O szkoleniu
W firmach i instytucjach brakuje często kompleksowej wiedzy na temat aktualnych cyberzagrożeń oraz najlepszych praktyk związanych z ochroną danych. Niewłaściwe lub nieświadome zachowania użytkowników mogą prowadzić do poważnych incydentów bezpieczeństwa, a w konsekwencji wpływać na funkcjonowanie firmy, jej reputację, a nawet narazić ją na znaczne koszty finansowe.
Zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniu, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej organizacji i być lepiej przygotowanym na wyzwania, jakie niesie ze sobą współczesny świat cyfrowy.
Cel szkolenia:
zwiększenie świadomości uczestników na temat aktualnych zagrożeń cybernetycznych,
wyposażenie ich w praktyczne narzędzia i techniki, które pomogą w minimalizowaniu ryzyka i reagowaniu na incydenty,
nauka identyfikowania potencjalnych zagrożeń, wdrażania najlepszych praktyk bezpieczeństwa oraz tworzenia efektywnych strategii obrony, co w rezultacie przyczyni się do wzmocnienia ogólnego poziomu bezpieczeństwa w organizacji.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
Zwiększona świadomość cyberzagrożeń
Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat aktualnych zagrożeń w internecie, takich jak phishing, malware czy ransomware, co pozwoli im lepiej rozpoznawać i unikać tych niebezpieczeństw w codziennej pracy.
Umiejętność skutecznej ochrony
Dzięki szkoleniu pracownicy nauczą się praktycznych metod ochrony danych i systemów, w tym zasad bezpiecznego korzystania z technologii, co zwiększy ich efektywność w zakresie zarządzania własnym bezpieczeństwem cyfrowym.
Praktyczne umiejętności reagowania
Uczestnicy nauczą się, jak efektywnie reagować na sytuacje kryzysowe i incydenty bezpieczeństwa, co pozwoli im szybciej i skuteczniej rozwiązywać problemy związane z cyberzagrożeniami.
Adresaci szkolenia:
Szkolenie kierowane jest do pracowników biurowych wszystkich szczebli oraz sektora publicznego (pracowników urzędów, gmin, szpitali, nauczycieli itp.)
Program szkolenia
Wprowadzenie tematu szkolenia – rola cyberbezpieczeństwa w szybko zmieniającym się świecie
Reputacja przychodzi piechotą, a odjeżdża Ferrari, czyli straty wynikające z udanego ataku na organizacje – przykłady z życia
Bezpieczeństwo haseł
budowa haseł
mnemotechniki
przechowywanie haseł
bezpieczniejsze metody logowania
praktyczne wskazówki dla użytkowników
Identyfikowanie ataków cyfrowych. „Pomyśl, zanim klikniesz” – rodzaje ataków hackerskich skierowane na pracowników biurowych. Kampanie Phishingowe. Przykłady z życia – zasady i wskazówki
Podstawy bezpiecznego korzystania ze smartfonu i tabletu podczas podróży służbowych. Przykłady ataków na urządzenia mobilne, m.in. wiadomość o dopłacie do przesyłki czyli rodzaj ataku w czasie rzeczywistym
Bankowość elektroniczna – kierunki i trendy autoryzacji transakcji
Bezpieczne korzystanie z poczty elektronicznej – zasady i wskazówki
Przykłady kradzieży danych oraz wycieku, czyli do czego cyberprzestępcy mogą wykorzystać nasze dane. Do czego może doprowadzić zgubiony pendrive, tj. kradzież tożsamości. Czym jest „Cebulka”, czyli handel danymi w sieci
Podsłuchy w XXI wieku – prezentacja gadżetów umożliwiających podsłuch, nagrywanie obrazu czy odczyt kart bankomatowych, czyli na co zwrócić uwagę, aby nie zostać nagranym przez petenta
Gdzie szukać informacji związanych z bezpieczeństwem w sieci w celu zminimalizowania ryzyka ataku
Cyberhigiena w sieci, czyli zbiór zasad i reguł postępowania dla pracowników biurowych zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym
Dyskusje, odpowiedzi na pytania uczestników, podsumowanie szkolenia
Czas trwania
godz. 10.00-16.00
Prelegenci
Specjalista ds. ochrony informacji niejawnych, biznesowych oraz osobowych z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem.
Pełnił rolę Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz funkcję Pełnomocnika Prezesa Zarządu ds. Ochrony Informacji Niejawnych. Były kurator zawodowy.
Ekspert szkolony przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w zakresie ochrony informacji niejawnych NATO, Unii Europejskiej, Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz ochrony informacji niejawnych w systemach teleinformatycznych.
Wykładowca na szkoleniach i warsztatach. Prelegent na konferencjach i kongresach. Autor licznych artykułów branżowych.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Warszawa
woj. mazowieckie
Warszawa
woj. mazowieckie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej i papierowej
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- serwis obiadowy
- przerwy kawowe
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 5 dni przed terminem
- Rozwiń
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
- Przesłanie wypełnionego formularza jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.
- Płatność powinna być przekazana w formie przedpłaty na konto J.G.Training: BRE BANK S.A. - mBank 38 1140 2004 0000 3002 3360 7883.
- Brak dokonania płatności przed terminem szkolenia nie oznacza rezygnacji z udziału w szkoleniu.
- Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana najpóźniej na 5 dni roboczych przed datą szkolenia, wyłącznie w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia od dokonania opłaty.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od umowy. W takim przypadku przedpłaty zostaną niezwłocznie zwrócone zgłaszającym a Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.
- Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy i akceptujemy je.
- Oświadczamy, że jesteśmy umocowani do zawarcia niniejszej umowy w imieniu wskazanego wyżej podmiotu.
- Nazwa firmy: J.G.Training
- Ulica i nr: Olesińska 21
- Kod pocztowy: 02-548
- Miejscowość: Warszawa
- Numer NIP: 8981505607