętnie dobrane szkolenia.

Czytaj więcej
Coaching – moda czy metoda?
25 marca 2021
Coaching – moda czy metoda?

Popularność coachingu rośnie z roku na rok w ogromnym tempie. Skąd się wzięła i na ile coaching to moda, a na ile metoda osiągania większej efektywności w życiu zawodowym i osobistym?

Czytaj więcej
Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych
28 lipca 2021
Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych

Występowanie publiczne i prezentacje to nieodłączna część warsztatu współczesnych przywódców i menedżerów. Jak przygotować się do wystąpienia publicznego? Jak zainteresować, zaangażować i porwać tłum prowadząc prezentacje?

Czytaj więcej
Cztery cechy wysoko inteligentnych osób
8 lipca 2021
Cztery cechy wysoko inteligentnych osób

Poznaj cztery cechy charakterystyczne dla wysoko inteligentnych osób, które pozwalają im odnosić sukcesy zawodowe i w życiu prywatnym.

Czytaj więcej