Cyberbezpieczeństwo w urzędzie i w firmie, czyli jak chronić się przed zagrożeniami w sieci i zapewnić bezpieczeństwo organizacji

O szkoleniu

W firmach i instytucjach brakuje często kompleksowej wiedzy na temat aktualnych cyberzagrożeń oraz najlepszych praktyk związanych z ochroną danych. Niewłaściwe lub nieświadome zachowania użytkowników mogą prowadzić do poważnych incydentów bezpieczeństwa, a w konsekwencji wpływać na funkcjonowanie firmy, jej reputację, a nawet narazić ją na znaczne koszty finansowe.

Zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniu, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej organizacji i być lepiej przygotowanym na wyzwania, jakie niesie ze sobą współczesny świat cyfrowy.

Cel szkolenia:

  • zwiększenie świadomości uczestników na temat aktualnych zagrożeń cybernetycznych,

  • wyposażenie ich w praktyczne narzędzia i techniki, które pomogą w minimalizowaniu ryzyka i reagowaniu na incydenty,

  • nauka identyfikowania potencjalnych zagrożeń, wdrażania najlepszych praktyk bezpieczeństwa oraz tworzenia efektywnych strategii obrony, co w rezultacie przyczyni się do wzmocnienia ogólnego poziomu bezpieczeństwa w organizacji. 

Dlaczego warto wziąć udział?

Korzyści z udziału w szkoleniu:

  • Zwiększona świadomość cyberzagrożeń

Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat aktualnych zagrożeń w internecie, takich jak phishing, malware czy ransomware, co pozwoli im lepiej rozpoznawać i unikać tych niebezpieczeństw w codziennej pracy.

  • Umiejętność skutecznej ochrony

Dzięki szkoleniu pracownicy nauczą się praktycznych metod ochrony danych i systemów, w tym zasad bezpiecznego korzystania z technologii, co zwiększy ich efektywność w zakresie zarządzania własnym bezpieczeństwem cyfrowym.

  • Praktyczne umiejętności reagowania

Uczestnicy nauczą się, jak efektywnie reagować na sytuacje kryzysowe i incydenty bezpieczeństwa, co pozwoli im szybciej i skuteczniej rozwiązywać problemy związane z cyberzagrożeniami.

Kto powinien wziąć udział?

Adresaci szkolenia:

Szkolenie kierowane jest do pracowników biurowych wszystkich szczebli oraz sektora publicznego (pracowników urzędów, gmin, szpitali, nauczycieli itp.) 

Program szkolenia

  1. Wprowadzenie tematu szkolenia – rola cyberbezpieczeństwa w szybko zmieniającym się świecie
     

  2. Reputacja przychodzi piechotą, a odjeżdża Ferrari, czyli straty wynikające z udanego ataku na organizacje – przykłady z życia
     

  3. Bezpieczeństwo haseł

  • budowa haseł

  • mnemotechniki

  • przechowywanie haseł

  • bezpieczniejsze metody logowania

  • praktyczne wskazówki dla użytkowników

  1. Identyfikowanie ataków cyfrowych. „Pomyśl, zanim klikniesz” – rodzaje ataków hackerskich skierowane na pracowników biurowych. Kampanie Phishingowe. Przykłady z życia – zasady i wskazówki
     

  2. Podstawy bezpiecznego korzystania ze smartfonu i tabletu podczas podróży służbowych. Przykłady ataków na urządzenia mobilne, m.in. wiadomość o dopłacie do przesyłki czyli rodzaj ataku w czasie rzeczywistym
     

  3. Bankowość elektroniczna – kierunki i trendy autoryzacji transakcji
     

  4. Bezpieczne korzystanie z poczty elektronicznej – zasady i wskazówki
     

  5. Przykłady kradzieży danych oraz wycieku, czyli do czego cyberprzestępcy mogą wykorzystać nasze dane. Do czego może doprowadzić zgubiony pendrive, tj. kradzież tożsamości. Czym jest „Cebulka”, czyli handel danymi w sieci
     

  6. Podsłuchy w XXI wieku – prezentacja gadżetów umożliwiających podsłuch, nagrywanie obrazu czy odczyt kart bankomatowych, czyli na co zwrócić uwagę, aby nie zostać nagranym przez petenta
     

  7. Gdzie szukać informacji związanych z bezpieczeństwem w sieci w celu zminimalizowania ryzyka ataku
     

  8. Cyberhigiena w sieci, czyli zbiór zasad i reguł postępowania dla pracowników biurowych zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym
     

  9. Dyskusje, odpowiedzi na pytania uczestników, podsumowanie szkolenia

Czas trwania

godz. 10.00-16.00 

Prelegenci

Specjalista ds. ochrony informacji niejawnych, biznesowych oraz osobowych z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.

Pełnił rolę Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz funkcję Pełnomocnika Prezesa Zarządu ds. Ochrony Informacji Niejawnych. Były kurator zawodowy.

Ekspert szkolony przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w zakresie ochrony informacji niejawnych NATO, Unii Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz ochrony informacji niejawnych w systemach teleinformatycznych.

Wykładowca na szkoleniach i warsztatach. Prelegent na konferencjach i kongresach. Autor licznych artykułów branżowych. 

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Warszawa

Warszawa

woj. mazowieckie

platforma zoom
Warszawa

Warszawa

woj. mazowieckie

Platforma Zoom

Rejestracja

Szkolenie stacjonarne
990
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej i papierowej
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
  • serwis obiadowy
  • przerwy kawowe
  • bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 5 dni przed terminem
  • Rozwiń
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

  1. Przesłanie wypełnionego formularza jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.
  2. Płatność powinna być przekazana w formie przedpłaty na konto J.G.Training: BRE BANK S.A. - mBank 38 1140 2004 0000 3002 3360 7883.
  3. Brak dokonania płatności przed terminem szkolenia nie oznacza rezygnacji z udziału w szkoleniu.
  4. Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana najpóźniej na 5 dni roboczych przed datą szkolenia, wyłącznie w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia od dokonania opłaty.
  5. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od umowy. W takim przypadku przedpłaty zostaną niezwłocznie zwrócone zgłaszającym a Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.
  6. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy i akceptujemy je.
  7. Oświadczamy, że jesteśmy umocowani do zawarcia niniejszej umowy w imieniu wskazanego wyżej podmiotu.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: J.G.Training
  • Ulica i nr: Olesińska 21
  • Kod pocztowy: 02-548
  • Miejscowość: Warszawa
  • Numer NIP: 8981505607

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

J.G.Training
02-548 Warszawa, Polska Olesińska 21

Organizator

J.G.Training
02-548 Warszawa, Polska
Olesińska 21
woj. mazowieckie
Misja Misją J.G.Training jest pomoc pracownikom firm i instytucji w zdobywaniu wiedzy, informacji i umiejętności, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania podmiotów gospodarczych. Obszary, z których szkolimy Tematyka naszych szkoleń dot...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!